Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwość aby technicy przyjechali i na nowo założyli lub posprawdzali czy wszystko jest ok


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Czy jest możliwość aby technicy przyjechali i na nowo założyli lub posprawdzali czy wszystko jest ok

Witam kończy mi się umowa na internet posiadam do 80 Mb/s ( choć max jest 35 czasem 40 )  wszystkie kable oraz rozdzielacz analog/vdsl wszystko jest stare ( wszystkie skrzynki na zewnątrz budynku pewnie też ) i pewnie przez to są takie problemy ostatnio ( skacze ping) teraz moje pytanko czy jest możliwość aby technicy przyjechali i na nowo założyli lub posprawdzali czy wszystko jest ok i nie ma za dużo problemów na kablach.

Dla orange.png

Na światłowód nie ma co liczyć na ten moment bo z tego co widzę na https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ dopiero zakładają jakieś 200-250 m ode mnie( choć z tego co  pamiętam, że mieli podłączyć szkoły a mieszkam naprzeciwko jakieś 20m  i liczyłem, że dzięki temu się załapie ale się nie udało)

* margines szumu waha się od 8 do 12.

* posiadam Funboxa2

* nie wiem czy to ważne telefon stacjonarny dawano odłączony.

 

 

 

__________________

*Zmieniona nazwa tematu na bardziej odpowiadające głównej tematyce - moderator Wojciech.

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Czy jest możliwość aby technicy przyjechali i na nowo założyli lub posprawdzali czy wszystko jest o

@marcindebny5 Synchro 40/7 to już nie jest to, co przy neo10Mb/sek. 

fakt wiele zależy od linii, która nie wydaje się jakościowo słaba (na 3 dni mało błędów), a raczej długa. Kwestia weryfikacji. Wszystko można sprawdzić i oszacować. Najlepiej zrobi to technik przy założonym zleceniu reklamacyjnym i wystawionym na problem z instalacją w domu (np splitter), bo na parametry to nawet się nie pojawi. W rozmowie wszystko ustalisz i wszystkiego się dopytasz, choć to będzie kosztować asystę płatną


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Czy jest możliwość aby technicy przyjechali i na nowo założyli lub posprawdzali czy wszystko jest o

@marcindebny5 Żeby monter ot tak przyjechał i zrobił przegląd całej linii to nie ma szans. On doskonale wie co na jakich odcinkach się dzieje i czy Twoje parametry są optymalne do warunków. Przy starej sieci trzeba by wymieniać konkretne odcinki kabli, poprawiać mufy a na to nie ma zgody Orange bo to jest już nieopłacalne. Docelowo cała sieć miedziana ma być zlikwidowana.  


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Czy jest możliwość aby technicy przyjechali i na nowo założyli lub posprawdzali czy wszystko jest o

Czyli na wymiana raczej nie ma co liczyć  chyba że odpłatnie a i tak nie wiadomo czy to coś da oki.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Czy jest możliwość aby technicy przyjechali i na nowo założyli lub posprawdzali czy wszystko jest o

Tutaj mam jedno pytanko raczej nie mogę zlecenia reklamacji dać jak w tym tygodniu będę przedłużał umowę, chyba ze pani w salonie zadzwoni do technika i ze trzeba podłączyć na nowe bo wydaje mi się że coś jest nie tak wysokie pingi i utraty pakietów. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Czy jest możliwość aby technicy przyjechali i na nowo założyli lub posprawdzali czy wszystko jest o

@marcindebny5 przedłużenie umowy nie ma nic wspólnego z reklamacja na łącze. To drugie możesz zgłosić w równym momencie, ale jak masz problemy z działaniem usługi. Inaczej to automatycznie zgłoszenie zostanie sprawdzone i zamknięte bez wizyty technika. Warto jednak z nim pogadać przed przedłużeniem umowy, bo jak napisał @marder  oni najlepiej orientują się w realiach sieci i jej możliwościach przebudowy. Sieć to taki organizm, że nie Wasze trzeba coś budować czy naprawiać, aby polepszyć parametry linii. Wystarczy pomiar i zmiana par na kablach na te i lepszych parametrach


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Czy jest możliwość aby technicy przyjechali i na nowo założyli lub posprawdzali czy wszystko jest o

Piszesz że skacze ci ping i masz utraty pakietów, a nawet nie wkleiles żadnego testu. Zrób testy jakieś do polskich jak i zagranicznych hostów (a najlepiej do tych co uważasz, że są utraty pakietów i wysoki ping) programem WinMtr v92 i wrzuć tutaj wyniki w postaci screena.