Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest jakiś kontakt z rzecznikiem bądź ludźmi odpowiedzialnymi za BGP?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Czy jest jakiś kontakt z rzecznikiem bądź ludźmi odpowiedzialnymi za BGP?

Cześć,

 

Chciałbym dowiedzieć się czy jest jakiś inny kontakt z rzecznikiem Orange niż Twitter oraz czy jest możliwe skontaktowanie się z zespołem odpowiedzialnym za trasowanie BGP?

 

Zależy mi na uzyskaniu informacji czemu ruch do pewnych klas adresowych kierowany jest dalszą trasą, kiedy możliwości techniczne na kierowanie tego ruchu przez styk z Telią jest jak najbardziej możliwe a wręcz wskazane.

 

Z góry dzięki za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Czy jest jakiś kontakt z rzecznikiem bądź ludźmi odpowiedzialnymi za BGP?

Z uwagi na to, że na forum jest zakaz publikowania adresów służbowych pracowników, to dam Ci linka, gdzie takowy adres się znajduje https://twitter.com/RzecznikOrange/status/1292105424989192192

W ofertach dla klientów indywidualnych jako tako nie masz wpływu na trasowanie. Niestety nikt nie ma "pstryczka" by coś zmienić w tym zakresie. Ew możesz poszukać osób odpowiedzialnych za te tematy w Orange na LinkedIn czy innych branżowych forach/serwisach.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Czy jest jakiś kontakt z rzecznikiem bądź ludźmi odpowiedzialnymi za BGP?

Możesz do rzecznika Orange przez maila (znajdziesz go w dzisiejszych wpisach na twitterze), ale obecnie jest na dłuższym urlopie.

A co do innego kontaktu, czy mógłbyś sprecyzować to jakiej grupy osób/podmiotów się zaliczasz? Klient indywidualny, SOHO, SME, jesteś przedstawicielem innego operatora, coś innego?
Anonim

Nie dotyczy

Czy jest jakiś kontakt z rzecznikiem bądź ludźmi odpowiedzialnymi za BGP?

Klient indywidualny jedynie, ale wiem że Orange coś sknociło u siebie, bo jak było dobrze - tak teraz jest wciąż względnie akceptowalnie, jednak widać że coś się popsuło.

 

Co do maila -  nie mogę go znaleźć, dałbyś radę podesłać na priv?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Czy jest jakiś kontakt z rzecznikiem bądź ludźmi odpowiedzialnymi za BGP?

Z uwagi na to, że na forum jest zakaz publikowania adresów służbowych pracowników, to dam Ci linka, gdzie takowy adres się znajduje https://twitter.com/RzecznikOrange/status/1292105424989192192

W ofertach dla klientów indywidualnych jako tako nie masz wpływu na trasowanie. Niestety nikt nie ma "pstryczka" by coś zmienić w tym zakresie. Ew możesz poszukać osób odpowiedzialnych za te tematy w Orange na LinkedIn czy innych branżowych forach/serwisach.
Anonim

Nie dotyczy

Czy jest jakiś kontakt z rzecznikiem bądź ludźmi odpowiedzialnymi za BGP?

Zdaję sobie sprawę, że niewiele mógłbym zmienić; jednak chciałbym po prostu dowiedzieć się, czemu jest teraz inaczej, skoro było dobrze.


A nóż widelec, rzecznik gdzieś "szepnie" i coś poprawią? 😉

Dzięki wielkie za pomoc!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Czy jest jakiś kontakt z rzecznikiem bądź ludźmi odpowiedzialnymi za BGP?

Czemu? To raczej kryteria ekonomiczne. Szybciej - poszukaj sobie jakiś VPN i za kilka/kilkanaście złotych miesięcznie można nie narzekać. Może nie każdy pierwszy lepszy da poprawę, ale nie kiedy jest ciut lepiej.
Anonim

Nie dotyczy

Czy jest jakiś kontakt z rzecznikiem bądź ludźmi odpowiedzialnymi za BGP?

Mam VPN, czasem z niego korzystam (nie do poprawy routingu, bo mi w zasadzie wszystko działa - jednak do pewnych usług - właściwie jednej - po prostu coś nie działa), jednak do zastosowań do których bym go używał - nie jest to możliwe z racji faktu, iż jest to łamanie regulaminu Steam np.

 

Tak, tak - chodzi o gry on-line 😉

Ale tak jak mówię - nie mogę powiedzieć złego słowa na Orange, gdyż 99% usług działa (iCloud, IPLA, YouTube, Twitch, Facebook - cała reszta z których korzystam) - ba, leci jak rakieta! Tylko ten 1% mnie ciekawi - i po prostu chciałem znaleźć kogoś "z góry", komu będę mógł zadać pytanie dlaczego tak, a nie inaczej - skoro było okej 😉

 

Bo wiem, że są już dwie ścieżki aby trasa szła krócej, szczególnie OpenTransit w Polsce (za co na prawdę chapeau bas dla Orange) - co raczej względy ekonomiczne by po prostu marginalizowało, z racji że to ta sama grupa. Różnica na poziomie 30-34ms, więc dość odczuwalna.

 

Generalnie - Orange jest ok, tylko ciekawość mnie zjada.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Czy jest jakiś kontakt z rzecznikiem bądź ludźmi odpowiedzialnymi za BGP?

To masz cały wątek gry online na forum. Lektura na kilka bezsennych letnich nocy.
Anonim

Nie dotyczy

Czy jest jakiś kontakt z rzecznikiem bądź ludźmi odpowiedzialnymi za BGP?

Nie chce mi się nawet tego czytać...

Wiele narzekań na coś, co u mnie działa bardzo dobrze.

Także tego 😉

 

Kiedyś miałem pewne problemy, ale to nie z grami - bo tak jak mówię, nawet teraz nie mam problemów z grami, po prostu ping do pewnej grupy serwerów urósł o 30-34ms - tylko z usługami videostreamingu. Poprawiło się momentalnie, także no. Nie mam szczerze powodów do narzekań, tylko taką mam mentalność - jeśli coś działało dobrze, a nagle się pogorszyło - to nawet jeśli nic się już nie zmieni na lepsze, wolałbym po prostu zapytać.