Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czasy się zmieniają :P Teraz liczymy prędkość w Mb/s, a z...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 92
  • 6

Czasy się zmieniają :P Teraz liczymy prędkość w Mb/s, a z...

Czasy się zmieniają 😛

Teraz liczymy prędkość w Mb/s, a za dekadę będziemy liczyć w Gb/s 🙂

19 ODPOW. 19

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Dot. Przywitaj się


Artur napisał(-a):

600Mb/s... Masakra, jeszcze kilka lat temu taka prędkość wydawała się nierealna.


A pamiętam jak załatwiałem za dość grubą kasę i z wielką łaską  łącze SDI o "kosmicznej" prędkości 112 Kb/s...  A teraz 600Mb/s... to epoka, postęp jest niesamowity. 😄


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Dot. Przywitaj się

SDI! Pamiętam, że jak siedzieliśmy wszyscy późnymi nocami na modemach to jakiś znajomy chwalił się, że w pracy może rozmawiać przez telefon stacjonarny i korzystać z internetu w tym samym czasie i to było coś niesamowitego 😄 Potem okazało się, że ma właśnie SDI od TP 🙂

Zespół Nasz Orange
  • 1102
  • 7694
  • 79

Dot. Czasy się zmieniają :P Teraz liczymy prędkość w Mb/s, a z...

Jeszcze chwila i się obudzimy z 5G i internetem rzeczy, gdzie prędkość już takiego znaczenia nie będzie miała. To będzie kolejny krok milowy jakim jest przeskok z SDI na Ftth raptem w naście lat.

A pomyśleć, że tak wyglądał zestaw w 2000 roku:

 

sdi.jpg


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 18
  • 0

Dot. Czasy się zmieniają :P Teraz liczymy prędkość w Mb/s, a z...

A moje początki internetu mobilnego wyglądały tak:

 

20051006173747.jpg

 

 

Był rok 2005. Było wolno i drogo, ale dało się przeglądać nawet strony na kompie jak się ją podłaczyło kabelkiem i robiła jako modem 🙂 

 

Co prawda jeszcze wcześniej było to (lwersja z "internetem" bo były różne wersje tego modelu):

 

motorola-talkabout-t2288.jpg

 

 i próba sprawdzanie co to jest ten internet (płatny za każdą minutę 😛 ). efekt końcowy był taki, że całe doładowanie zniknęło a mi udało się sprawdzić tylko to kto ma imieniny w danym dniu 😛 Od tego momentu miałem przerwę od internetu mobilnego aż do czasów Motoroli V547 🙂 Nadal mam sentyment do tego telefonu 🙂 Po Motoroli V547 było już tylko więcej i więcej internetu 🙂 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Dot. Czasy się zmieniają :P Teraz liczymy prędkość w Mb/s, a z...


sosen napisał(-a):

A moje początki internetu mobilnego wyglądały tak:

Był rok 2005. Było wolno i drogo, ale dało się przeglądać nawet strony na kompie jak się ją podłaczyło kabelkiem i robiła jako modem 🙂 

 

Co prawda jeszcze wcześniej było to (lwersja z "internetem" bo były różne wersje tego modelu):

 

motorola-talkabout-t2288.jpg

 

 


To była moja pierwsza komórka!  Dostałem za złotówkę jak podpisałem pierwszą umowę. Rok 2000, lipiec...

 

PS. Zrobiło się OT

Panowie Moderatorzy, może wydzielić te wspominki jako osobny temat? 😄

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 18
  • 0

Dot. Czasy się zmieniają :P Teraz liczymy prędkość w Mb/s, a z...

Mój pierwszy wyglądał tak 🙂

 

IMG_0507

 

 


IMG_0507.JPG

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dot. Czasy się zmieniają :P Teraz liczymy prędkość w Mb/s, a z...

Wspominając swoją doświadczenia z internetem... sięgam 1999 roku... w pracy miałem "standardowy" modem wdzwaniany a w trakcie jakiegoś "szkolenia" mialem okazję poćwiczyć pracę w sieci TORMAN ... o ile dobrze pamięta kilkanaście MB.... To była różnica. Poźniej miałem w swoim pokoju !! pierwszy na urzędzie 😉 SDI a teraz w domu mam szybszy NET - bo do Neostradę do 80Mb - niż w pracy.

Mój pierwszy komp to dysk 850 Mb, i pentium 60.

Początkowo przez modem a potem przy tym SDI prowadziłem pierwszą stronę urzędu, kilkanaście podstron, trochę fotek, jakiś nieduży podkład dźwiękowy, wszystko to przesyłając na serwer... 

 

 

Co do prędkości internetu, ona rośnie wraz z zapotrzebowaniem... przypomnijcie sobie strony z czasów modemowych... dostępne transfery ledwo nadążają za tym co muszą przepuścić. 

 

Jeśli chodzi o telefonię komórkową, też dopiero co rozstałem się z kartą z nadrukiem "Idea" i to tylko dlatego że nowy telefon ma kartę nano.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Dot. Czasy się zmieniają :P Teraz liczymy prędkość w Mb/s, a z...

@Jozefg dziękuje za sugestie, jak najbardziej trafna!

Offtop oddzielony od głównego i przeniesiony do nowego tematu.

Przepraszam wszystkich za małe zmieszanie w chronologii postów, ale to przez to, że nie mogłem się zdecydował gdzie zrobić cięcie i przenosiłem na raty.

Obiecuje poprawę. Mrugający mężczyzna

 

PS Przenoszę też cały nowy temat do właściwej kategorii Mrugający mężczyzna zgodnie z tym wpisem


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Dot. Czasy się zmieniają :P Teraz liczymy prędkość w Mb/s, a z...

A kto pamięta jeszcze wcześniejsze "komórki"?

Właśnie wyciągnąłem z garażu taką zakurzoną, jest bez baterii.  Emotikon: LOL  

2.jpg

 

 

Najbardziej u nas popularne były NOKIE , tylko.... te gabaryty i waga. 😄