Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

@Anonim 

No właśnie muszę sprawdzić w weekend, ostatnie 2-3 weekendy po 20 była tragedia jeśli chodzi o ping / packet loss do serwerów World of Warcraft w Niemczech/Francji.

Aż mi się przypomniało jak klnąłem na Orange, że w trakcie instancji Mythic+ w WoWie ( liczy się czas co do sekundy ) miałem całkowite zwiechy na kilkanaście sekund i pingi skakały z normalnych 30ms do 500ms.

W ciągu tygodnia nie mam za bardzo czasu na granie albo jestem zbyt zmęczony po pracy dlatego zazwyczaj bardziej poważnie gram sobie w weekendy a tu lipa ostatnio wieczorami. Pamiętam, że w Netii nigdy tak nie miałem, awarie się zdarzały ale max 1 raz na rok.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 500
  • 2074
  • 4

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

niestety Orange do grania się nie nadaje...... zostałbym na ipv6 bo mimo że speedtest wypluwa znacznie niższą prędkość to internet zdaje się być bardziej stabilny natomiast zapora sieciowa od orange nie przepuszcza sesji p2p a jak wiadomo na ipv6 nie ma możliwości ani przekierowania portów ani dmz i koło się zamyka.......


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

@rissoto  10G jest już dostępne w INEA w Poznaniu a mechanizm jest prosty - włókno do klienta, wkładka SFP i klient musi zakupić router który ma wejście SFP :catwink: 
a najbardziej robi ludzi UPC bo wprowadza co prawda włókno, jednak by nie zmieniać całej infrastruktury montuje RFOG po to, by wszystkie usługi działały na koncentryku :catwink:
Vectra ze pewne będzie robić tak samo - doszły mnie słuchy, że Play, który kupł 3S-a ma podpisać umowę z Vectrą na Vectra/Play światłowód i dam sobie głowę obciąć że Vectra zrobi identycznie jak UPC :cathappy:


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

@_Artek_  tak. masz rację. utrzymanie łącza dotyczy domów jednorodzinnych :cathappy: aczkolwiek napisałem tak odruchowo, bo ISP który u mnie świadczy usługi dla Orange w większości instaluje je w domkach jednorodzinnych :catwink:


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 500
  • 2074
  • 4

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Jakby na to nie patrzeć to jestem tą usługą bardzo rozczarowany i jeśli przez 22 miesiące nic nie zrobią z moim problemem to zmieniam operatora.... światłowodu i tak mi już nikt nie zabierze a zmiana modemu to przecież "sekunda"   


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Włóknem z wkładką to mozna wchodzic do klientow biznesowych, firm i to nie zawsze, Orange sprzedaje biznes pack za GPONEM... Inea podobnie, te ich 10 giga jest XGS-Ponem Noki, nadal potrzebujesz ONT za swiatlowodem a nie wkladke.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Czytając te wszystkie komentarze w tym temacie to naprawdę jestem szczęśliwy że się wreszcie uwolniłem od Orange. Prawdopodobnie uniknąłem jeszcze większych problemów niż te które miałem.

 

Teraz mam zero problemów. Do tego zero przerw w dostawie, nawet ich modem, średni bo średni, ale stabilny - nie wyłącza się, nie resetuje, nie zamula. Na Orange bywało że Funbox 3.0 resetował się niekiedy kilka razy dziennie, co tylko dolewało oliwy do ognia.

 

Przed chwilą pobierałem grę ze steama i jak na łącze 300mbps jest dobrze:

1.png

 

Wieczorem również prędkości nie spadają.

 

PS. Tylko ja uważam że poprzedni layout NO był lepszy?

 

 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Żeby było smiesznie routery Orange jak i T-Mobile dostarcza Sagecom wiec jest ta sama firma... Probowales podpinac wlasny router zamiast urzadzenia routera od operatora?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

@rissoto  Nie mam własnego modemu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Wczoraj wieczorem źle nie było:

90425247429042531722

Pingi mniej więcej w normie, może 3-4ms więcej niż w tygodniu.