Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co to ma być?!


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Co to ma być?!

@Anonim poleciłbym zrobić pare testów i udukomentować to możesz też tak jak wczesniej pisałem zrobić parę testów ze speedtest certifikowanego przez UKE wtedy bym polecił jutro zgłosić to przez czat i wysłać wyniki konsultantom 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Co to ma być?!

Troszkę nas rozpieścił dostęp do światłowodu, ale nie przesadzajmy. Ludzie w różnych lokalizacjach, przez LTE czy kabel mają w ogóle ograniczony internet. 

 

Orange reklamuje światłowód dla graczy, oczywiście. Do 1Gb/s, gdzie jest to dużo droższa wersja. Wszystkie podane przez Ciebie dane mieszczą się w ramach umowy. Jeśli by się nie mieściły, mógłbyś ją zerwać. Żaden dostawca nie zapewni ci, że będziesz miał 24/7 ping 4ms, 10ms, czy nawet max 40ms. Chociażby dlatego, że jest to awykonalne.

 

Co do "Jeśli się nie ma wydajnej i pojemnej sieci to się nie podłącza do niej klienta" ; mam nadzieję, że nigdy nie wylądujesz w jakimś małym miasteczku, gdzie po starych kablach będziesz miał ledwo 10mb/s, a firmy lokalne rozłożą ręce i stwierdzą, że im się nie opłaca inwestować w Twoją ulicę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co to ma być?!

Speedtest pro w zakresie certyfikowanym nie mierzy pingów. A same prędkości też lecą w dół?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Co to ma być?!

@Piotrekk85 sorki za pomyłke oczywiście masz rację 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Co to ma być?!

Tez się nabieram czasami ale nie aż tak.

Propozycja TV przy Neostradzie do 10 Mbs.

Biznesowe LTE przy przepustowości do węzła max 107Mbs według UKE

Anonim

Nie dotyczy

Co to ma być?!

Nie zauważyłem, aby reklama dotyczyła stricte światłowodu w wersji 1 Gbit/s. Uznaję to za reklamę skierowaną do każdego klienta światłowodu. 

Nie chcę pingu 4-6. Nie da się do każdego serwera - ja o tym wiem. 

Może być nawet i te 29/35. 

Ale żeby to było stabilne. Na litość - nie wierzę, że ktoś usprawiedliwia tu jeszcze Orange. To jest światłowód a nie LTE czy DSL! 

 

A nie tak, że ja mam problem z graniem online bo mam Orange. Znajomy ma ADSL do 10 Mbps (a i tak ma 8 właśnie) i też ma problemy - w Orange. Drugi znajomy z Wrocławia ma 1 Gbps właśnie i też ma problemy z zapchaną siecią. 

 

O dziwo konkurencyjne LTE czy UPC u przyjaciela z Saskiej Kępy nie ma problemu. Trochę to dziwne, nie sądzicie? 

 

@Piotrekk85 prędkość też nieco skacze jak widzisz na speedtestach. Zobaczę jak to będzie na certyfikowanych testach. Mam nadzieję, że tak samo jak w tych zwykłych. 

Anonim

Nie dotyczy

Co to ma być?!

Zrobiłem z ciekawości jeszcze jeden speedtest do serwera Orange w Warszawie: 

 

 

Jak widać jest jeszcze gorzej niż było. 

Dodam ważną informację - wszystkie testy wykonywane po kablu bezpośrednio spiętym z routerem....

 

Trasa do serwera GeForce Now: 

 

siecnr0_0-1584479867226.png

 

Nie sugerujcie się jednym straconym pakietem u mnie na routerze (puściłem 0.2 interwał) 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Co to ma być?!


@Anonimnapisał(-a)

(…) Orange MUSI mi zapewnić taką jakość, abym mógł korzystać z internetu do grania. Przypomnę tylko jedno z haseł reklamowych które mnie zachęciło - że mogę grać bez opóźnień w gry online. I niezależnie od tego ile osób korzysta z internetu, jakość będzie taka sama...


Z jednej strony - rozumiem, że wkurza Cię, że nie wszystko działa tak, jak powinno / jak dało działać. Z drugiej…

 

Wybacz, ale jeśli w XXI w. ktoś bezkrytycznie wierzy w to, co usłyszy w reklamie, to nie ukrywam, że mnie to trochę bawi. Jak widzisz reklamę Toyoty z hasłem "Napędzana zachwytem" - to też kupisz, a potem będziesz się złościł na producenta, że przecież miała być napędzana zachwytem, a jednak musisz wlewać benzynę?… (To żart oczywiście, ale…).

 

NIGDZIE nie ma tak, żeby wszystko działało doskonale "niezależnie od tego, ile osób". To jest jak z autostradami - choćby zbudowano 20 pasów w jedną stronę, przy określonym natężeniu ruchu i tak się zatka. Nikt nie przewidział, że nagle parę (…naście) milionów ludzi przez parę tygodni będzie siedziało w domu, grając w gry, oglądając Netflixa, pracując - i to wszystko on-line. Nie bronię Orange - przeciwnie, zwykle należę do tych, którzy dość krytycznie podchodzą do wielu działań tej firmy - ale tu wydaje mi się, że przesadzasz. Sytuacja jest naprawdę wyjątkowa.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Co to ma być?!

@Anonim spróbuj wykonać certyfikowane pomiary jak predkości spadają poniżej 50 Mb/s

Anonim

Nie dotyczy

Co to ma być?!

@Janhalb Ciekawie to ująłeś, ale tu muszę się nie zgodzić. 

Hasła marketingowe, które z reguły mają wabić klienta nie tyle realnymi zapewnieniami o możliwościach/jakości danego produktu (typu właśnie hasło Toyoty - nie jest to fizycznie możliwe; jest to czyste hasło marketingowe) nie są tym samym, co obietnica, że bez względu na to ile osób korzysta z internetu (nie jest to sprecyzowane dokładnie - czy w domu, czy ogólnie) - jakość będzie taka sama. Zarówno prędkość, jak i patrząc na kolejną obietnicę - brak lagów w grach. Z tego też powodu użyłem tego argumentu, nie jest inaczej 😉 

 

To dwie różne rzeczy - kiedy jest zapewnienie o działaniu usługi i wymienianiu jej zalet oraz możliwości, a motto/hasło marketingowe danej firmy. 

 

Jak najbardziej - jeśli prędkość spadnie poniżej gwarantowanej umownie granicy 50 Mbps - zrobię pomiar certyfikowany. Aczkolwiek i tak nie będę reklamował prędkości a samo w sobie działanie i stabilność internetu. 

 

W dodatku edytuję i to tutaj wstawię: 

 

Rozumiemy, jak ważne jest pozostawanie w kontakcie, szczególnie w obecnej sytuacji spowodowanej koronawirusem. Przechodzenie w coraz większym stopniu na zdalny system pracy oraz zawieszenie działania szkół oznaczają, że zapotrzebowanie na dostęp do internetu i dane jest coraz większe. Nasze sieci światłowodowe i mobilna 4G LTE są przygotowane na przyjęcie tego wyzwania. Aby ułatwić naszym klientom pracę i uatrakcyjnić czas spędzany w domu w tych dniach, postanowiliśmy dać im więcej internetu w komórkach i więcej telewizji bez dodatkowych opłat – mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

 

Nie chciałbym pracować zdalnie w takich warunkach, szczerze. Gdy przy streamingu jakość jest obniżana bo brakuje przepustowości przez to, że sieć jest zapchana.... 

 

To kłamstwo - sieć nie jest przygotowana na przyjęcie tego wyzwania. Czemu więc padły takie słowa?