Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ciągłe rozłączanie internetu pod obciążeniem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 18
  • 0

Ciągłe rozłączanie internetu pod obciążeniem

Telefon wychodzi z routera z gniazda tel. i to jest własnie ta niebieska linia. Jak rozłącza mi internet nie mam też telefonu...

 

Drobna poprawka wywaliłem ten rozgałęziacz i internet i telefon jest czyli był faktycznie zbędny. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12976
  • 53272
  • 619

Ciągłe rozłączanie internetu pod obciążeniem

@Libraxo czyli masz VoIP ( taka technologia dla telefonu) i to zupełnie prawidłowo. W takim przypadku splittera nie musisz używać. Sieć powinna być jak najprościej zbudowana, bo każdy dodatkowy rozgałęźnik to tłumienie na linii. Każde złącze, źle zaciśniętą wtyczka i źle podkręcone druciki w gniazdku są problemem. 

 

Dopytam. Jak linia wchodzi z zewnątrz do tej puszki na elewacji? Podwieszka ze słupa czy kabel jest wkopany do ziemi? Chętnie bym rzucił okiem na wnętrze tej puszki. 

Im więcej się od nas dowiesz, tym szybciej dogadasz się z technikiem Orange w razie wizyty. Świadomy klient wie o co pytać


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 18
  • 0

Ciągłe rozłączanie internetu pod obciążeniem

Już wywalony 🙂 Pytanie czy można zrobić coś więcej 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12976
  • 53272
  • 619

Ciągłe rozłączanie internetu pod obciążeniem

@Libraxo już napisałem wyżej..na razie sprawdzasz stan instalacji. Choćbyś nawet znalazł problem w domu, to usługa jest i tak skonstruowana, że zapamiętuje ostatnią prawidłowo działająca prędkość i na stałe ja ustawia na centrali. To się nazywa DLM. Nawet jak poprawisz jakość linii ten DLM już Ci nie podniesie sam dostępnej wyższej prędkości. Trzeba wystąpić o reset na centrali telefonicznej, aby proces pomiaru najlepszej prędkości zaczął się od nowa. To robi technik. Na razie Zerkniemy ja to co masz w domu, a później podpowiemy jak zgłosić usterkę i jak rozmawiać z technikiem 

I tak musisz zgłosić ponownie na czacie jako usterkę....ale w tygodniu roboczym


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 18
  • 0

Ciągłe rozłączanie internetu pod obciążeniem

Ok jutro podeślę zdjęcie wnętrza puszki 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2514
  • 9016
  • 45

Ciągłe rozłączanie internetu pod obciążeniem


@Libraxonapisał(-a)

 

I zdjęcie kontaktu z splitterem:

Libraxo_2-1622381710319.png

Nie wiem jak sytuacja w puszce wygląda. Jeśli będzie trzeba jutro mogę zrobić zdjęcie.

 


To jest zwykły rozdzielacz a nie splitter. Jak telefon masz podłączony do routera to spokojnie możesz to wywalić a przewód przepiąć bezpośrednio do gniazdka. Gniazdko ma już swoje lata to pewnie styki w środku już zaśniedziały. Możesz je odkręcić, uciąć trochę przewody, odizolować i i na nowo zarobić. Zawsze trochę polepszy się styk. Ale jak nie znasz się na tych sprawach to lepiej nie ruszaj i poproś o pomoc znajomego elektryka.   


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12976
  • 53272
  • 619

Ciągłe rozłączanie internetu pod obciążeniem

@marderSłusznie , już to zrobił: "Drobna poprawka wywaliłem ten rozgałęziacz i internet i telefon jest czyli był faktycznie zbędny"...Tacy grzebacze jak my natychmiast by zaczęli grzebać w gniazdku, wymienili je na normalne z gniazdem RJ11, poprawili wszystkie złączki itp...Nie każdy jednak umie i chce, więc faktycznie troszkę pomocy może sie przydać 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 18
  • 0

Ciągłe rozłączanie internetu pod obciążeniem

Hej wszystkim w jakże piękne popołudnie:) (a przynajmniej na zachodzie kraju:D)

Zrobiłem zdjęcie puszki wygląda to w ten sposób:

Libraxo_0-1622477980733.jpeg

Dodam, że puszka nie była otwierana przez dobre 15 lat jak nie więcej :D.

Zrobiłem jeszcze kilka screenów z strony routera:

Wczoraj godzina 19:59:

Libraxo_1-1622478077732.png

I dzisiaj 17:56:

Libraxo_2-1622478102340.png

Przez noc nie ściągałem tj od 22. Jak coś jeszcze trzeba dajcie znać 😄


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Ciągłe rozłączanie internetu pod obciążeniem

@Libraxoa to gniazdko w domu?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Ciągłe rozłączanie internetu pod obciążeniem

@j131  mi wygląda i raczej na pewno jest to puszka na zewnątrz budynku.

PS.

Jak na ponad 15 lat to wygląda całkiem nieźle, kable nieuszkodzone, prawidłowo połączone.

Ale niech się wypowie fachowiec @agat13 .