Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak połączenia


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Brak połączenia

Mi tu bardziej wygląda jakby ONT nie dawał sygnału.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Brak połączenia

A propo. Skąd masz taki ONT? Od Orange?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Brak połączenia

@Justynka2507  Śmieszne, ale podłącz światłowód bezpośrednio do Funboxa. Gdy już się połączy(niech nawet świeci na czerwono) wejdź na stronę 192.168.1.1 i przejdź do zakładki zaawansowane -> połączenie z internetem i zaznacz zewnętrzny ONT. Dane neostrady powinny być prawidłowe. Następnie urządzenie się zrestartuje, odłącz światłowód i podłącz do ONT Dasan, a port LAN ONT podłącz do portu ETH1 w Funboxie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Brak połączenia

A może zadam podstawowe pytanie: czy usługa była zamawiana z ONT czy bez? Jeśli z ONT, to według mnie nie będzie to te ONT ze zdjęcia ( Dasan) tylko powinien być Huawei . ONT jest autoryzowany w sieci Orange.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Brak połączenia


@BORAXnapisał(-a)

@Justynka2507  Śmieszne, ale podłącz światłowód bezpośrednio do Funboxa. Gdy już się połączy(niech nawet świeci na czerwono) wejdź na stronę 192.168.1.1 i przejdź do zakładki zaawansowane -> połączenie z internetem i zaznacz zewnętrzny ONT. Dane neostrady powinny być prawidłowe. Następnie urządzenie się zrestartuje, odłącz światłowód i podłącz do ONT Dasan, a port LAN ONT podłącz do portu ETH1 w Funboxie.


Albo jak usługa zadziała, to zostawić na podłączeniu bezpośrednio do Funboxa, bo może dali nowy router i przypisali ONT te co jest w Funboxie a nie poza.

Anonim

Nie dotyczy

Brak połączenia


@-brtk-napisał(-a)

@BORAXnapisał(-a)

@Justynka2507  Śmieszne, ale podłącz światłowód bezpośrednio do Funboxa. Gdy już się połączy(niech nawet świeci na czerwono) wejdź na stronę 192.168.1.1 i przejdź do zakładki zaawansowane -> połączenie z internetem i zaznacz zewnętrzny ONT. Dane neostrady powinny być prawidłowe. Następnie urządzenie się zrestartuje, odłącz światłowód i podłącz do ONT Dasan, a port LAN ONT podłącz do portu ETH1 w Funboxie.


Albo jak usługa zadziała, to zostawić na podłączeniu bezpośrednio do Funboxa, bo może dali nowy router i przypisali ONT te co jest w Funboxie a nie poza.


Tak może być, ale wtedy by ONT do zwrotu był, raczej wymienili tylko router FunBox, autoryzowany jest ONT na światłowodzie, konfigurację zrobić poprawnie i będzie ok.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 0

Brak połączenia

Tak jak wspominałem we wcześniejszych komentarzach wyskakuje okno z  napisem brak połączenia i narysowany modem, nie wyskakuje mi okno w którym mogę wpisać login i hasło. Jak dostał bym się dalej to nie było by problemu.

Anonim

Nie dotyczy

Brak połączenia

@Justynka2507  wpinasz kabel lan w port FunBox i łączysz go z komputerem, jest w zestawie co daje Orange, można wypiąć FunBox od ONT (te pierwsze urządzenie), przeprowadzasz konfigurację i tyle.

Dorzucę poradnik Orange Funbox-3-0 

Anonim

Nie dotyczy

Brak połączenia


@Justynka2507napisał(-a)

Tak jak wspominałem we wcześniejszych komentarzach wyskakuje okno z  napisem brak połączenia i narysowany modem, nie wyskakuje mi okno w którym mogę wpisać login i hasło. Jak dostał bym się dalej to nie było by problemu.


Znaczy się problem rozwiązany? Skoro oznaczony post jako rozwiązanie? Fajnie że po problemie 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 0

Brak połączenia

Nie, problem nie został rozwiązany, przypadkiem wcisnalem że rozwiązano.