Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak połączenia przy użyciu VPN w komputerze firmowym


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Brak połączenia przy użyciu VPN w komputerze firmowym

Witam, mam problem dotyczący braku połączenia z internetem. Pracuję z domu na komputerze dostarczonym przez mojego pracodawcę, wymaga on połączenia z routerem domowym za pośrednictwem mini routera mikrotik wyposażonego w technologię PoE, który ma na celu umożliwienie połączenie się z siecią firmową za pomocą VPN. Po zweryfikowaniu że wszystko jest podłączone poprawnie komputer nadal nie jest w stanie połączyć się z internetem. To już drugi zestaw sprzętu jaki otrzymałem gdzie problem pozostał, czy może to być wina konfiguracji mojego routera domowego bądź zablokowanych portów? Proszę o odpowiedź i Pozdrawiam

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32444
  • 36812
  • 1369

Brak połączenia przy użyciu VPN w komputerze firmowym

To internet po kablu czy mobilny? Jaki router?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Brak połączenia przy użyciu VPN w komputerze firmowym

Internet po kablu, Funbox 6


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1764
  • 8578
  • 65

Brak połączenia przy użyciu VPN w komputerze firmowym

To co @Piotrekk85 plus jakiego typu jest ten VPN (OpenVPN, Wireguard, IPSec). Jaki adres IP dostaje komputer przy połączeniu przez Twój router a jaki gdy jest podłączony do Mikrotika (nawet jak VPN nie działa). Czy przez Mikrotika działa dostęp do sieci a tylko VPN nie działa czy nie ma nic? Czy masz połączenie na FB6 przez IPv6 czy przez IPv4?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Brak połączenia przy użyciu VPN w komputerze firmowym

Nazwa VPNa to Cisco AnyConnect Secure Mobility Client, niestety co do adresów IP nie jestem w stanie powiedzieć ponieważ zarówno przy połączeniu bezpośrednim z moim routerem domowym, jak i za pośrednictwem Mikrotika otrzymuję wiadomość że nie mogę się zalogować do domeny ponieważ nie mam połączenia z siecią firmową. Wspomnę że przy połączeniu bezpośrednim jest rzekome połączenie z internetem, gdzie przy użyciu Mikrotika wyświetla się ikona kompletnego braku połączenia


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1764
  • 8578
  • 65

Brak połączenia przy użyciu VPN w komputerze firmowym

Skoro tak to na początek sprawdź typ połączenia w FB6 (Zaawansowane/Połączenie z Internetem). Jeżeli jest dopisek w loginie /IPv6 to go usuń i zaznacz „Wymuś połączenie IPv4”. Jeżeli to nie zadziała to możesz spróbować zmienić adres sieci wewnętrznej z domyślnego 192.168.1.0 na 192.168.37.0 (na przykład).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5540
  • 22441
  • 185

Brak połączenia przy użyciu VPN w komputerze firmowym


@Gutchynskynapisał(-a)

...

Pracuję z domu na komputerze dostarczonym przez mojego pracodawcę

...


W takim razie tylko pracodawca może Ci to skonfigurować. My tu nigdy nie będziemy mieli wystarczających danych aby konkretnie doradzić. Co więcej, skoro komputer jest pracodawcy to zapewne Ty tez nie możesz zmienić jego konfiguracji. Pracodawca ma obowiązek to zrobić, jeśli masz pracować zdalnie.

 

Ja także pracuję zdalnie i czasem korzystam z połączeń VPN z siecią firmową, więc wiem że jakiegoś fundamentalnego problemu z tym nie ma. Natomiast nie ma też uniwersalnego przepisu konfiguracji - osoba projektująca VPN od strony serwera będzie najlepiej wiedziała jak to skonfigurować od strony klienta. Zapewne ktoś z działu IT Twojej firmy.

 

PS. "Kaskadowe" połączenie ruterów jest generalnie słabym pomysłem a PoE nie ma absolutnie nic do rzeczy z VPN. Może ten Mikrotik jest w ogóle zbędny? Czy to właśnie on ma mieć skonfigurowane połączenie VPN? A nie ma? Mozesz pokazać jego konfigurację?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Brak połączenia przy użyciu VPN w komputerze firmowym

IPv4 już jest wymuszone, a że jakiś czas temu się bawiłem z przekierowywaniem portów to jest ustawiony statyczny adres 192.168.1.12, nie wiem czy to może w jakiś sposób kolidować


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Brak połączenia przy użyciu VPN w komputerze firmowym

Co prawda to prawda, ale nie wydaje mi się że mam aż tak niekompetentny zespół IT żeby przysłali mi drugi źle skonfigurowany zestaw sprzętu, dlatego chciałem zasięgnąć porady tutaj


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5540
  • 22441
  • 185

Brak połączenia przy użyciu VPN w komputerze firmowym


@Gutchynskynapisał(-a)

IPv4 już jest wymuszone, a że jakiś czas temu się bawiłem z przekierowywaniem portów to jest ustawiony statyczny adres 192.168.1.12, nie wiem czy to może w jakiś sposób kolidować


Ale co ma ten adres? Mikrotik? Czy Twój komputer? Jaka tam w ogóle jest adresacja w LAN?