Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@j131 łącze się za pomocą kabla ethernet. Czy on może być powodem? Bo wcześniej korzystałem z innego ale musiałem wymienić na dłuższy? Mogę sprawdzić na laptopie przez kabel i wifi, ale tam nie mam możliwości łączenia się z vpn bo to prywatny laptop. Czy dobrze rozumiem że ten ping powinien pokazywać ta sama wartość bez względu na to co robie(np czas = 54 ms)? Bo z tego co widziałem to nawet jak przeglądam neta to zdarzają się drobne odchylenia (nie ma tej informacji o upływie limitu, ale wartość wzrasta powyżej 54). @j131 o miałeś na myśli mówiąc o spodziewanej jakości połączenia?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088 bez względu na sprzęt pingi powinny być ciągle do 192.168.1.1

Mogą się różnić czasem, ale muszą być nieprzerwane. Wymień kabel, bo  nie musi być zestawiony VPN do testów pingu do modemu 

To możesz testować na kilku kompach z ethernet

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088 czasami przerwy w pingu nawet do routera mogą wynikać z przeciążonego komputera, braku aktualnych sterowników do karty sieciowej itp. Warto w przeczyścić komputer, szczególnie zwolnić miejsce na dysku C, jeśli jest znacznie zapchany.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@ketrasaArtur dlatego sugeruję testy na różnych kompach


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088: jeśli łączysz się po kablu a komputer z którego się łączysz ma też kartę WiFi to spróbuj odpiąć kabel i połączyć się po WiFi. Tak jak inni napisali, zmiany czasu odpowiedzi nie są problemem same w sobie ale fakt że zdarzają się przerwy (brak odpowiedzi) ze strony Twojego rutera świadczy o poważnym problemie po Twojej stronie. Ten problem musi być wyeliminowany żeby w ogóle myśleć o sensownym używaniu internetu a dla VPN jest to absolutnie niezbędne.

Można sobie pospekulować na temat kabli ale na odległość najprostsza diagnostyka polega na zastępowaniu poszczególnych elementów innymi i sprawdzaniu czy problem nadal się pojawia. Różne rady w tym zakresie usłyszysz, wszystkie jednakowo dobre i sprowadzające się do zidentyfikowania jednego szwankującego elementu.

Co miałem na myśli pisząc "spodziewana jakość"? Ano po prostu parametry sprzętowe połaczenia. W przypadku kabla to pytanie jak system widzi to połączenie: 1Gbps, 100Mbps czy 10Mbps? "Spodziewana" jest wartość najwyższa, jeśli tylko w komputerze (i w modemie) jest karta/port o odpowiednich parametrach ("gigabit ethernet"). W Twoim przypadku, IMHO, nie ma żadnego ryzyka że wydajność tego połączenia jest "winna" ale jeśli połączenie "powinno" zapinać się na wyższą szybkość (bo np. oba porty wspierają 100Mbps) a zapina się na niższą niż spodziewana to kabel lub wtyczka lub (najmniej prawdopodone ale możliwe) któreś gniazdko są uszkodzone/nieadekwatne do wymagań. Takie uszkodzenie może też generować zakłócenia.

Pisząc o innych komputerach koledzy nie mieli na myśli tego żebyś koniecznie na nich próbował zestawiać połączenie VPN, tylko żebyś na nich odpalił test połączenia z modemem (ping 192.168.1.1), w tym samym czasie próbując używać internetu (w tym zestawiania VPN) na Twoim targetowym komputerze. Jeśli zakłócenie nie jest ograniczone do jednego połączenia komputer - modem tylko obejmuje cały LAN to głównym podejrzanym zaczyna być modem. Winna może być też uszkodzona karta sieciowa lub błędy w sterowniku - dlatego jeśli to możliwe trzeba spróbować innej.

Masz mnóstwo możliwości do przetestowania, daj znać co udało się ustalić.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

Sprawdzałem na każdym gnieździe w modemie, oraz na innym kablu. Historia się powtarza, niestety komputer nie ma wi fi więc tego nie mogłem sprawdzić. 

@j131 tak jak wspominałes zrobiłem test ping jednocześnie na moim kompie stacjonarnym na którym łącze się z vpn i na innym laptopie. Na moim kompie standardowo w czasie łączenia z vpn ping był przerywany ale na drugim laptopie zarówno w czasie łączenia po kablu jaki w czasie łączenia przez wi fi ping był nieprzerwany ( w czasie gdy u mnie przerywalo)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088 wydaje mi się, że bez lokalnego wsparcia informatycznego kręcimy się w kółko...wiemy, że nie jest tak, ale jak to ugryźć?? Wydaje mi się, że musisz poprosić o pomoc na miejscu jakiegoś sieciową...nie informatyka, a człowieka dobrego w sieciach i hardware. 

Anonim

Nie dotyczy

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088  może karta sieciowa w PC ma usterkę, lub płyta główna, to trzeba na miejscu sprawdzić, można kartę sieciową dokupić drugą nową i sprawdzić, koszt nie wielki, byle do 1Gb/s była 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088czyli tak jak koledzy napisali: coś jest nie tak z tym kompem... i zdalnie raczej nie dojdziemy co konkretnie. W tym momencie zasugerowałbym zestawianie tego VPN z innego kompa, w celach czysto testowych. Gdyby to też generowało błędy to winna byłaby jednak konfiguracja klienta VPN... Ale tu już zaczynam mocno płynąć... Trochę dziwne jest to że problem nie pojawia się przy normalnym używaniu komputera... Chyba że jednak się pojawia, tylko go nie zauważasz... Sorry.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088 

Miałeś zapytać admina w firmie czy mogą Ci udostępnić połączenie przez SSL VPN, to jest dużo bardzie niezawodne niż IPSec, które masz uruchomione na kompie