Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088Możesz zadać pytanie adminowi czy widzi twoje logowania? 2704 konfigurowałeś sam, więc na 100% też nie wiadomo co w nim tam piszczy...dlatego preferuję modemy konfigurowane automatycznie


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@j131  problem z logowaniem miałem wczoraj cały dzień A w firmie wszystko smigalo, problem pojawił się wieczorem więc chyba to nie przez to. @agat13 tak jak mówisz zapytam o te logowania. Rozumiem że gdyby ich nie widział to są to tylko bezowocne próby połączenia? Zdecydowanie też wolę automatyczną konfigurację, aktualny modem sagem 2704 był konfigurowany lata temu  bo do tej pory nie miałem potrzeby korzystania z neta do czegoś więcej niż przeglądanie Internetu (nie miałem pojęcia o VPNach).

 

Btw A czy nowe routery np FB2 automatycznie się konfiguruja? Czy wgle nie mając uprawnień administratora na komputerze służbowym mógłbym skonfigurować 2704?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088Kontakt z adminem-koniecznie, bo wyjaśni w czym problem...przedyskutuj również to, co sugeruje @j131  czyli weryfikację softu i ustawień VPN-a. Może coś "wypadło" z ustawień, lub jest nowszy soft do połączeń lub alternatywny sposób łączenia?

Jeśli 2704 był dawno konfigurowany może warto (tak dla spokoju sumienia i odświeżenia softu) wrzucić aktualizację softu i resetnąć do fabryki? Każde działanie jest dobre, byle byś miał login i hasło do usługi, bo bez tych ustawień ani rusz...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088: mieszasz dwie sprawy. Możesz wymienić modem na "lepszy", nawet jest to być może wskazane. Ale (najprawdopodobniej) nie wpłynie to w żadnym stopniu na problemy z VPN. Możliwość konfiguracji modemów/ruterów nie zależy od lokalnych uprawnień administracyjnych. Natomiast możliwośc konfiguracji VPN na lokalnym komputerze już jak najbardziej zależy. Jeśli to komputer służbowy to musisz to zrobić w porozumieniu i przy wsparciu firmowego IT.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088: jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy. Bo piszesz o VPN ale czy w ogóle Twoje połączenie ADSL jest stabilne? Tzn. jeśli nie nawiązujesz połączenia VPN to internet działa normalnie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@j131 dziękuję,  tak jak mowisz zacznę od kontaktu z adminem. Co do stabilnosci połączenia to działa bez zarzutu. 

@agat13 2704 wolałbym nie konfigurować bo boję się że całkiem stracę dostęp do neta A "haker" że mnie żaden. Zacznę od kontaktu z adminem


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088: tak zrób i nie zapomnij zdać nam relacji! 😀


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@j131 jestem po rozmowie z konsultantem orange. Poinformował mnie że nie mam żadnych blokad, a Cyber tarcza też nie ma wpływu na VPN. @agat13 router podobno tez nie ma wpływu na VPN.

Konsultant jedynie zaproponował że moga mi odblokować porty cokolwiek to znaczy. Ale mam najpierw porozmawiać z adminem. Co to znaczy odblokować porty? Bo jutro będę rozmawiał z adminem więc chciałbym się przygotować xd 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088: o porty będziesz się martwił jeśli admin Ci powie że jakieś szczególne muszą być otwarte.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088 

jak chcesz mieć zawsze działający VPN to zapytaj admina w firmie czy nie może Ci uruchomić dostępu przez SSL VPN a nie IPSec 😉