Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości podłączenia internetu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia internetu

Kurczę, niestety Orange nie prowadzi takich biznesów z klientem, który pokrywa całość inwestycji. Technicy nie przyjechali, dostałem sms'a o braku możliwości wykonania usługi i nawet nie miałem szans zaproponować im pieniędzy za zrobienie tak żeby możliwość była. Szkoda, bo słup tak blisko i jeszcze wczoraj coś zakładali sąsiadowi na przeciwko.

 

ulica.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Brak możliwości podłączenia internetu

Tak jak piszesz nie prowadzi firma takich biznesów.  Swoją drogą ciekawe co jest u Ciebie powodem tego BMT. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia internetu

Szkoda, że nie miałem okazji porozmawiać o tym z technikiem, ale telefonicznie poinformowano mnie o tym, że nie ma tych wolnych portów i żeby teraz założyć u mnie internet by trzeba było kopać do jakiejś studzienki zmieniając przy tym infrastrukturę, a żeby to robić, to potrzebne są zgody i jest za dużo pracy. Ciekawe od czego jest ten wiszący kabel podłączony do skrzynki. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia internetu

Kurcze, ostatnią szansą na rozwiązanie problemu jest odkupienie miejsca na słupku od osoby, której skończyła się umowa i jest teraz na czasie nieokreślonym. Najgorszy w tym jest fakt, ze osoby, które maja ten internet, wykorzystują go do przeglądania stron internetowych i nic więcej. Jedna osoba jest 50+ i wątpię by ogarnęła moją propozycje. Nawet jakby jej się opłacało wziąć tańszy internet, który nie zrobi jej różnicy przy przeglądaniu fejsa i Allegro, to i tak pomyśli, że chce ją oszukać albo na coś naciągnąć. W każdym razie trzeba próbować, wiec trzymajcie kciuki. 

 

Pojawiła się jeszcze jedna opcja i chciałbym tutaj podpytać czy w ogóle ma to rację bytu. Chodzi o to, że na pierwszym piętrze mojego budynku jest rodzina, która ma internet kablowy Orange i zajmuje ten cały port. Chcielibyśmy teraz zamontować wzmacniacz i na rachunek, który jest na piętrze założyć internet po kablu na dole wraz z dekoderem 4K. Technicznie utracimy coś na tym w prędkościach czy nie? Na górze mieszkają starsi ludzie, którzy korzystają z internetu tylko w celach mediów społecznościowych, więc nie pobierają Gigabajtów danych. Na dole natomiast fajnie jakby ten dekoder 4K działał poprawnie.

 

___________

* Scalenie wpisów - moderator Bartłomiej


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22018
  • 179

Brak możliwości podłączenia internetu

W umowie zwykle jest klauzula zakazującą rozprowadzania sieci poza lokal.

Co wy młodzi macie z tym 50+??? Tutaj większość aktywności generuje ta właśnie grupa. I nikt nikomu nie wypomina że "jeszcze w pieluchy robił jak ja już poważnie internet tworzyłem."

Słupki nie są na sprzedaż. Nawet jeśli kogoś namówisz do rezygnacji to przecież nie ma gwarancji że ty wejdziesz na jego miejsce. To mi zresztą pachnie oszustwem, jeśli ktoś będzie chciał to może Ci narobić nieprzyjemności.

Anonim

Nie dotyczy

Brak możliwości podłączenia internetu

@j131 jak najbardziej jest taki zapis. Ale też wiadomo jak to wygląda w praktyce. Tak samo jak przestrzeganie tego by dekodera np. Cyfrowego Polsatu nie wywozić za granicę. 

 

Tak jak piszesz nawet jeśli sąsiedzi zrezygnują nie ma gwarancji, że nikt inny nie zajmuje portu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia internetu

Nikt nikogo nie próbuje oszukać, choć jeden z sąsiadów chce zrezygnować i zarezerwować w jakiś sposób miejsce dla członka rodziny w jednym z salonów żebym nie zdążył wepchnąć się gdzieś pomiędzy rezygnację, a ich nową umowę na inną osobę. Nikt inny nie zajmie mi portu, bo tutaj nie ma więcej domów w okolicy, więc w przypadku rezygnacji za dwa miesiące mojej sąsiadki, ja wskakuje na jej miejsce. Jest ona już na czas nieokreślony i tak się dogadaliśmy. 

Nie mam nic do osób, które są starsze i zdaje sobie sprawę jak wielu mamy wykfalifikowanych specjalistów w różnych dziedzinach po pięćdziesiątce. Chodzi o to, że jak pójdziesz do takiej randomowej sąsiadki i powiesz jej, że za 2000zł chcesz żeby zrezygnowała ze swojego internetu, to nawet jakby z niego nie korzystała, to pomyśli, że chcesz ją oszukać i wziąć na nią kredyt. Oczywiście opisywana przeze mnie sytuacja jest tylko hipotezą. 

Anonim

Nie dotyczy

Brak możliwości podłączenia internetu

Ciekawe niby jakim cudem ktoś chce zarezerwować port. Przecież nie ma takiej procedury. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12914
  • 53075
  • 611

Brak możliwości podłączenia internetu

@Kostor  nie kombinuj...Infrastruktura I systemy to żywy organizm I koła nie wymyślisz..

Składasz wniosek, dostajesz odpowiedź i tyle..

Ja przyjmę zakłady, że dostaniesz linię? Ktoś się zaklada?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 46
  • 0

Brak możliwości podłączenia internetu

@Anonim  mieszkamy w jednym domu i sprawa na piętrze wyglada tak, ze internet jest na osobę, która się wyprowadziła. Nie da się przepisać umowy na drugą osobę, wiec chcą zrezygnować z umowy, zostawić sobie kabel i miejsce w porcie, a następnie podpisać nową umowę na inna już osobę. 

@agat13 dodanie mnie wymaga wyciagnięcia kabla o długości około 450 metrów, kopanie do studni i zgód bo to teren miejski.