Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu oraz telewizji

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14016
  • 57659
  • 696

Brak internetu oraz telewizji

@TotalnyLaik  jeśli do jutra do 8:00 nie naprawią, zadzwoń na infolinię i spytaj o typ awarii ( indywidualna u Ciebie, czy grupowa) oraz o przewidywany termin usunięcia. Zaznacz kiedy w razie czego będziesz w domu lub o dostępności lokalu. Najlepiej jakby technik zweryfikował działanie u Ciebie 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2653
  • 10924
  • 102

Brak internetu oraz telewizji

Cześć @TotalnyLaik 

Jeśli chodzi o diodę internet migającą na biało na modemie Funbox 6, czy miga ona szybko czy powoli.  Jeśli biała dioda internet  miga szybko a dioda WIFI swieci się ciągiem na pomarańczowo to przyczyną jest awaria światłowodu w Twojej miejscowości.  Natomiast jeśli dioda internet miga powoli na biało to oznacza że jest problem z konfiguracją usługi lub jakością połączenia. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie problemu technicznego poprzez aplikację Mój Orange lub poprzez stronę www https://www.orange.pl/twojekonto  a także poprzez infolinie Orange *100 lub 510 100 100. Samodzielnie moze zgłosic ten problem poprzez aplikacje Mój Orange albo poprzez stronę www. Ścieżka w aplikacji Mój Orange: Więcej>Diagnostyka>Diagnozuj usługę.  Ścieżka na stronie: sekcja Moje sprawy>Zgłoś problem techniczny

Więcej informacji w tym linku https://www.orange.pl/omnibook/zglaszanie-problemow-technicznych-w-moj-orange#

@TotalnyLaikdaj znać o postępach w sprawie 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2733
  • 10013
  • 52

Brak internetu oraz telewizji


@TotalnyLaiknapisał(-a)

Patchcord idący do fb wymieniłem na nowy. Dalej to samo. Z sąsiadów chyba nikt nie ma światłowodu Orange. Nie za duża wioska, duża część starszych osób 


O matko jaki znów patchcord wymieniłeś? Światłowód od gniazdka do FB czy kabel ethernetowy do kompa? Nic tam nie ruszaj. Jeśli przed awarią sam nic nie ruszałeś ani kabel nie został czymś potraktowany to na bank tam wszystko jest dobrze. Zgłoś na infolinię jak koledzy piszą i czekaj. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 41
  • 1

Brak internetu oraz telewizji

Od gniazdka do FB. I tak był do wymiany, jakiś czas temu przenosiłem FB w inne miejsce, i był po prostu za długi. Myślałem też, że córka mogła go przełamać. Sprawa zgłoszona wczoraj o 11, i dalej jest informacja, oczekiwanie na przydzielenie technika. Po dodzwonieniu na infolinię jest informacja, że mają czas do jutra. Może technik zdalnie da radę to zrobić. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2733
  • 10013
  • 52

Brak internetu oraz telewizji

A kupiłeś z prawidłowymi końcówkami i dobrze włożyłeś? Kolor ma znaczenie gdzie co idzie. Osłonki z feruli zdjąłeś i nie zabrudziłeś końcówek? Skąd ten pomysł jako laik jak sam się określasz żeby samemu wymieniać patchcord?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 41
  • 1

Brak internetu oraz telewizji

Kilka razy już wymieniałem. Założyłem oryginalny od FB który był w zestawie całkiem nowy. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2733
  • 10013
  • 52

Brak internetu oraz telewizji

@TotalnyLaik jeśli po wymianie wszystko działało to nie ma to związku z aktualną awarią. Jeśli natomiast przestało działać to znasz odpowiedź gdzie jest uszkodzenie i technik będzie musiał Cię odwiedzić. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 41
  • 1

Brak internetu oraz telewizji

Nie działało przed wymianą. Wymienione tylko ze względu, że córka mogła go gdzieś przełamać, bo był bardzo długi i widoczny. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2733
  • 10013
  • 52

Brak internetu oraz telewizji

To raczej technik nie będzie musiał Cię odwiedzać. No chyba że podczas wymiany patchcorda coś się porobiło dodatkowo. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 41
  • 1

Brak internetu oraz telewizji

Technik przyjechał w końcu. Na szczęście żona zdążyła wrócić. Poinformuję co się stało, jak naprawi.