Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu oraz telewizji

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 41
  • 1

Brak internetu oraz telewizji

Witam. Mam problem z światłowodem, oraz telewizja. Między innymi chodzi o to, że o 2 w nocy wszystko działało jak należy, lecz już o 6, WiFi się łączyło lecz był brak internetu. Po diagnostyce w aplikacji wyskakuje „Brak synchronizacji między modemem funbox, a siecią Orange” w czym może polegać problem ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 41
  • 1

Brak internetu oraz telewizji

Pęknięty spaw, nie z naszej winy. Po spawane i wszystko działa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2086
  • 10056
  • 83

Brak internetu oraz telewizji

@TotalnyLaik Uszkodzony patchcord światłowodowy pomiędzy gniazdkiem a FB6/ONT, przewód ethernetowy między ONT a FB6, uszkodzenie poza lokalem. Czy możesz zalogować się do FB6 i odczytać poziom sygnału optycznego oraz podać jakie diody świecą się na obudowie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 41
  • 1

Brak internetu oraz telewizji

Dioda WiFi pali się na zielono, a dioda od internetu ciągle miga. Jak mogę odczytać poziom sygnału ?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2086
  • 10056
  • 83

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 41
  • 1

Brak internetu oraz telewizji

Przepraszam mój błąd, nie ma koloru zielonego tylko pomarańczowy WiFi, a od internetu na biało miga


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2086
  • 10056
  • 83

Brak internetu oraz telewizji

@TotalnyLaik Do menu FB6 zalogujesz się przez link http://192.168.1.1 

Zadzwoń na infolinię aby Max sprawdził działanie usługi i ewentualnie wykonał zgłoszenie awarii.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 41
  • 1

Brak internetu oraz telewizji

Dzwoniłem, widzi jakąś awarię, lecz wizyta dopiero jutro, a jutro nie będzie nikogo, żeby technik mógł sprawdzić 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2086
  • 10056
  • 83

Brak internetu oraz telewizji

@TotalnyLaik Obejrzałeś przewód łączący gniazdko z FB6? Jeżeli awaria jest poza lokalem to technik nie musi się w ogóle u Ciebie pojawić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14026
  • 57713
  • 696

Brak internetu oraz telewizji

@TotalnyLaik  skoro od wieczora do rana nie ruszales nic w instalacji, to awaria jest na zewnątrz.

Nic sam nie zrobisz, trzeba czekać na technika. 

Jeśli to awaria masowa, czyli np kilkunastu czy kilkudziesięciu klientów ma uszkodzenie, to mogą naprawić jeszcze dziś. Jeśli to sprawa indywidualna ( możesz się zapytać sąsiada czy u niego jest ok) to niestety trzeba czekać do jutra 

Masz przyłącze ziemne czy napowietrzne ?

Na sieci operatora Orange czy innego?

To warto wiedzieć...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 41
  • 1

Brak internetu oraz telewizji

Patchcord idący do fb wymieniłem na nowy. Dalej to samo. Z sąsiadów chyba nikt nie ma światłowodu Orange. Nie za duża wioska, duża część starszych osób