Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada domeny firmowej


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Blokada domeny firmowej

Dzień dobry,

 

Od 2 dni nie mam możliwości wejść na swoją stronę firmową, gdy korzystam z Internetu stacjonarnego (treść błędu: ERR_CONNECTION_TIMED_OUT). To samo tyczy się łączenia na FTP, czy MySQL na tej domenie.

W momencie gdy przełączę Internet na mobilny od Orange lub skorzystam z innego operatora moja strona normalnie się ładuje, mam dostęp do FTP - nie ma żadnego problemu.

 

Próbowałem skorzystać z pomocy doradcy na czacie, ale jedyna odpowiedzią jaką uzyskałem było:

"Tu raczej wskazywałoby, na błąd konfiguracji strony, dlatego w tym celu proszę o kontakt z zaawansowanym wsparciem pod numerem 800 600 800, lub też na forum Nasz Orange"

 

Jako że "zaawansowane wsparcie" skończyło pracę dziś o 18:00 i wznowi ją dopiero we wtorek o 8:00 piszę do Państwa z prośbą o pomoc, dlaczego strona mi nie działa?

 
PS: domena zarejestrowana jest na moją firmę, stronę zbudowałem samemu na wordpressie, aktualizowane na bieżąco
29 ODPOW. 29

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Blokada domeny firmowej

@itgeosystem w pierwszej kolejności wyczyścił bym przeglądarkę z ciasteczek historii itp.

Tu masz jeszcze podpowiedź, jakie działania można wykonać:

https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/blad-err_connection_timed_out-co-oznacza

 

Kiedyś też miałem na internecie stacjonarnym Orange taki problem ze stroną. Okazało się, że wina leżała po stronie usług hostingowych. Po moim zgłoszeniu do dostawcy usługi hostingowej, coś poprawili na serwerze i strona odpaliła się.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Blokada domeny firmowej

@itgeosystem: żeby cokolwiek konkretnego powiedzieć trzebaby potwierdzić problem... Czy strona jest w całości tajna czy też nie masz tam coś do czego dostęp możnaby zweryfikować? Dla mnie też to wygląda na jakiś problem z serwisem hostingowym, ale błąd jest bardzo ogólny...

Próbowałeś diagnozować np. tarace route?

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Blokada domeny firmowej

@j131 podał, że na internecie mobilnym strona działa. Tylko jest problem ze stroną na internecie stacjonarnym. Ja miałem taki sam problem po atakach i zmianach numeru IP DNS na routery Orange. Potem coś zostało poprzestawiane i moja strona przestała działać, ale tylko na Neostradzie. Wtedy problem zgłosiłem do dostawcy hostingu i problem po kilku godzinach rozwiazali.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Blokada domeny firmowej

Tracing route to itgeosystem.pl [109.95.158.2]
over a maximum of 30 hops:

  1     3 ms     1 ms     1 ms  lan.home [192.168.1.1]
  2     7 ms     5 ms     4 ms  83.1.5.126
  3     4 ms     3 ms     3 ms  80.50.146.157
  4    12 ms     7 ms     8 ms  war-ar8.tpnet.pl [195.117.0.10]
  5     *        *        *     Request timed out.
  6     *        *        *     Request timed out.

Wywala się na adresie należącym do Orange Polska Spółka Akcyjna.

Dodatkowo właśnie zauważyłem również nie mam dostępu na stronę dhosting.pl, gdzie trzymam domenę


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Blokada domeny firmowej

Spróbuję w takim wypadku opisać problem dhosting'owi, może to faktycznie jednak po ich stronie leży problem


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Blokada domeny firmowej

Kilka razy taki komunikat o błędzie wyskakiwał na stronach satkuriera i po zgłoszeniu zawsze otrzymywałem odpowiedź że problem leżał po stronie dostawcy hostingu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Blokada domeny firmowej

@ketrasaArtur: ale może być tak, że nie widać tej strony tylko z internetu stacjonarego u @itgeosystem albo może nie działa nigdzie na "internecie stacjonarnym Orange"...

Jasne, strona istnieje i jest dostępna, tylko nie dla każdego... Pytanie gdzie jest blokada...

 

Ode mnie pingi do tego serwisu dochodzą bez problemu... Jestem na światłowodzie Orange.

3 3 ms 3 ms 2 ms gda-bng1.neo.tpnet.pl [83.1.4.248]
4 6 ms 2 ms 3 ms gda-r3.tpnet.pl [80.50.18.37]
5 9 ms 10 ms 10 ms war-ar8.tpnet.pl [195.117.0.10]
6 11 ms 10 ms 10 ms dhosting.tpnet.pl [80.50.115.86]
7 11 ms 10 ms 10 ms v109095158002.ewh.dhosting.pl [109.95.158.2]

 

@itgeosystem, wygląda tak, jakby dhosting.tpnet.pl odrzucał pakiety idące z twojego "stacjonarnego" adresu a moje akceptował... Mimo że i jedne i drugie przechodzą wcześniej przez war-ar8.tpnet.pl...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Blokada domeny firmowej

@j131 tak może być, że strona @itgeosystem nie ładuje się u nikogo, kto ma dostęp do internetu stacjonarnego od Orange. Warto w pierwszej kolejności sprawdzić przeglądarkę oraz zgłosić problem u dostawcy hostingu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Blokada domeny firmowej

Przed chwilą sprawdzałem i wejście na stronę "itgeosystem.pl" jest bezproblemowe 🙂