Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Awaria światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

Awaria światłowodu

Witam...

Czy ktokolwiek ze szczęśliwych posiadaczy światłowodu ma obecnie awarie?

Pytam,bo zanin max zechce połączyć z konsultantem to niestety obwieszcza z góry awarię do jutra 16..

I teraz nie wiem czy to awaria lokalna i dostrzeżona poprzez mój nr.. czy też na większą skalę...

 

Irytujące natomiast jest to, że o awarii trzeba się dowiedzieć dzwoniąc.. Logiczniej byłoby najpierw informować abonenta zanim zacznie sprawdzać np instalacje etc a tak to wygląda jak szopka..  cyrk.. apka funboxa zleca denne restary, zaleca sprawdzenie instalacji... finalnie łączy z BOK i dopiero człowiek słyszy o jakiejś awarii... 

Drugie pytanie..

Czy należy się w takim przypadku rekompensata? Wszakże nie działa totalnie nic.. tv z max pakietem, net i wifi. Nie mylić z 20gb 'internetu' na telefon...

Trzecie pytanie...

Czy mimo wszystko dobijać się do konsultanta i zgłaszać problem? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Awaria światłowodu

@sarzz i widzisz...inna rozmowa-moje kwadraty...zapytam o awarię w rejonie 🙂

P.S. Już wiem Legionowo, Chotomów i Jabłonna...mają problem-zgłoszone, trzeba czekać

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Awaria światłowodu

@sarzz Awarie na FTTH są przeważnie o większym zakresie i jeśli nie umówiono wizyty, to znaczy, że problem jest monitorowany i istnieje w górę sieci. Rekompensata należy się po 3 dniach niedziałania usługi w wysokości 1/30 wartości abonamentu za każdy dzień usterki (jeśli niemożliwe było korzystanie z usługi)

Nie tyle zgłaszać, bo to zrobiłeś, ale żądać informacji o zakresie i przebiegu naprawy (o dotrzymaniu terminu)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Awaria światłowodu

@sarzz Pomyśl chwilę. Awaria to nagłe zdarzenie na które nikt nie ma wpływu ani wiedzy kiedy nastąpi. Sam więc rozumiesz że trudno poinformować o czymś o czym się nie wie. Jeśli dostałeś zapowiedz na infolinii to właśnie po to żeby nie dzwonić do konsultantów. Po to są tego typu komunikaty.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

Awaria światłowodu

Przyjacielu... 

Zacznijmy od tego,że net w orange mam od samego początku.. Jak myślisz, ile 'awarii' przeżyłem? A ile np konserwacji instalacji zewnątrz..? Wystarczy, że nie ma problemu to i nie ma komu podjechać i ogarnąć własną robotę po zleceniu jak np instalacja w pionie z odkrytym okablowaniem wystającym na min 30cm. 

Awarię są naturalnym zjawiskiem nie tylko w orange. Jeśli zatem system widzi i reaguje formułką to równie dobrze mógłby zareagować alertem sms czy powiadomieniem z apki o możliwych problemach. Potrafią przypomnieć o burzy to mogą i o trwającej awarii. Wiem, że dziś co drugi obywatel mądrzejszy ale są na świecie emeryci, którzy widząc komunikat w tv o loginie do wifi od razu łapią za słuchawkę i dzwonią do dziecka z prośbą o pomoc jak przy spowodowanym pożarze - delikatnie ujmując. I nie ze względu na irytację bądź złość a przeczucie, że coś  się  zmajstrowało i trzeba będzie zapłacić. Natomiast rozumiem,że to nie dysputa na ten dział.

 

Dziękuję @agat13 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Awaria światłowodu

@sarzz  podaj w przybliżeniu lokalizację, bo kraj duży. Może coś mam się uda wygrzebać 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

Awaria światłowodu

@agat13Legionowo ul. Ogrodowa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Awaria światłowodu

@sarzz i widzisz...inna rozmowa-moje kwadraty...zapytam o awarię w rejonie 🙂

P.S. Już wiem Legionowo, Chotomów i Jabłonna...mają problem-zgłoszone, trzeba czekać


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

Awaria światłowodu

Ślicznie dziękuję. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Awaria światłowodu

@sarzz jeśli tyle lat jesteś to doskonale wiesz że Orange ma taki a nie inny sposób informowania klientów o awariach masowych. W czym więc problem? Swoją drogą nie wiem czy obecnie jakiekolwiek inny operator przesyła sms do swoich klientów że ma gdzieś awarię.   


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

Awaria światłowodu

@marder jeśli tyle lat jestem świadomy podejścia to mam o tym nie wspominać?

Powiem Ci, że kiedyś chciałbym mieć takie info od abonentów... W idealnym świecie ktoś mógłby czerpać stąd pomysły na praktyczny tzw szeroko rozumiany rozwój. 

Dodatkową motywacją niech będzie spokojny emeryt. Kiedyś pamiętam jak się stało w kolejce po neostrade.. Ileż wtedy było ekscesów z osobami w podeszłym wieku... Wtedy nie było mowy o tzw wykluczeniu cyfrowym i związanymi z tym skutkami. Dziś ty pytasz mnie po co o tym wspominam.. Ok. 

Ps. To nie chodzi o mnie a o rodziców w podeszłym wieku, którzy dzięki mnie przesiedli się z siatkowej anteny z targu i wiszącego domowego na orange. Nie płacę 500zl żeby robić za maxa. Jak wysyłają im sms z poleceniem zapłaty za moją fakturę to mogą i o awarii. Jak przerasta to zarówno orange jak i Ciebie to chociaż sobie będę tutaj wylewał aż może czymś poskutkuje.

 

@agat13 dzięki jeszcze raz za konkretne info. Już wszystko działa 🙂

 

ps. Ledwie na Aluzyjnej, krok za Jablonną bez żadnych zgrzytów.