Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Automatyczny DLM = Gorsza jakość internetu (do 80Mb/s)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Automatyczny DLM = Gorsza jakość internetu (do 80Mb/s)

Witam, 

Mam problem z internetem, dokładnie z automatycznym DLM - o co chodzi, już tłumaczę. 
Kiedy została wymieniona instalacja w moim domu, technik zrestartował mi parametry linii
(download: 41/43Mb/s | upload: 7/7,5Mb/s | ping do Warszawy ~24ms). Na internet nie mogłem narzekać dobre 2msc, niestety... po tym okresie czasu, DLM uciął mi prędkość do 31MB/s i ping wzrósł o dobre 20ms (to prawie dwukrotność wcześniejszych wartości). Zadzwoniłem na BOK, miła Pani wysłała zgłoszenie, internet wrócił do parametrów po wymianie instalacji, ale nie na długo, po 14dniach "problem" powracał... Moja walka trwa już od dłuższego czasu (wysyłam zgłoszenia średnio co 2 tygodnie, bez problemu przywracają mi do wyższej prędkości łącza, co równa się wyższą jakością). Od BOK dowiedziałem się, że nie ma szans "modyfikacji" rozdzielnii w mojej wsi, bo oni już nie bawią się w "poprawę" VDSL....

Teraz moje pytania:
1. Dlaczego po automatycznym ustawieniu DLM, jest gorsza jakość internetu? Nie powinno być na odwrót? (Technik tylko "przewracał oczami" bo sam nie wiedział dlaczego tak jest)
2. Czy można jakoś to obejść? Żeby automatycznie restartowała się sieć do początkowych ustawień linii.
3. Może ktoś ma na to jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Automatyczny DLM = Gorsza jakość internetu (do 80Mb/s)

Jedynie co możesz zrobić to sprawdzić czy nie lepiej będzie na LTE twojej okolicy. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Automatyczny DLM = Gorsza jakość internetu (do 80Mb/s)

@Anonim Niestety, ale w mojej okolicy LTE chodzi jeszcze gorzej, a nie mogę sobie pozwolić na "niepewny" internet LTE... Zastanawia mnie, czemu może chodzić dobrze internet, ale DLM wszystko rujnuje ... 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Automatyczny DLM = Gorsza jakość internetu (do 80Mb/s)

Mogą na sztywno ustawić, ale tego nie praktykują, trudno wyprosić 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Automatyczny DLM = Gorsza jakość internetu (do 80Mb/s)

@-brtk- Prosiłem już 3 razy... dostałem odpowiedź, że ustawiają na sztywno tylko "opcja do 10Mb/s". Technik też próbował, niestety... nie udało się.

Anonim

Nie dotyczy

Automatyczny DLM = Gorsza jakość internetu (do 80Mb/s)

Na vdsl-u tez ustawiają na sztywno.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Automatyczny DLM = Gorsza jakość internetu (do 80Mb/s)

@Anonim Ja niestety spotkałem się z odmową - trzykrotnie ...

Anonim

Nie dotyczy

Automatyczny DLM = Gorsza jakość internetu (do 80Mb/s)

@Zimny1233To napisz reklamacje do Orange niestety technicy są pod kontrola Orange i oni im nie pozwalają na takie rzeczy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Automatyczny DLM = Gorsza jakość internetu (do 80Mb/s)

@Anonim Czy przeczytałeś moją wcześniejszą wypowiedź? Napisałem, że próbowałem trzy razy z marnym skutkiem.

Anonim

Nie dotyczy

Automatyczny DLM = Gorsza jakość internetu (do 80Mb/s)

@Zimny1233Wiec pozostaje to co masz ja nie jestem wstanie Ci pomoc jak miałem VDSL to jednym zgłoszeniem walczyłem ponad 5 miesięcy reklamacje za reklamacja zgłoszenie za zgłoszeniem. Bez pisania tu na forum aż się udało.