Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ataki ddos


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Ataki ddos

Witam posiadam internet swiatłowodowy ten do 1gb ( funbox 3.0 ), jest taki problem że od paru dni dostaje liczne ataki DDOS, użytkownicy którzy to robią wysyłają pakiety z mocą 150-250 gb/s więc nie ma opcji żeby internet nie tracił połączenia, próbowałem zmienić IP i też to nic nie dało ponieważ zmieniaja mi się tylko ostatnie cyferki, po zmianie ip też wylatuje. będzie pewnie dużo pytań skąd wiem żę to ataki iwgl, więc odpowiem na to teraz szybko korzystam z komunikatora głosowego TeamSpeak3, ci użytkownicy musieli dostać jakoś IP przez administratora, i tylko jak zaczyna mi się przerwa z łączem otrzymuję wiadomość " chyba internet ci się kończy" i po chwili internet się przerywa i potrafi go nie być po pare dobrych minut mam tak przynajmniej 2-3 razy dziennie, i teraz pytanie czy można się przed tym jakoś zabezpieczyć czytałem na forach i orange ma usługę " ddos protection " lecz tylko dla firm lecz ja nie posiadam owej firmy.
za wszelką pomoc będę mega wdzięczny!

13 ODPOW. 13
Anonim

Nie dotyczy

Ataki ddos

Kolejny temat bez informacji, VPN używaj i ataki ustaną, jak masz logi to do operatora podeślij, tak w ciemno to nikt nie pomoże, sporo krakowanych aplikacji i pirackich OS też tak robi, żeby pomóc trzeba wykluczyć to, tak poza tym router ma zabezpieczenia przed atakami ddos, powinien adresy blokować, ja mam dodatkowo filtr i mogę we własnym routerze wrzucać takich atakujących, choć jak dotąd ataków nie miałem.

Anonim

Nie dotyczy

Ataki ddos

Wypada sprostować, zgadnę w ciemno że ataki DoS w tych 2 tematach są, nie będę dalej główkować, atak DDOS z reguły dotyczy serwerów, atakujący jak już to router po IP atakuje vs DoS, jak serwery do gry (Minecraft) robicie i porty otwarte są to o atak nie trudno.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Ataki ddos

Nie gram w gry, a napewno już nie w minecraft'a robię prace graficzne oraz montuję filmy dużym twórcą, ataki są wykonywane z 15 chińskich serwerów, jeden serwer wali z taką mocą że wycinają mi internet po podstawowym porcie i po IP które miałem długi czas temu.

Anonim

Nie dotyczy

Ataki ddos

Ataki co piszesz są ostatnio na topie, co do zabezpieczeń to już w gestii Operatora, nie wiem czy aplikacja Mój FunBox to zarejestruje, ale w razie problemów zrób diagnostykę w niej, raport idzie do Operatora, tu masz rozpiskę.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Ataki ddos

To nie wchodź na TS'a jak IP wycieka w niepowołane ręce.. Na TSie w standardowej konfiguracji tylko ServerAdmin może sprawdzić kogoś IP. No chyba, że ktoś jest bardziej obcykany w tych sprawach, to nie ma problemu sprawdzić IP takiej osoby siedzącej na TSie samemu bez serwer admina 🙂 

 

To nie jest w operatora kwestii byś takich ataków dalej nie dostawał, sam musisz zareagować i zgłosić na Policję, pewnie i tak nic nie da.. 😉 Po prostu unikaj tego TS'a już i tyle, jak tacy administratorzy są na nim.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Ataki ddos

ale na tym TS3 był wyciek najprawdopodobniej i nic mi już to nie da że będę go omijał ITP. ponieważ oni wycinają mi internet po starym IP to i tak internet leci...


Zespół Nasz Orange
  • 1106
  • 7753
  • 80

Ataki ddos

Zastanawiam się, czy na pewno tą drogą wyciekło Ci ip, zakładając, że je zmieniasz i zmienia się tylko końcówka puli, to i tak jest to cała masa ip potencjalnych do ataku. Taką drogą musieli by przy okazji wyciąć dużej liczbie ludzi również neta, tylko i wyłącznie po to, by Tobie zaszkodzić. Możesz spróbować przepiąć się na ipv6, ale wcześniej bym dokładnie posprawdzał kompa i w sieci lokalnej, czy nie złapałeś jakiegoś trojana 😉


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Ataki ddos

tzn nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale moje ip było najprawdopodobniej zapisane w bazie danych teamspeaka, baza danych wyciekła wyszukali mnie po nicku i stąd mam ataki więc teoretycznie nie musieli wycinać innych osób w poszukiwaniu mnie, jeszcze zauważyłem to że z rana oraz po południu do końca nie mogą wyciąć mnie na raz, utratę pakietów mam do 20-30 oraz po 50-100 pingu lecz wieczorem gdy zostanę zaatakowany wywala mi odrazu " pobieranie danych " i wtedy internetu już nie ma, ponadto żadnego virusa nie mam robiłem format komputera jakieś 7dni temu ataki zaczęły się jakoś 11-10 dni temu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Ataki ddos

a dobra teraz zrozumiałem że chodzi ci o to że gdy oni wycinają mnie po starym ip lecą też inne internety, więc teraz jest to jeszcze bardziej dziwne że orange nic z tym nie robi, bo napewno dostają jakieś raporty o tym że jest jakaś przerwa w łączu.