Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DLM zabawił się prędkością

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 31
  • 14
  • 1

DLM zabawił się prędkością

Witam, ostatnio poprawiłem gniazdko telefoniczne  w domu, zrobiłem to na włączonym sprzęcie co było błędem. Miałem prędkość 16 Mbps ale DLM zabrał i aktualnie mam 9 Mbps a SNR Margin miałem 7 a teraz mam 10 (w godzinach rannych mam nawet 11.5), tłumienie było jakie jest. Moje pytanie brzmi czy odzyskam tą prędkość z powrotem bez żadnej ingerencji? 
Parametry linii poniżej, jak zresetować ten DLM. Dodam że linki po drodze są wystarczają starte i gdzieniegdzie widać kolorowe kable w środku. Co mam z tym zrobić?
JLzZFGM

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 31
  • 14
  • 1

DLM zabawił się prędkością

Już rozwiązałem swój problem, wystarczyło wyłączyć SRA i DLA w ustawieniach routera. Mam tyle ile miałem czyli 16Mbps i ping 20 na speedtestach. Kosztem snr margin bo dalej mam 6 ale co poradzić ważne że dobrze działa, zobaczymy czy będzie zrywało czy coś. 
Temat do zamknięcia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2351
  • 103

DLM zabawił się prędkością

@BUGAJ Mówiąc starte linki masz na myśli kabel napowietrzny ?

Możesz na infolinii poprosić o reset i rekonfigurację portu. Może trafisz na osobę, która będzie wiedziała co to i miała możliwości aby to zrobić. Jeżeli nie będzie w stanie tego zrobić, to technik zawsze może to zrobić.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 31
  • 14
  • 1

DLM zabawił się prędkością

Tak mam na myśli kabel napowietrzny, zgłaszałem już to raz, ale naprawili tylko częściowo w jednym miejscu naciągnięci ale nie zauważyli że po drugiej stronie zeszła izolacja. Jeszcze dalej od mojego domu są poocierane od gałęzi. Dzięki zadzwonię na infolinię. Czekam na dalsze komentarze od innych osób 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 31
  • 14
  • 1

DLM zabawił się prędkością

Już rozwiązałem swój problem, wystarczyło wyłączyć SRA i DLA w ustawieniach routera. Mam tyle ile miałem czyli 16Mbps i ping 20 na speedtestach. Kosztem snr margin bo dalej mam 6 ale co poradzić ważne że dobrze działa, zobaczymy czy będzie zrywało czy coś. 
Temat do zamknięcia.


Zespół Nasz Orange
  • 2968
  • 11171
  • 64

DLM zabawił się prędkością

@BUGAJ, w takim razie żeby "zamknąć temat" wystarczy że oznaczysz którąś z odpowiedzi jako rozwiązanie. Możesz nawet swoją 🙂