Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem Funbox 2.0


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Problem z internetem Funbox 2.0

Witam, piszę w tej sprawie już chyba 4 raz i ciągle mam router wymieniany. Chyba mojego internetu nie mozna resetować...no więc zresetowałam sobie internet funbox 2.0 i po resecie przechodzę żeby skonfigurować internet i wpisuję login i hasło neostrady to wyskakuje mi błąd uwierzytelniania. Da się to jakos naprawić czy mam znowu pisać do orange o zmiane routera?...

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Problem z internetem Funbox 2.0

@ania98980, da się bardzo prosto. To klucz WPA na naklejce routera da Ci odpowiedź. Po resecie to admin i 8 pierwszych znaków klucza WPA otwiera Ci drogę do panelu 192.168.1.1

A gdyby do uwierzytelnienia  w routerze trzeba było całego klucza jako hasło, to przepisz, albo skorzystaj z aplikacji FunBox.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Problem z internetem Funbox 2.0

@Anonim

 Hmm chyba nie rozumiesz o co mi do końca chodzi. Z internetem się normalnie połączyłam tylko, że ta konfiguracja nie działa. Zrobiłam tak jak napisałeś weszłam na 192.168.1.1 wpisałam jako login admin, hasło klucz WPA narpiew 8 pierwszych znaków a potem cały i nadal pokazuje się błąd. 😕 w linku pokazuje mi się wykrzyknik i napis "http://192.168.1.1/OPL_no_admin_page.html".


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Problem z internetem Funbox 2.0

Ale po co wpisujesz dane rejestracyjne? Obecnie to nie wskazane bo hasło z umowy mogło ulec zmianie. Jeśli robisz reset do ustawień fabrycznych, w ciągu 5 min router sam się ustawi i pobierze odpowiedne dane z sieci o ile łącze i usługa działa prawidłowo.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Problem z internetem Funbox 2.0

Do Panelu urządzenia FB 2.0 (poprzez 192.168.1.1) logujesz się:

admin i hasło składające się ze znaków klucza WPA.

 

Do Neostrady potrzebujesz innego loginu (wygląda podobnie jak wygląda adres e-mail) i innego hasła (składa się z różnych znaków). Podane są one m.in na Umowie.

 

To dwie różne sprawy.

 

Ela

Anonim

Nie dotyczy

Problem z internetem Funbox 2.0

@ania98980, ja też mam Neostradę i coś mi się tutaj nie zgadza. Po pierwsze, gdzie dokonujesz konfiguracji uwierzytelnienia? Jeżeli na telefonie, to wpisuje się cały klucz WPA (26 znaków) po resecie FunBoxa. Po drugie, jeżeli dokonujesz uwierzytelnienia (po resecie) w panelu routera (192,168.1.1), to loginem jest cały ciąg z umowy xxxxxxxx@neostrada.pl/ipv6.

Po uwierzytelnieniu (w panelu) możesz wymusić po ipv4, usuwając ciąg/ipv6 i zaznaczając wymuszenie. 

Natomiast jeżeli błąd uwierzytelnienia dotyczy samego parowania pomiędzy routerem a urządzeniem, można najprościej dokonać poprzez aplikację FunBox. Mówimy cały czas o sytuacji po resecie, czy ustawieniach fabrycznych, gdzie cały klucz WPA, lub jego pierwsze 8 znaków ma kluczowe znaczenie przy konfiguracji oraz uwierzytelnieniu. Jeżeli zaś w panelu dokonuje się zmiany hasła, to trzeba brać pod uwagę to hasło.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Problem z internetem Funbox 2.0

@Anonim, pisząc o kluczu WPA (26 znaków) masz na myśli klucz do Wi-Fi? Gdzie można znaleźć owy klucz WPA (jeśli to jest jednak jeszcze jakiś inny klucz niż ten do Wi-Fi)?

 

Ela

Anonim

Nie dotyczy

Problem z internetem Funbox 2.0

@Ela12, klucz WPA (26 znaków z naklejki routera) otwiera drogę do połączenia sparowanych ze sobą urządzeń po WIFI. 8 pierwszych znaków do panelu, które to hasło możesz zmienić na swoje. Na PC ikonka internetu w pasku zadań otwiera możliwość połączenia WIFI całym kluczem WPA. Na komórce zarządzanie jest uzależnione od tego, czy hasło do panelu 192.168.1.1 jest ustanowione przez router, czy po zmianie hasła jest Twoje. Ja najpierw uwierzytelniłem tzw. fabrycznym wymogiem, a potem zmodyfikowałem na swoje. Natomiast w aplikacji FunBox, że tak powiem, "wisi" standardowy cały klucz WPA.

@Ela12 i @ania98980, dołączam dzisiejsze foty, ale żeby zrozumieć istotę problemu, to najpierw trzeba u siebie uporządkować stan konfiguracji. Chaos w niczym nie pomaga, a wręcz komplikuje uwierzytelnianie.

11NO.PNG12 NO.PNG13 NO.PNG14 NO.PNG15 NO.PNG 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Problem z internetem Funbox 2.0

@Anonim, czyli ja dobrze myślałam. Chciałam się upewnić. Zmyliła mnie wielkość/długość klucza, którą napisałeś (aż 26 znaków).

Teraz wiem, że są one różnej wielkości/długości na różnych urządzeniach.

Na moim FunBox 3.0 jest to 12 znaków.

Na modemie Huawei - 15 znaków.

Na smartfonie - mniej jak 10.

 

Ela

 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z internetem Funbox 2.0

@Ela12, ja znam swój, więc podałem faktyEmotikon: Szczęśliwy I o nim jest temat.