Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Antena zewnętrzna do polepszenia zasięgu Wi-Fi

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Antena zewnętrzna do polepszenia zasięgu Wi-Fi

Witam użytkowników i proszę o poradę 🙂 

Chciałbym zainstalować sobie antenę zewnętrzną ,aby lepiej mi zasięg od wifi ściągał i w tu moje pytanie .

Czy mogę swoją antenę podłączyć  do ich  rutera Orange czy musi być ich antena ?

Cenę za nią mają kosmiczną 🙈

 

 

 

______________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Antena zewnętrzna do polepszenia zasięgu Wi-Fi


@Anonimnapisał(-a)

Ruter Router TCL LinkHub HH63V1 4G LTE 2,4/5 GHz


Do tego routera można podłączyć zewnętrzna antenę GSM aby poprawić sygnał odbierany z nadajnika.

Aby poprawić zasięg WiFi, to można zastosować drugi router jako AP klient lub wzmacniacz WiFi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Antena zewnętrzna do polepszenia zasięgu Wi-Fi

@Anonim co to za router?

Czasami antena WiFi niewiele pomoże. Lepiej położyć drugi router jako AP klient lub wzmacniacz WiFi.

Anonim

Nie dotyczy

Antena zewnętrzna do polepszenia zasięgu Wi-Fi

Ruter Router TCL LinkHub HH63V1 4G LTE 2,4/5 GHz


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Antena zewnętrzna do polepszenia zasięgu Wi-Fi


@Anonimnapisał(-a)

...

 antenę zewnętrzną ,aby lepiej mi zasięg od wifi ściągał

...

Ruter Router TCL LinkHub HH63V1 4G LTE 2,4/5 GHz


Nie ma takiego zwierzęcia jak dodatkowa antena zewnętrzna "do WiFi". Albo ruter ją ma albo nie.

Napisz dokładniej o co Ci chodzi: jakie masz łącze (typ połączenia z siecią: mobilny, kabel telefoniczny, światłowód?), jaki masz sprzęt ("ruter", telefon) i jakie masz w tej chwili parametry o których poprawę Ci chodzi. Jeśli to mobilny internet, to podaj także orientacyjną lokalizację.

PS. Do tego modemu nie podłączysz anteny zewnętrznej. Skoro o nim mowa to znaczy że masz internet mobilny, więc pewnie nie tyle WiFi chcesz poprawić, co łącze internetowe. Zanim zaczniesz inwestować w sprzęt sprawdź czy warto: może w tej lokalizacji zasięgu nie da się istotnie poprawić. Powiedz gdzie to mniej więcej jest, to się da sprawdzić.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2377
  • 9858
  • 85

Antena zewnętrzna do polepszenia zasięgu Wi-Fi

Hej @Anonim 

Czy to jest ten router co w linku ci przesłałem https://www.tcl.com/pl/pl/routers/tcl-linkhub-hh63 🙂

Jeśli taki to musi być do tego modemu antena LTE. Tutaj w linku masz informacje ,,Jaka antena do routera będzie najlepsza" https://new-electric.pl/blog/jaka-antena-do-routera-bedzie-najlepsza/

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12957
  • 53217
  • 617

Antena zewnętrzna do polepszenia zasięgu Wi-Fi

@Anonim  rozumiem, że chcesz powiększyć zasięg wifi z tego routera? 

Zacznij od analizy rzeczywistej prędkości jaka osiągasz na modemie. To zawsze punkt wyjściowy z powodu tego czy masz z czego tracić np przy zastosowaniu range extendera ( retransmisja sygnału po wifi) czy masz niezbyt szybki, a wtedy warto założyć Access pointa, bo na połączeniu modemu z AP po kablu nic nie tracisz. 

Powiedz co chcesz osiągnąć i na jakim terenie ( dom piętrowy, mieszkanie), a może coś podpowiemy 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Antena zewnętrzna do polepszenia zasięgu Wi-Fi


@Anonimnapisał(-a)

Ruter Router TCL LinkHub HH63V1 4G LTE 2,4/5 GHz


Do tego routera można podłączyć zewnętrzna antenę GSM aby poprawić sygnał odbierany z nadajnika.

Aby poprawić zasięg WiFi, to można zastosować drugi router jako AP klient lub wzmacniacz WiFi.