Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktywacja internetu światłowodowego

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Aktywacja internetu światłowodowego

Mi się wydaje, że był u Ciebie lokalny Partner Techniczny co pracuje dla Nexery i dla Orange jednocześnie. Więc chciał dostać prowizję za dwie wizyty. Póki nie masz routera - nic nie zdziałasz.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12931
  • 53137
  • 617

Aktywacja internetu światłowodowego

@krzysiek221  czyj to był monter? ONT instaluje Nexera na 100% jeśli to jej sieć ... Może zainstalować modem, ale to już zależy od dogadania. Opieszałość polega na niewzięciu modemu, a nie na tym, że nie działa, bo i jak - bez modemu??


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Aktywacja internetu światłowodowego

Otóż przed wizyta technika w domu przyjechały dwie osoby przyciągnąć kabel z mufy światłowodowej do mojego budynku zespawal seiatlowod zrobi wszystko co należało, a po skończonej pracy powiedział ze aktywował usługę, przyjechali w środę. Dzisiaj w piątek o godzinie +/- 7.40 przyjechali technicy zamontować internet u mnie w domu przeciągnie kabel do miejsca w którym chciałem mieć router po czym okazało się ze zapomnieli routera, ale powiedzieli ze dowiozą go później, a na tamta chwile podłączyli usługę do mojego prywatnego urządzenia, który również obsługuje połączenia kablowe. Po zrobieniu wszystkiego powiedzieli ze internet będzie około godzin wieczornych z uwagi na prace techniczne. Lecz internetu dalej brak


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Aktywacja internetu światłowodowego

Jeśli technik nie odhaczy w systemie wydania sprzętu, to usługa nie będzie działać - nawet na własnym sprzęcie.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Aktywacja internetu światłowodowego

Monter był od Orange, ale współpracuje on z operatorem lokalnym.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Aktywacja internetu światłowodowego

Miał plakietę lub logo na samochodzie TP teltech?

 

bo chyba samochodów nie wymienili po zmianie nazwy


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12931
  • 53137
  • 617

Aktywacja internetu światłowodowego

@krzysiek221  a, dochodzi dodatkowo aspekt własnego urządzenia...i tu może być problem...

Dwie opcje: zls ustawienia routera i druga, nie podłączona do sieci i nieskonfigurowana prawidłowo usługa. Na ONT masz synchronizację?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Aktywacja internetu światłowodowego

Na samochodzie nie było żadnego napisu, było tylko wyposażenie w środku pojazdu.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 85

Aktywacja internetu światłowodowego

@krzysiek221to wychodzi na to że u Ciebie był partner techniczny Nexery  i zostawił ONT. Partner techniczny powinien przesłać informacje do Nexery że ONT jest podłączone i działa prawidłowo a pózniej Nexera powinna wysłać adnotacja do Orange że wszystko jest gotowe do podłączenia internetu światłowodowego. Po dostaniu takiej adnotacji   Orange dzwoni do Ciebie czy wszystko zostało podłączone iustala z Tobą datę i godzinę przyjazdu technika z Orange z modemem Funbox.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Aktywacja internetu światłowodowego

W routerze synchronizacji na ONT nir mam, mam tylko opcje wpisania danych dostepowych do internetu od operatora oraz zaznaczona opcje połączenia internetu kablowego