Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktywacja internetu światłowodowego

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Aktywacja internetu światłowodowego

A wiec, dzisiaj przyjechali do mnie technicy zamontować internet światłowodowy z infrastruktury nexery. Cała instalacja zakończyła się o godzinie 9.30, od tamtego momentu operator aktywował usługę, lecz nexera jednym słowem sie „obija” nie potwierdzili aktywacji usługi przez co nie mam dostępu do internetu. Macie może jakieś wskazówki albo informacje czy zostanie to zrobione przynajmniej do końca dzisiejszego dnia, albo chociaż do następnego dnia do godzin wieczornych.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9939
  • 85

Aktywacja internetu światłowodowego

@krzysiek221przesyłam Ci link do strony Jak podłączyć router Fritz!Box do światłowodu Orange? https://www.komputerwfirmie.org/jak-podlaczyc-router-fritz-box-do-swiatlowodu/

Może to chwilowo pomoże Ci do momentu jak technik Orange przywiezie Ci Funboxa.

Jeszcze mam jedno pytanie  czy na urządzenie ONT  świeci się na zielono myśle o diodach Power i Pon?

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

39 ODPOW. 39

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9939
  • 85

Aktywacja internetu światłowodowego

Cześć @krzysiek221 

wydaje mi się że musisz skontaktować się z  firmą Nexerą w tym linku  https://www.nexera.pl/pl/contact 

aby Nexera  potwierdziła aktywację usługi. Możesz się skontaktować poprzez formularz kontaktowy dostępny w tym linku https://www.nexera.pl/pl/formularz-do-zgloszen-z-kategorii-inne

Pozdrawiam 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32337
  • 36294
  • 1366

Aktywacja internetu światłowodowego

Jeśli technik zostawił Ci router, to powinien Cię zostawić z działającą usługą.

Zadzwoń na infolinię Orange i tam interweniuj.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9939
  • 85

Aktywacja internetu światłowodowego

@krzysiek221spróbuj tak jak radzi Ci @Piotrekk85  najpierw do Orange i Orange powinien wysłać adnotację do Nexery że usługa nie została aktywowana.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Aktywacja internetu światłowodowego

Pisanie do nexery przez e-mail czy tez poprzez formularz mało da, praktycznie zawsze odpisywali mi w ten sam sposób, a po drugie zanim doczekam się od nich odpowiedzi raczej wsyztsko już bedxie działać (przeważnie odpisanie im na wiadomość zajmuje od 1tyg do nawet 3).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Aktywacja internetu światłowodowego

Okej, a wiesz może czy daliby radę ogarnąć to przynajmniej do dnia jutrzejszego ?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9939
  • 85

Aktywacja internetu światłowodowego

@krzysiek221to zostało  Ci skontaktować się z infolinią Orange lub Orange czat tak jak radzi @Piotrekk85 

@krzysiek221spróbuj dzisiaj się skontaktować z infolinią lub poprzez Orange czat. Im szybciej to zrobisz tym szybciej będziesz miał dostęp do internetu.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32337
  • 36294
  • 1366

Aktywacja internetu światłowodowego

Jakie urządzenia zostawił u Ciebie technik? ONT czy też funboxa? czy inne pudełka?

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13063
  • 53602
  • 624

Aktywacja internetu światłowodowego

@krzysiek221  coś mi to dziwnie wygląda...z tego co mówi instrukcja, to operator sieci lokalnej instaluje przyłącze i dopiero wtedy powiadamia operatora usługi o tym fakcie. Przychodzą technicy i na przygotowanym łączy ( aktywnym, wpiętym do infrastruktury i wykreowanym do odpowiednich zasobów operatora usługowego) instalują aktywną usługę. 

Tu jest odwrotnie. To dziwne, bo przecież ktoś wcześniej musiał to przyłącze zbudować....położyć kabel, założyć gniazdko.

Opisz dokładnie co było przed dzisiejszą wizyta zrobione i co zrobili technicy dziś. 

Wina jest może i Nexery, ale to wszystko jakoś dziwnie wygląda 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 139
  • 0

Aktywacja internetu światłowodowego

Zostawił jedynie ONT routera ZAPOMNIAŁ ZE SOBĄ ZABRAĆ 😄