Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Adres IP


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Adres IP

Czy na Funbox 2.0 (internet z gniazdka tel. do 80 mbps) ma PUBLICZNE IP? Wiem, że ma zmienne (taki urok Neostrady), ale czy jest publiczne, w sensie czy nie będę musiał się gimnastykować z jakimś NATem w konsolach (np. w PS3/4 muszę mieć NAT2). Szczegółowiej mówiąc, nie chcę by potem jak przyjdzie technik, zainstaluje mi Funboxa 2.0, a ja sobie sprawdzę i WAN ma jakąś badziewną numeracją typu 10.***.***.***, bo to z góry oznacza najgorszy NAT (niepubliczne dziadowskie zanatowane IP). Neostrada (80 mbps) daje to publiczne IP czy nie?

12 ODPOW. 12

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Adres IP

z tego co wiem to jesteś za natem 😛 

o staticu nie ma co marzyć a o public też 😛


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Adres IP

Serio? Znaczy się, że ten internet tak na prawdę do grania się nie nadaje, do p2p też nie. Myślałem, że jak stale łączę to choć publiczne IP.... znaczy się, że to w ogóle nie różni się od internetu z komórki lol? Na światłowodach też nie mają publicznego ip? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Adres IP

@w4rb1rd niestety, dla klienta indywidualnego jest dynamiczne IP. Dla firm można postarać się o stały IP lub jak wykupisz usługę VPN ze stałym IP.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Adres IP

Czy stale czy dynamiczne to mniejszy ból, ale czy publiczne? Słyszałem, że to standard w Neostradzie publiczne zmienne ip.

Konkretnie czy jak podłącze Funboxa 2.0, odpalę PS4 i zrobię test połączenia to wyjdzie mi NAT3? Bo się załamię.... 

Anonim

Nie dotyczy

Adres IP

NAT3 @w4rb1rd  niestety i zmienne IP, lepiej jest dla klienta biznesowego, ale to x2 a czasem x4 więcej kosztuje, więc nie ma co oczekiwać przy światłowodzie za 79,98 na 24 miesiące cudów, jak będziesz płacić od 1k zł wzwyż za abonament internetowy to i VPN będzie i stałe IP, wiele więcej 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Adres IP

W sensie, że w tym kraju wszyscy na Orange co grają na PSie mają NAT3? Trzeci świat dosłownie…

Nie no, ok, w takim razie nie biorę pod uwagę tego operatora.

PS podłączyłbym po wifi, ale jak to jest jaki CGNAT narzucony przez operatora to ja dziękuję. Tyle to mam jak sobię zrobię hotspota z telefonu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Adres IP

@w4rb1rdAż tak sie nie znam, ale dlaczego NAT3? Przecież neo ma publiczny i jest tylko jedno routowanie, to na modemie. Zerknij na ofertę Biznes Pakietu. Tam są adresy publiczne...

Anonim

Nie dotyczy

Adres IP

@w4rb1rd  nie wiem czy inny operator ma to w NAT2, ja wcale nie mam publicznego IP u lokalnego dostawcy i daję radę, płacę za 1Gb/s więcej niż w Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 56
  • 0

Adres IP

Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś co jest w Orange i ogarnia tematy NATu w PlayStation. Nie uśmiecha mi się granie na najgorszym NAT3.

 

Bez przesady, dla grania na konsolce, nie będę ganiał i zakładał firmę dla numeru NIP tylko po to by wziąć se pakiet biznesuf…


No dobra, a grzebanie w UPnP i DMZ coś daje? Z tego co tu wyczytałem to można dać konsoli statyczne IP z zakresu 192.168.***.1-255 i potem wpisać to w DMZ w routerze i będzie NAT2. Prawda to?
Trochę to głupie, bo z tego co wiem to w DMZ można wpisać tylko jeden IP, a jak ja mam 3 różne konsole (PS3, 4 i XboX360) to tylko jedna będzie, że tak powiem „w pełni funkjonalna”.

 

Widzę, że kupuje się „stałkę“, a gimnastyka z routerem i tak mnie czeka 😕 Supcio, że operator oferuje (wow…) dostęp do internetu, ale dostęp do internetu, to nie tylko przeglądanie ryjbuka na przeglądarce…