Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skoki Pingu internet Domowy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Skoki Pingu internet Domowy

Witam, od kilku dni posiadam internet domowy (telefoniczny). Pierwszego dnia wszystko było ok, kolejne dni są już tragiczne, nagłe skoki pingu, w cs go ping nie spada poniżej 90 (częściej utrzymuje się na ponad 100). Dodam że kolega z tej samej wsi, 250 metrów dalej ma stabilne 80. Da się coś z tym zrobić?

123.PNG

20 ODPOW. 20

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18465
  • 52798
  • 713

Skoki Pingu internet Domowy

@SteezU jak z obciążeniem u Ciebie internetu? Dużo urządzeń masz podłączonych pod router, które pobierają dane lub wysyłają?

Z Neostradą do 10 Mbit/s też tak miałem, szczególnie jak inni użytkownicy zaczęli coś wysyłać lub pobierać z internetu. Wolne łącze nie wytrzymuje obciążenia, a efektem są duże skoki pingu.

Przyczyną może też leżeć po stronie centrali, która również może być znacznie obciążona.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Skoki Pingu internet Domowy

do funboxa aktualnie jest podłączony komputer po kablu, dekoder i ok 3 telefonów, które nic nie wysyłają. Ten sam problem jest ok 1 w nocy kiedy to z funboxa ciągnie tylko komputer

Anonim

Nie dotyczy

Skoki Pingu internet Domowy

@SteezU  dobry ping i szybkość Neostrady, zależy od wielu czynników, odległość od centrali i jakości kabli biegnących do niej, więc teraz 250 metrów może dużo zmienić i ping nawet o połowę zmniejszyć, skoki ping mogę być spowodowane obciążeniem sieci internet, lub masz usterkę na linii, daj statystyki z modemu. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Skoki Pingu internet Domowy

centrala jest prawdopodobnie naprzeciwko mojego domu (to taka skrzynka na słupie? Technik coś przy niej robił podczas podłączania) te statystyki znajdę jak zaloguje się do funboxa?

Anonim

Nie dotyczy

Skoki Pingu internet Domowy

@SteezU  w panelu administracji funbox są statystyki łącza, ta skrzynka na słupie to nie centrala, jak szybko masz net? Jak do 10Mb/s to będzie daleko. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Skoki Pingu internet Domowy

@SteezU jak zwykle poproszę o screena z menu modemu z zakładki DSL. Jaki masz modem i opcję usługi i Tv? SAT czy IPTV? Jaką opcję prędkości usługi wedle umowy?

Mierzysz oczywiście po kablu Ethernet?? Pingowaleś inne adresy?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Skoki Pingu internet Domowy

SteezU_0-1610049366632.png

 

Gdzie dokładnie jest DSL? Nie mogę znaleźć

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Skoki Pingu internet Domowy

@SteezU  że zrzutu wynika ze masz usługę do 20Mb/s, ale coś wolno zostawiona, zgłoszenie zrób, niech diagnostyke zrobią łącza ☺


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Skoki Pingu internet Domowy

@SteezU jaki masz modem?