Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skoki Pingu internet Domowy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Skoki Pingu internet Domowy

@agat13 w poprzednich postach @SteezU podał, że ma FunBox-a.

 

@SteezU do analizy sieci warto zainstalować sobie apkę Mój FunBox.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Skoki Pingu internet Domowy

@SteezU  jak doradził @ketrasaArtur  w aplikacji Mój Funbox w ustawieniach/ modem znajdziesz parametry synchronizacji lub przez przeglądarkę 192.158.1.1 , login: admin i hasło 8 pierwszych znaków z klucza WPA..

W zakładce wsparcie, parametry DSL


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Skoki Pingu internet Domowy

Wcześniej @Anonim napisał że mam 20 internet, w umowie mam 10.

@agat13Chodziło o to?

SteezU_0-1610054139867.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Skoki Pingu internet Domowy

@SteezU linia wygląda nieźle...niby na 20godzin 80 błędów to nie jest mało, ale SNR ok. Zapięta na maxa. W DSL jest taki parametr jak dept interleave. Kiedyś był taki wątek na forum. Teoretycznie można prosić na infolinii o ustawienie jak najmniejszej wartości tego parametru, ale problem jest w tym, że konsultant może nie mieć zielonego pojęcia o tym że to jest możliwe i drugim aspektem jest wzrost podatności na błędy liniowe..coś za coś...

 

 

Poczytaj:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Skacz%C4%85cy-ping/m-p/246152#U246152

Anonim

Nie dotyczy

Skoki Pingu internet Domowy

@SteezU  moja pomyłka, max na tym łączy jest około 12Mb/s, pewnie kilka lub 10 kilometrów do centrali, słabo. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Skoki Pingu internet Domowy

@Anonim2 kolega mieszka wieś obok max 4km, właśnie obok centrali i ma 80 internet


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Skoki Pingu internet Domowy

@Anonim  linia długa, ale ADSL do 10 Mb/sek na maxa zepnie się na 3km przy idealnycj parametrach kabli. Dłuższa linia to mniejsza prędkość

Anonim

Nie dotyczy

Skoki Pingu internet Domowy

@SteezU  to widocznie kable już tracą parametry, na takiej odległości od centrali, nie powinni być takich spadków szybkości, chyba że skrzynka gdzie jest przyłączenie do ciebie, kiepski ma stan. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Skoki Pingu internet Domowy

@SteezU niemożliwe z założenia... VDSL do 80 zapina się na max 1,2 km linii 

@Anonim  siedzę w tym temacie, więc wiem z doświadczenia. Technologia ADSL sięga tylko do 4,5km ( założenia granicy tłumienia do 60dB - około 14dB na km wedle fizyki kabla miedzianego)

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Skoki Pingu internet Domowy

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Co do skrzynki, szczerze to tyle lat ile żyje tyle lat ona sobie wisi, czy była wcześniej, nie wiem pewnie tak, do centrali jest dokładnie 3,3km