Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód prędkość internetu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

światłowód prędkość internetu

@sarzz odłącz urządzenia podłączone od dekodera i zostaw tylko te urządzenie na którym wykonujesz test i wtedy powinno być wszystko w porządku 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

światłowód prędkość internetu

Ile masz dekoderów? I czy są używane przy teście?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

światłowód prędkość internetu

Ogólnie na początku zgodnie z logiką odłączyłem wszystko,co "wisi" na WiFi. Dekodery zostawiłem podłączone (mam dwa @Piotrekk85 - opcja multiroom - były używane przy teście niecertyfikowanym - w związku z problemem z połączeniami),bo pomyślałem,że skoro są nieustannie podłączone i mimo to prędkość pozostaje zazwyczaj stabilna to nie mają wpływu na wyniki testu. Przy następnych problemach skorzystam z rady i odłączę także dekodery.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

światłowód prędkość internetu

@sarzz niestety dekodery również musisz odłączyć 

Anonim

Nie dotyczy

światłowód prędkość internetu

Przecież przy światłowodzie telewizja nie wpływa na prędkość internetu ani na ping - tak wielokrotnie było zaznaczane na tym forum, więc czemu miałoby to pomóc? 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

światłowód prędkość internetu

Kto tak pisał?

Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8395
  • 53

światłowód prędkość internetu

@Anonim częściowo zgadzam się z Tobą.

IPTV nie obciąża pasma w ściśle określonym typie dostępu - na zasobach Orange gdzie zakończeniem sieciowym jest FunBox 3.0 albo ONT + FunBox 2.0 - nie korzysta z pasma "do" konkretnej opcji prędkości.

 

Na infrastrukturze innych operatów oraz przy wykorzystaniu MoC'i - IPTV korzysta z pasma "do" konkretnej opcji prędkości.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

światłowód prędkość internetu

@Anonim @Bartłomiej @sarzz  zgadza się dekodery nie wpływają na ping czy prędkość ale aplikacja od UKE nie sprawdza które urządzenia pobierają dane czy wpływają na prędkość tylko aplikacja wymaga aby zostało podpięte tylko te urządzenie na którym będzie wykonywany pomiar co wyklucza jakiekolwiek obciążenie łączą czy rezerwacja Internetu dla innego urządzenia 

Anonim

Nie dotyczy

światłowód prędkość internetu

Aha, nie do końca rozumiałem jak  ten test działa w takim razie 😛

Dzięki za uświadomienie, ale myślę że warto było wspomnieć, że TV nie zajmuje łącza w przypadku FTTH bezpośrednio od Orange 🙂 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

światłowód prędkość internetu

@sarzz i jak tam sytuacja uległa poprawie?