Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w nowym bloku


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 32
  • 0

Światłowód w nowym bloku

Fakt zapomniałem dodać, że jeszcze mogę wprowadzać zmiany w mieszkaniu.

 

Tak też podejrzewałem, że skończy się w skrzynce. Albo jak ktoś sugerował poza skrzynką czyli gdzie? Zapewne obok drzwi, sąsiedzi z wifi będą zadowoleni, ja w salonie już nie. Obawiam się, że technik nie zainstaluje tam gdzie chcę czyli 15 metrów dalej czyli w salonie, a może jednak Orange?

Świetnie mogę zużyć wszystkie skrętki na podłączanie dekoderów, a domowego clouda to do czego podłączę? Wolałbym też uniknąć dużej ilości urządzeń. W końcu trzeba dbać o środowisko. Także na repetera nie dam się namówić.

Najciekawszy wydaje się ONT. To jak to jest oficjalnie z Orange? Czytałem wiele tematów wcześniej na tym forum i wygląda to jak loteria czy pracownik ma dzisiaj dobry dzień. Jak pod ONT będzie działała telewizja?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Światłowód w nowym bloku

ONT to jest dodatkowe urządzenie, do tego telewizji nie podłączasz. Do ONT podłączasz Funboxa, do Funboxa dopiero dekoder. ONT zamontują Ci gdzie będziesz chciał, tylko ciekawe jak masz to rozwiązane w mieszkaniu. To już musisz z monterem uzgadniać, on wszystko zobaczy.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3040
  • 31

Światłowód w nowym bloku

@-brtk-  skoro ont podlacza gdzie @MMK chce to rownie dobrze moga w tym samym miejscu podlaczyc funboxa3.0 :smileytongue: koniec swiatlowodu = ont lub funbox 3.0.

@MMK  światłowód Twoj konczy sie w skrzynce jako gdniazdo optyczne. jezeli chcesz podlaczyc funboxa 3.0 to (przewaznie) technik zostawi go w skrzynce. chcesz FB3 w innym miejscu? to trzeba tam dociagnac swiatłowód. czy technik to zrobi przy pierwszym spotkaniu? nie wiem. takie rzeczy zglasza sie na etapie budowy przylacza. chociaz wszystko mozna poprawic zawsze :smileytongue:
jak wybierzesz ont ktore zostanie wpiete na koniec swiatlowodu to masz fb2 po ethernetcie ale jak bedziesz chcial miec dekoder w nastepnym pomieszczeniu to  albo po wifi albo od tego miejsca jedziesz ze skretka :smileyhappy:


 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 32
  • 0

Światłowód w nowym bloku

Czy do ONT, który zapewne ma jedno gniazdo Ethernet muszę podłączyć fb2 a do niego dekoder czy jednak mogę do ONT podłączyć swój router, a do routera dekodery?

 

Patrząc na ilość problemów coraz bliżej mi do doprowadzenia do każdego pokoju po trzy kable i jakoś to sobie pospinam, dekodery do fb3 w skrzynce, a reszta kabli do mojego routera. Liczyłem na to że jednak Orange ma jakiekolwiek rozwiązania dla nowoczesnych mieszkań 😞


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Światłowód w nowym bloku

Jezeli Twój router jest konfigurowalny w zakresie VLANID, to możesz swój router podłączyć pomijając FB, tylko musisz potrafić to skonfigurować. Nie każdy router działa dobrze z telewizją OTV.