Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w mojej miejscowości


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Światłowód w mojej miejscowości

@marderjezeli masz na mysli zabudowe wielorodzinna to sie zgadza ze sprzedaz jest delikatnie mowiac slaba ale jezeli mowa o zabudowie jednorodzinnej to sprzedaz jest na poziomie dobrym. wynika to z prostej przyczyny - brak realnej konkurencji.
u mnie w bloku na 36HH dwa FTTH ide dalej na wioske gdzie na 36HH ok 20FTTH
w takim bloku to ta inwestycja nawet za 20 lat sie nie zwroci 😜


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód w mojej miejscowości

Zgadza się. Problem tylko w kosztach. Podłączenie jednego wieżowca jest dużo tańsze niż całej ulicy z 20 domkami. A teraz niech jeszcze pojawi się hamulcowy jak w artykule powyżej i zaczyna się zabawa. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Poszperałem dzisiaj trochę w mapbooku od UKE i jestem jeszcze bardziej skonfundowany. W mojej miejscowości znajduje się około 200 gospodarstw domowych, wszystkie z nich są białymi plamami, mimo tego w planach znajduje się podpięcie 5 domów? Jaki to ma sens? Po co ciągnąć sieć aby podpiąć 5 domów, skoro można albo pominąć tą wieś albo podpiąć wiele więcej chętnych osób. Sprawdziłem mapkę sąsiedniej gminy, i miejscowości które maja mniej mieszkańców niż liczba gospodarstw domowych w mojej wsi, maja dużo bardziej rozległy obszar zaplanowanych adresów do podpięcia. 

 

W załączniku wrzuciłem mapkę mojej gminy od UKE. Właściwie jest jedna miejscowość, gdzie ma zostać podpięty światłowód dla wielu adresów - Sędziejowice. W pozostałych planowane jest tylko kilka adresów.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Światłowód w mojej miejscowości

A czy tam nie ma jakiejś szkoły w okolicach tych 5 punktów?
Tych wszystkich białych plam i punktów objętych programem żaden człowiek z cppc nie sprawdził dokładnie, one były generowane przez jakiś algorytm na podstawie dostępnych danych, potem ktoś to podzielił na regiony i dał dofinansowanie. Sprawdź jeszcze listy dodatkowych punktów, jeśli takie są, to pewnie jakiś człowiek potem je dopisał przy okazji sprawdzania, ale już po konkursie.

U mnie też są domy, gdzie są objęte punktem gwarantowanym i domy dopisane do punktów dodatkowych. Przykładowo 2 objęte gwarantowanym i jeden pośrodku dopiero dodatkowym 😛


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Co do pozostałych miejscowości, gdzie jest kilka punktów, to nie jestem pewien, ale w przypadku mojej wsi, to nie ma żadnej szkoły. Jest jedynie świetlica połączona z OSP, ale ona znajduje się jakieś 150m od tych punktów i właściwie z tego co pamiętam, to ciągnięcie kabli po słupach zaczynało się właśnie od tej świetlicy. Także od tych planowanych adresów do mojego domu jest bliżej niż do świetlicy.

 

Niestety nigdzie nie widziałem żadnej listy z dodatkowymi punktami =/

 

Mój znajomy mieszka na końcu wsi i do niego również są doprowadzone kable, a nie ma go na liście. Tak samo na jego posesji znajduje się jakaś puszka, na którą wyraził zgodę. To po co prowadzić kable na dodatkowe 150m, jeżeli po prostu mogli zatrzymać się na tych planowanych adresach?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Światłowód w mojej miejscowości


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Światłowód w mojej miejscowości

w Kielecki A znalazłem trochę dodatkowych adresów z Śladkowa Małego


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Wow, dzięki.

 

Niestety nie ma tam mojego adresu, a sama lista nie ma dla mnie żadnego sensu. Wiele z tych adresów znajduje się na ulicach, gdzie nie ma nawet poprowadzonego kabla, a mimo tego znajdują się na liście. 

 

Poza tym, co to oznacza:

"W przypadku chęci wymiany dodatkowych punktów adresowych w ramach dozwolonego limitu,  Beneficjenci w wyniku aktualizacji, mają możliwość wskazania adresów udostępnionych w dniu dzisiejszym."?

 

Że można dopisać się do tej listy dodatkowych adresów?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Światłowód w mojej miejscowości

Mogą wymienić punkty gwarantowane na inne z listy dodatkowej, i tamtych nie podłączyć, bo np tak im wygodniej. Jest jakaś wartość, ale jej nie znam. 

Natomiast punkty dodatkowe same w sobie mogą podłączyć, ale nie muszą.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód w mojej miejscowości


@kryspin34napisał(-a)

 

Mój znajomy mieszka na końcu wsi i do niego również są doprowadzone kable, a nie ma go na liście. Tak samo na jego posesji znajduje się jakaś puszka, na którą wyraził zgodę. To po co prowadzić kable na dodatkowe 150m, jeżeli po prostu mogli zatrzymać się na tych planowanych adresach?


Może zaprojektowano to przyszłościowo i kiedyś zostanie podłączona ta cała ulica.