Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - reset IP


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

Światłowód - reset IP

► Temat, ze względu na specyfikę omawianego zagadnienia, został przeniesiony z kategorii Modemy i routery (etykieta: Funbox) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam.

Mam nadzieję, że przeczyta to jakiś pracownik z orange.
Kiedy pójdziecie po rozum do głowy i zrozumiecie, że reset ip co 22h to zły pomysł? Ponieważ codziennie ta pora jest inna i może nas zaskoczyć reset w nieodpowiednim momencie, takim jak rozgrywka w grze online czy też ważna rozmowa konferencyjna itp.
Czy naprawdę dla największej sieci w polsce to taki problem, żeby wprowadzić opcję resetu co 24h?
Ktoś powie zaraz, ale jaki masz problem, robisz reset i masz spokój na 22h, niby tak ale nie będę codziennie pamiętał o tym żeby reset internetu robić...
No ja nie wiem, temat był poruszany wiele razy i dalej nic a przecież to chyba naprawdę niewiele potrzeba żeby wprowadzić taką opcję.
Najlepiej żeby ta opcja była dostępna z poziomu konfiguracji routera z przeglądraki. Wchodzę wybieram o której godzinie chce mieć ten reset(zmiane ip) dla przykładu 5 rano kiedy nikt nie używa i mam święty spokój. 
Czy o tak wiele proszę drogie orange?
Pozdrawiam

6 ODPOW. 6

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Światłowód - reset IP

Mnie też to wkurza, ale zwykle gdy mam zamiar pograć albo spędzić więcej czasu przy PC to zawsze restartuje połączenie w modemie, dostaję nowe IP i mam chociaż pewność że mnie nie rozłączy... czasem jednak zapomnę i takie coś potrafi dać w kość.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

Światłowód - reset IP

dokładnie robie tak samo i też mam, że czasami człowiek po prostu zapomni o tym i cyk... resecik łącza akurat jak robie coś ważnego


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Światłowód - reset IP

Co ciekawe na ipv6 jest stałe, tzn pamiętam że zmienili mi raz po 2 miesiącach, ale jest stałe. Tak czy siak ipv6 nie polecam, jeśli Orange jest kiepskie na ipv4 to na ipv6 jest jeszcze gorsze. Dużo gorsze.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

Światłowód - reset IP

na ipv6 jest stałe ale i tak jest reset połączenia co 22h. I to mnie zastanawia, po co w takim razie wtedy jest reset jeżeli ip jest stałe? 


Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10917
  • 64

Światłowód - reset IP

https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Swiatlowod-i-Neostrada/page/1/thread-i... - w tym miejscu znajdziedz nasze pytanie na ten temat. Pewnie wiesz, ale napiszę: Możesz przykładowo rano wyłączyć router, wtedy sesja leci od nowa.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Światłowód - reset IP

@bonzaj  Nie pamiętam żeby mi rozłączało na ipv6, ale to było kiedyś, nie wiem jak teraz. Ja tam już wolę to ipv4 z dzierżawą na 22h niż mega problematyczne ipv6.

 

@Wojciech  Przecież napisaliśmy że zdarza się zapomnieć, poza tym szybciej jest dać reconnect w opcjach modemu niż restartować sprzęt. Reconnect to 10 sekund a restart sprzętu to 3-4min.