Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Twitch i Neostrada


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Twitch i Neostrada

Mam Neostradę ADSL 10 Mbit/s.

Nie wiem dokładnie od kiedy (na pewno od paru lat), ale wiem że oglądanie Twitcha na tym łączu to tragedia, mam problemy z buforowaniem nawet w jakości 480p. Teraz przeszkadza mi to najbardziej, gdy częściej z niego korzystam.

Reszta Internetu działa poprawnie, YouTube śmiga w 1080p, speedtesty pokazują 9-10 Mbit/s - ale Twitch jest niemal niezdatny do użytku. Widzę w Monitorze Zasobów prędkości przy buforowaniu - na samym początku podskakuje do 600-700 kB/s, potem spada do 60-100 kB/s, i wtedy zaczynają się problemy z buforowaniem. Nic innego nie obciąża łącza w domu, na Mikrotiku widzę statystyki i mam pewność, że inne urządzenia nie zapychają łącza.

Apropos routerów - miałem już kilka różnych, problem był na każdym.

Co ciekawe, nawet korzystałem z NordVPN, i było dokładnie to samo - speedtesty pokazywały 9-10 Mbit/s, a Twitch - muli.

Sam Twitch najwyraźniej działa poprawnie. Nie raz pytałem znajomych, którzy też korzystają z Twitcha, czy mają problemy z buforowaniem. Oczywiście u nich wszystko gra - nawet jeden z nich, który ma jakąś radiówkę 8 Mbit/s od lokalnego operatora ogląda bez żadnych problemów w 720p, a ja przy 10 Mbit/s męczę się na 480p. Ciekawostka - nikt z nich nie korzysta z internetu od Orange... 😃

Mieliście z tym kiedyś problem? Macie jakieś rozwiązanie na to?

15 ODPOW. 15

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Twitch i Neostrada

U mnie twitch chodzi dobrze ale za to youtube muli. I to na światłowodzie. Ile klientów, tyle problemów, po prostu Orange.

 

''Oczywiście u nich wszystko gra - nawet jeden z nich, który ma jakąś radiówkę 8 Mbit/s od lokalnego operatora ogląda bez żadnych problemów w 720p, a ja przy 10 Mbit/s męczę się na 480p. Ciekawostka - nikt z nich nie korzysta z internetu od Orange...''

 

I tak zaraz ktoś przyjdzie i Ci napisze że Orange wcale nie jest najgorszą siecią, bo są gorsze xD Sam jestem ciekawy jakie, bo gorszej sieci od Orange nie znam. Kiedyś Jose Mourinho powiedział o sobie że ''nie jestem najlepszym trenerem świata ale nie znam lepszego od siebie'', ja mogę powiedzieć o Orange ''Orange nie jest najgorszym dostawcą internetu ale gorszego nie znam'' 😉

 

Odpisując na Twój problem - nie wiem czy możesz coś zrobić... raczej nie, bo Orange ma po prostu takie styki, nadało Ci niski priorytet na twitcha i nic z tym nie zrobisz. Możesz się jedynie modlić że stanie się jakiś cud i Orange przestanie używać najwęższych 'gardeł' i zacznie inwestować w jakość zamiast mamić ludzi prędkościami na speedteście, czyli poczekamy jakieś 5 lat... 10....... hm... dłuuugo.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Twitch i Neostrada

W przeciwieństwie do "polityki", która ostatnio przedmówca, proponuję najpierw wykonanie paru testów w narzędziach diagnostycznych w przeglądarce i/lub dedykowanych do tego serwisu np. https://inspector.twitch.tv/ lub https://r1ch.net/projects/twitchtest


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Twitch i Neostrada

Te programy które podałeś są dla streamerów i testują upload. Koledze @kamild1996-2 chodzi o oglądanie twitcha, nie o streamowanie więc te testy nic nie powiedzą o jego problemach.

 

Ja gdy wrzucam video na youtube to idzie 2mb/s... a gdy oglądam nowo wrzucony film to buforuje po 50kb/s. Upload nie ma nic wspólnego z downloadem. To są 2 różne priorytety.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Twitch i Neostrada

@Banan922Ale te programy wysyłają statystyke do twitch. Ja kiedyś miałem tak z Akamai ale ręcznie podałem parametry. I poprawiło się bo CDN wykrywał mnie jako zlokalizowanego w Rzeszowie i kierowało ruch na CDN w Lwowie 14 mbps teraz kieruje na Berlin ( mieszkam koło Poznania ) i jest 23 mbps czyli max ile moja miedź wyciągnie 🙂
PS Akamai miało nie zaktualizowane geokierowanie dla całego bloku 256 adresów IP. Ale po kontakcie naprawili. Niektóre firmy mają programy auto wykrywające lokacje może twitch jest w ich gronie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Twitch i Neostrada

Przy moim uploadzie ten test chyba niewiele mówi, na każdym serwerze podobny wynik, tylko do Austrii wyjątkowo gorzej...

Co dokładniej sugerujesz bym zrobił, Wabol? Sprawdzić każdy serwer w Twitch Inspectorze, i potem co dokładnie napisać, komu i w jaki sposób?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Twitch i Neostrada

@kamild1996-2  Tak jak mówiłem - te testy nie są nic warte bo to testuje upload (który swoją drogą masz 10x niższy niż download).

 

@WabolMonster  Wątpię by lokacja miała jakoś bardzo znaczenie jeśli chodzi o twitch, wszak nadal lokalizuje gdzieś w Polsce, gdyby Cię wysyłało do serwera w NY albo RPA no to wtedy byłby problem. Na Hyperione podczas oglądania twitcha pamiętam że kierowało mnie do Anglii, ale problemu z oglądaniem nie było 😄 na łączu 6mbps 1080p chodziło dobrze, ale to też zależy od bitrate. Stream może mieć 720p i 6000kbps bitrate a może mieć 1080p i tylko 4000kbps bitrate... to już streamer decyduje jak mu pasuje, aczkolwiek 720p z takim dużym bitratem jest bez sensu 😉

 

Niech sprawdza ale moim zdaniem to nic nie da, to Orange decyduje kto, kiedy i ile dostanie transferu na popularne serwisy 😉

 

EDIT: Poprawka - masz rację @WabolMonster  , biorąc pod uwagę to, że Orange ma mega biedny peering z połową świata to fakt, lokacja w tym przypadku może mieć ogromne znaczenie 😉

 

Dla normalnej sieci czy by kierowało do Anglii, Ukrany albo Szwecji to by nie miało większego znaczenia, ale dla Orange pewnie ma bardzo duże...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Twitch i Neostrada

@Banan922U mnie bitrate jest ok 7284 Kbps wacha się + - 800 Kbps.
@kamild1996-2Jaki masz bitrate ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Twitch i Neostrada

U mnie na świetle 300/30 to wygląda tak: http://prntscr.com/ln859y

 

Na ping nie ma co patrzeć bo imo jest zbugowany - nie można mieć 35 ms do Lizbony, nawet mając najlepszego dostawcę w Polsce, a co dopiero Orange...

 

Niby mam 30+ mbps uploadu a i tak jest kilka serwerów do których nie mam nawet 10mbps. Zwłaszcza Warszawa. Nie wiem czy to wina twitcha czy Orange.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Twitch i Neostrada

Wabol, dałem screena wyżej 🙂