Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód od orange vs polskie serwisy VOD


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Światłowód od orange vs polskie serwisy VOD

Temat jest znany... mi póki co pomogła zmiana adresacji na ipv6 choć wczoraj na chwile przycięło mi hbo go..... sprawa jest o tyle śmieszna że to był jeden z głównych powodów zmiany dostawcy internetu (chciałem oglądać płynne 4k pozostawiając przy tym możliwość komfortowego korzystania z internetu innym domownikom a tu na łączu teoretycznie 2x szybszym często jest problem z oglądaniem kanałów live przez iplę czy playera zgłaszałem problem ale po diagnostyce okazało się że u mnie wszystko jest w porządku od strony technicznej założyłem nowy wątek żeby poznać wasze opinie przy okazji naiwnie licząc na to że ktoś z orange to zobaczy i coś z tym zrobi...... nie może być tak że internet od orange będzie nam wybierał jakie serwisy w jakich rozdzielczościach możemy oglądać......

Netfix i Apple tv+  działają w 4k bez problemu  natomiast player.pl i ipla tv czasami wymagają zejścia nawet do 576p żeby dało się coś obejrzeć bez zacinania..... o LM w 4k przez iple raczej musze zapomnieć.......
jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii wypowiedzieć umowę raczej będzie ciężko bo jak udowodnić że wina jest po stronie operatora:D może odpalić lte od konkurencji i pokazać że tam działa płynnie a na świetle 300mb od orange już niekoniecznie 😄 

15 ODPOW. 15

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Światłowód od orange vs polskie serwisy VOD

Jako że światłowody mają wielki plus za to, że każdy użytkownik ma swoje, jedno, jedyne medium, tylko dla siebie, to już poza strukturą szkieletową, sprawa nie wygląda tak kolorowo. To jest trochę tak, jak jazda Lamborghini po mieście...masz możliwości, ale nie możesz "depnąć", bo masz ograniczenia. W przypadku 4K, jest sporo zależnych... Przepustowość serwerów, ilość użytkowników w danej sesji, jak i samo wykonanie sieci. Z autopsji wiem, że ze ze światłem dzieją się cuda. Miałem 100mbs, które chodziło o wiele lepiej, niż 600 u znajomego, dwa bloki dalej. W moim bloku, instalacje były robione jako pierwsze, u znajomego jako jedne x ostatnich. Co się okazało, w ostatnich blokach, instalacje układała już inna firma, niestety już z opłakanym skutkiem...poprzełamywane przewody, źle wykonane spawy na pojedynczych "nitkach" itp...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Światłowód od orange vs polskie serwisy VOD

Niezłe fanaberie, w swiatlowodzie ktory dostarcza do osob prywatnych Orange oraz 99 procent operatorow wcale nie ma sie gwarantowanego medium. Swiatlowo ktory idzie do mieszkania prowadzony jest z splittera, z jego strony wychodzi 16, 30 czy 60 kabli do mieszkani a do splittera wchodzi jeden kabel z OLT czyli centrali swiatlowodowej i potencjalnie nawet 60 czy ekstremalnie ale raczej rzadko 128 osob wisi na jednym swiatlowodzie ktory wychodzi z centrali i pozniej jest rozdzielany w splitterze, dzielac przepustowosc podajze 2.4 giga download i 1.2 giga uploadu.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód od orange vs polskie serwisy VOD

@_Artek_  U mnie streaming w 4K z Playera bardzo sprawnie chodził. Oglądałem serial „ nie na żywo”. Miałem wrażenie, że ta platforma nie do końca sobie radzi z tak wysoką rozdzielczością. Orange do TVN i Polsatu ma raczej styki bezpośrednie. W związku z telewizją IPTV Polsat kolokuje serwery w lokalizacjach Orange. Później sprawdzę jakie trasy są w playerze.

 

@rissoto  128 w Orange się nie stosuje. Duże bloki dzieli się między włókna. Przepustowość jednej gałęzi to 2,5Gb/s w dół/ 1,25 Gb/s w górę


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Światłowód od orange vs polskie serwisy VOD

Co nie zmienia faktu, ze nie ma mowy o indywidualnym medium jak bylo wczesniej wspomnianie, rzecznik Orange tez podobnie blednie tlumaczyl. Oczywiscie na tym siec moze sprawdznie dzialac, oversubscribing to przeciez norma w sieciach, niezaleznie od tego czy sa swiatlowodowe, kablowe czy radiowe lub lte.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód od orange vs polskie serwisy VOD

@rissoto  Dla mnie nie ma znaczenia czy ktoś ma indywidualne medium czy nie. Indywidualne pary od modemu do koncentratora były w POTSie/ADSL/VDSL. Do koncentratora - czyli dalej idzie po prostu grubszą rurką.

Tu jest podobnie. Żaden operator nie będzie świadczył usług point2point chyba, że dla odbiorców biznesowych.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód od orange vs polskie serwisy VOD

@_Artek_  Tak jak obiecałem. Przy teście zgodności z player.pl uzyskuję wynik przepływności ponad 200 Mb/s, Orange ma bardzo krótki styk z serwisem, ok. 14 ms w sumie 6 hopów od mojego routera, od routera brzegowego 3 hopy.

Odtwarzanie serialu 4K nie stanowi problemu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Światłowód od orange vs polskie serwisy VOD

Dzięki kolego powiedz mi jeszcze z jakiej adresacji korzystasz 1pv4/ipv6? 

Mi na teście w playerze wyszło coś takiego

  • Prędkość Twojego łącza internetowego - 442.7 Mb/s

  • Prędkość Twojego łącza internetowego dla materiałów w jakości 4K - 442.7 Mb/s

    umowę mam na 300 więc widocznie te testy nie są najlepsze...... tak jak mówię mi po zmianie na ipv6 działa to dużo lepiej ale np jak oglądam polsat sport przez iple( bo tylko tam  mam te kanały  to transfer czasem potrafi spaść nawet poniżej 2mbs 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód od orange vs polskie serwisy VOD

@_Artek_  Ja korzystam z IPv4. Niestety nie mam możliwości skorzystania z ipli.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Światłowód od orange vs polskie serwisy VOD

dalej nie mogę ogarnąć swoim umysłem tego czemu po ipv6 coś działa a po ipv4 już nie tym bardziej że ten ipv6 na funbox to taka proteza.........