Nie można wyświetlić tego widżeta.
Highlighted
Poziom 13, Recenzent
  • 7
  • 0
  • 1

Światłowód - niedostępne usługi

Usługa Office 365 nie jest dostępna w sieci Orange (FFTH). Problem dotyczy możliwości instalacji pakietu Office z serwerów Microsoftu. Program instalacyjny nie może nawiązać połączenia z serwerami. Instalacja kończy się informacją o braku połączenia z internetem.

Ta doagnoza została postawiona przez pomoc techniczną Microsoft.

Uprzedzę pytania o dezaktywację antywirusa i firewalla. Nie pomoga restart routera (Funbox) i ustawienie zapory sprzętowej na poziom najniższy.

O prawidłowej diagnozie świadczy fakt, że program instacyjny prawidłowo pobrał dane w innej sieci.

Usterka została zgłoszona ale pytanie jest o to czy jest to tylko przypadek odosobniony

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz

Rozwiązanie:
Poziom 13, Recenzent
  • 7
  • 0
  • 1

No i mamy udane zakończenie historii.

Sprawa dotarła do Orange, chociaż na początku panowie (partner techniczny) chcieli przyjeżdżać i wymieniać mi terminal światłowodowy. Tłumaczyłem że to nie o to chodzi a najzabawniejsze jest to że ktoś w zleceniu napisał im że "strony się nie otwierają" Emotikon: Bardzo szczęśliwy

W końcu dostałem telefon od pana z Orange, który powiedział, że chce przyjechać i się przyjżeć. Pan przyjechał i jak to w takich sytuacjach wszystko zaczęło hulać jak trzeba. Jako że próbowałem na komputerze na którym już udało mi się pobrać i zainstalować Office więc nie byłem pewien czy to rzeczywiście naprawili. Sprawdziłem na innym i rzeczywiście działa. i to przy włączonym ipv6.

Rzeczywiście wcześniej wyłączenie ipv6 "naprawiała" problem ale to półśrodek. Pan z Orange powiedział, że pewnie coś poprawili "na sieci".

0 Lubię to
Odpowiedz

Wszystkie odpowiedzi:
Konto usunięte
Nie dotyczy

@Benek A moje pytanie jest takie czy w loginie do Neostrady ma dopisane /ipv6 ?

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 13, Recenzent
  • 7
  • 0
  • 1

[ Edytowane ]

Tak korzystam z ipv6. Dodam, że serwery Microsoftu z dystrybucją Offca są też w ipv4 i ipv6.

0 Lubię to
Odpowiedz
Konto usunięte
Nie dotyczy

Benek napisał(-a):

Tak korzystam z ipv6. Dodam, że serwery Microsoftu z dystrybucją Offca są też w ipv4 i ipv6.

@Benek Myślę, technik tego problemu nie rozwiąże. A czy usuwałeś  /ipv6 ?

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 13, Recenzent
  • 7
  • 0
  • 1

Sugerujesz że Orange sprzedaje mi usługę niezgodną z umową? Sprawa jest zgłoszona. Dzwonił już jeden pan i chciał "naprawić mi internet co się zepsuł" ale jak wyjaśniłem to stwierdził, że zgłosi to do innego działu. No więc czekam na odpowiedź że tego się nie da naprawić

0 Lubię to
Odpowiedz
Konto usunięte
Nie dotyczy

@Benek Umowę jest, zgodna tylko oni mają, problemy na platformie Orange i podejrzewam, ze twoje zgłoszenie zostanie jutro zamknięte. 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 24033
  • 12209
  • 1117

Jakiś miesiąc temu pobierałem bez problemu Office 365 dla firm, nie było problemu.
Choć instalacja trwała długo.
Masz światłowód z Orange, multiroom oraz tv z android tv lub xiaomi mi box S? 3xTAK -> zapisz się na testy -> tutaj -.
0 Lubię to
Odpowiedz
Konto usunięte
Nie dotyczy

Ciekawy problem, @Benek daj nam znać jak Twój problem zostanie rozwiązany, jestem bardzo ciekawy finału tej sprawy.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 11, Recenzent
  • 31
  • 4
  • 0

Miałem ten sam problem.

Ale po ipv6 wszystko działa poprawnie.

Kilka dni temu na innym kompie tez instalowałem offica365 i nie było problemów z aktywacją.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 13, Recenzent
  • 7
  • 0
  • 1

Wyjaśnię, że nie chodzi o brak dostepności usługi Office 365. Niedostępna jest platforma Content Delivery Network. Czyli serwis prowadzony przez Microsoft udostepniający np pliki instalacyjne Office 2016. Jest to obecnie praktycznie jedyna możliwość zainstalowania Offica w dystrybucji cyfrowej w ramach usługi 365. Mało tego, bo w tej samej lokalizacji są udostępnione obrazy CD/DVD z instalacjami Offica, których rzecz jasna też nie można pobrać.

Z diagnozy wynika, że program instalacyjny kontaktuje się z szeregiem serwerów i to zarówno w warstwie ipv4 jak i ipv6. Niezrozumiałe jest dlaczego cały ruch jest odcinany. Ping i tracert są zazwyczaj nieudane, chociaż pojedyncze pakiety wydaje się że czasem dochodzą.

0 Lubię to
Odpowiedz