Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód dzierżawiony w Orange przez Play

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 27
  • 0

Światłowód dzierżawiony w Orange przez Play

Witam.

Zakupiłem internet światłowód na firmę w Play.

Łącza są dzierżawione od Orange lub jednej z jej spółek córek.

Problem polega na tym że nie mogę niczego wystawić na świat bo wszystkie porty są poblokowane i zdaje się że także ip nie jest publiczne.

Play twierdzi że oni tylko dzierżawią łącze i nic nie mogą zrobić.

Pytanie co ja mogę zrobić? Dobijać się do Orange? Jeśli tak to gdzie? ogólna infolinia? dział techniczny?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8162
  • 64

Światłowód dzierżawiony w Orange przez Play

@sadiahTo jest tylko i wyłącznie kwestia Play. Orange nie jest stroną w kwestii przydzielania adresu IP czy blokowania portów. Na początek zapytaj w Play czy możesz wykupić adres publiczny.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

33 ODPOW. 33

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód dzierżawiony w Orange przez Play

I właśnie to jest problem z operatorami dzierżawiącymi łącza, usługę potrafią sprzedać i brać pieniążki, a jak jest problem to umywają łapki w myśl powiedzenia "jak trwoga to do ...Orange".

@sadiah  możesz oczywiście skontaktować się z infolinią Orange (bo tu gdzie piszesz/pytasz to jest forum samopomocowe, tu udzielają się klienci) i prosić o otwarcie portów lecz w tym przypadku jeśli płacisz za usługę u fioletowych to nie dam ręki uciąć czy w Orange przyjdą z pomocą ale próbuj Pomoc techniczna | Orange Polska


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8162
  • 64

Światłowód dzierżawiony w Orange przez Play

@sadiahTo jest tylko i wyłącznie kwestia Play. Orange nie jest stroną w kwestii przydzielania adresu IP czy blokowania portów. Na początek zapytaj w Play czy możesz wykupić adres publiczny.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53378
  • 620

Światłowód dzierżawiony w Orange przez Play

@sadiah  z tego co ja wiem, to dzierżawienie łączy od innego operatora opiewać może tylko na usługi dla klienta indywidualnego. To są usługi ze zmiennym IP. Biznes nie może dzierżawić łączy dla swoich usług. Tak jest np w Orange i instalowaniu usług na sieciach Inei czy Tauronu. 

Tylko  zwykła Neostrada i protezą z 1 adresem IP. Musisz kontaktować się z Play jakie usługi może realizować na tym łączu i po jego stronie jest odpowiedzieć Ci na to pytanie 

Powiem więcej, usługa i modem są z Play, więc to oni blokują porty jeśli tak się dzieje 

Zerknij na jaką usługę opiewa umowa, co masz w zapisach technicznych i będziesz wiedział czego się spodziewać.

Wszytko masz zapewne w podsumowaniu technicznym warunków umowy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18434
  • 52708
  • 710

Światłowód dzierżawiony w Orange przez Play

@agat13 jeżeli piszesz o Play z dzierżawieniem łącza na internet biznesowy, to pewnie tak jest. Dla sprostowania podam, że mam usługę internetu biznesowego na dzierżawionym łączu od Orange, ale u magenta. Działa bez problemu i nie było przeszkód na podpisanie umowy i świadczenie usługi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53378
  • 620

Światłowód dzierżawiony w Orange przez Play

@ketrasaArturRozszerzając temat, dla biznesu mogą być dzierżawione łącza punkt-punkt. nie są to usługi "powszechne" z cyklu Neostrada, a linie specjalnie zestawiane tylko po włóknach Operatora...Za to kosztują...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Światłowód dzierżawiony w Orange przez Play

@sadiah 

Czego możesz się domagać, a czego nie decyduje umowa. Nie wierzę że jakiekolwiek ograniczenia techniczne wchodzą w grę. A jeśli nawet to nikt z Tobą nie będzie rozmawiał jeśli nie jesteś klientem. IMHO Play próbuje Cię spławić bo tak im wygodniej po prostu.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 27
  • 0

Światłowód dzierżawiony w Orange przez Play

Spróbowałem jeszcze raz pogadać z Play ale znowu odbiłem się od ściany.

Ich odpowiedź: my nie blokujemy żadnych portów. Proszę spróbować skontaktować się z Orange.

Dzisiaj spróbuję z Orange ale logicznym jest że oni nie są stroną umowy ze mną więc mają wszelkie prawo mnie spławić.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18434
  • 52708
  • 710

Światłowód dzierżawiony w Orange przez Play

@sadiah jeżeli nie masz usług w Orange, to na infolinii nic Tobie nie pomogą. Żeby rozwiązać Twój problem, konieczna jest weryfikacja. Przy braku usług, brak weryfikacji, problem nie będzie rozwiązany. Tylko kontakt z dostawcą usługi, z którym jest podpisana umowa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53378
  • 620

Światłowód dzierżawiony w Orange przez Play

@sadiah  co to jest konkretnie za usługa? Podaj parametry, typ modemu ito