Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód a telefon stacjonarny


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Światłowód a telefon stacjonarny

Cześć,

chcę zamontować światłowód w domu w pakiecie z TV i telefonem stacjonarnym.

 

Aktualnie mam telefon stacjonarny (i internet) po kablach Orange u operatora na N.

 

Czy podpisując światłowód można przenieść numer stacjonarny, który mam teraz do Orange? Infolinia sprzedażowa mówi, że nie przenosi się numerów na pakiety telefonu ze światłowodem, ale w internecie piszą różnie.

 

Drugie pytanie, to czy można pod światłowód podpiąć dwa telefony? Jeden normalny do dzwonienia, a drugi jest potrzebny do domowej centralki alarmowej od firmy ochroniarskiej.

 

I trzecie - może ktoś wie. Podobno dostaje się jeden miesiąc gratis zamawiając online. Jak jest liczony ten miesiąc? Równo od podpięcia mam miesiąc za darmo, a potem okres rozliczeniowy biegnie od tego dnia, kiedy kończy mi się darmowy miesiac? Np. podłączają 20.05, to do 20.06 mam za darmo, a potem pierwszy rachunek za okres 20.06-20.07? Czy inaczej?

 

Pozdrawiam

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód a telefon stacjonarny

To zależy w jakiej technologi masz telefon w Netii (mam nadzieję, że o tę firmę chodzi).

Jeśli to WLR, to możesz zrobić tzw. "powrót z WLR". Najpierw na kilka dni przenieść telefon do oferty Orange analogowej (bez fizycznej instalacji), a potem migracja na światło.

Jeśli masz telefon w technologii LLU pełny, to niestety migracji na dziś nie ma. Jeśli kiedyś używany numer był w Orange (Orange dla niego jest tzw operatorem macierzystym), to jest pewien proces ryzykowany proces. Rezygnujesz z dotychczasowego numeru. Numer w ciągu 3 miesięcy powinien wróci do Orange do jego puli. Po dwóch miesiącach można spróbować proces tzw "instalacji z konkretnym numerem". Ale jest ryzyko że numer trafi do innego klienta.

Jeśli do LLU "współdzielony", to można spróbować wysłać zamówienie w trybie FNP - ale to możliwe tylko u "dobrych" i "sprawdzonych" sprzedawców w wybranych salonach. To też kwestia ryzykowna bo Netia może nie wydać numeru.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Światłowód a telefon stacjonarny

Odpowiem na pytanie 2. Można podłączyć 2 aparaty, ale tylko końcowe. Jeśli chodzi o podłączenie telefonu do VoIP (właśnie taki system obowiązuje przy światłowodzie-telefon przez Internet), czyli do modemu, musisz brać pod uwagę, że ten typ nie przenosi transmisji danych (np. fax czy centralka alarmowa). Prawdopodobnie będziesz musiał przejść na powiadamianie radiowe (dla alarmu). Dorzucę jeszcze, że i centrale abonenckie na portach analogowych mają czasem problem z prawidłowym działaniem usługi VoIP (spowodowane różnica napięć pomiędzy tradycyjnym numerem analogowym z dawnej Centrali, a VoIP)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Światłowód a telefon stacjonarny

Są dwa mc za 0 zł liczone od momentu instalacji, a dokładniej 60 dni. I teraz zależy jaki okres rozliczeniowy system ustawi, np. instalacja 26.06. a okres rozliczeniowy to od 10 do 09 następnego miesiąca. Więc dwa mc od 26.06 do 25.08. oznacza to że w drugiej fakturze dostaniesz juz opłatę za okres od 26.08 do 09.09 oczywiście proporcjonalnie wyliczoną. Rabat nie jest udzielany na opłatę z podłączenie w domku jednorodzinnym 14,99 zł więc ta opłata będzie od pierwszej faktury (chyba że to blok to jej nie będzie). Do pierwszej faktury doliczana opłata aktywacyjna 50 zł. Dodatkowo może być doliczona opłata miesięczna za dekoder, jeśli wybierzesz ICU100 jako dekoder główny od niedawna jest opłata 5 zł (również nie rabatowana), dekoder IWU200 jest darmowy.
Numer jak pisał @Piotrekk85 można próbować przenieść.
Do centralki raczej nie podłączysz, gdzie wymagane jest łącze komutowane, a nie Voip.