Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód [Warszawa - Wawer]


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód [Warszawa - Wawer]

Dzień dobry, od kilku miesięcy na słupach Orange na moim osiedlu zawisły skrzynki z wielkimi szpulami z kablami do światłowodu.

Wszystkie bloki w okolicy, szkoła itp. mają już dostęp do szybkiej sieci, a domy jednorodzinne w dalszym ciągu nie mogą się podłączyć.

Co stoi na przeszkodzie żeby podłączyć klienta?
Jak długo klient powinien czekać od zamontowania instalacji na słupach do udostępnienia możliwości przyśpieszenia sieci u siebie w lokalu?

Gdzie mogę uzyskać informację, kiedy będzie w ogóle możliwość wykorzystania Waszej inwestycji?
Rozchodzi się o Warszawę, osiedle Wawer, okolice ulic, Koryncka, Klimontowska, Sadulska itp.

Wszyscy czekają, nikt nic nie wie, Orange milczy.

Miałem już wiele przejść z tą siecią np.
Kazaliście mi postawić maszt do kabla na własny koszt, bo nie chciało się monterom myśleć jak podłączyć mój dom do słupa 🙂 - postawiłem
Podpisywanie umowy trwało równo 5,5 miesiąca, bo to co pisał operator, a to co dostawał monter i później co raportował monter to były skrajne rzeczy. Złe adresy, błędne ustalenia co do umowy i miliony ludzkich, notorycznie popełnianych błędów ze strony Orange.
Dawaliście mi internet do 10mb/s jak strona pokazywała, że mogę mieć do 20mb/s, a uprzejma Pani z centrali załatwiła mi umowę na Orange Love do 80mb/s i bez problemu śmiga 30+mb/s.
3 lata temu chodzili ankieterzy, czy w przyszłym roku chcemy światłowody - każdy sąsiad wypełnił ankietę, że tak, minęły 3 lata i dalej światłowodu nie ma - rozumiem, że to duża inwestycja, dużo roboty, logistyka itd. no ale... pytanie było o przyszły rok 🙂

Dlatego prosiłbym o chociaż przybliżoną datę, jakieś wzmianki chociaż, kiedy planowane jest podłączanie klientów, po co na słupach wszystko jest gotowe, a nie jest używane? zaraz jakiś pijaczyna to przecież pokradnie 🙂

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód [Warszawa - Wawer]

Z informacji dostępnych na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu - wynika, że duża część tych osiedli jest już podpięta i gotowa do odbioru usługi. Sprawdź, czy jest tam Twój adres - jeśli nie, to niestety - raczej nikt z tego forum Ci nie pomoże. 

 

Ewentualnie - https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ - masz tutaj informacje, czy są dostępne/będą dostępne usługi dla danego adresu z prawdopodobnym terminem podpięcia. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód [Warszawa - Wawer]

Na stronie mi mówi, że mam możliwość podpięcia max do 20 mb/s, a umowę jak pisałem mam podpisaną do 80mb/s i dostarczają mi 30-40mb/s bez problemu - wiec to co pokazuje strona Orange nie ma nic wspólnego z rzeczywistością 🙂

na UKE jest zgłoszony popyt na taką sieć od dawna, tak samo jak w ankietach popyt był zgłaszany bezpośrednio do Orange.

O to się rozbija cała dyskusja 🙂 że wiele domów jest podłączonych, a większość do segmenty, bloki, apartamenty itd. domów jednorodzinnych jest znacząco mniej (ale są). I kiedy taka możliwość podpięcia się pojawi.

Dodatkowo ze strony klienta, czy muszę spełnić jakieś wymogi do podpięcia światłowodu? Orange kazało postawić mi kilka lat temu maszt i dociągnąć tam kabel (nie światło) aby mogli mnie wpiąć do słupa. Jakby pojawiła się możliwość światłowodu to czy musiałbym pruć elewację znowu i wymieniać coś z mojej strony?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Światłowód [Warszawa - Wawer]

U moich rodziców kable ze światłowodem były położone w styczniu/lutym, a fizycznie usługa zaczęła działać w lipcu. Wiec, to że kable są na ulicy to jeszcze nic nie znaczy.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód [Warszawa - Wawer]

@Anaruku Kabel światłowodowy to zupełnie inny typ kabla, więc cała instalacja po twojej stronie do routera jest do wymiany.


Pracuję w Orange
  • 16
  • 18
  • 1

Światłowód [Warszawa - Wawer]

Sprawa jest ciekawa o tyle że na niektórych adresach z tych ulic jest termin na 2020, na innych 2019 a na jeszcze innych tak jak było wyżej wspomniane są już instalacje.
Najlepsze wyjście to kontakt z infolinią i sprawdzenie dokładnie swojego adresu bo jak widać sprawa lekko zagmatwana.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Światłowód [Warszawa - Wawer]

@Anaruku ja mieszkam rzut beretem od tych lokalizacji co podales i powiem ci, że przez ostatni rok bardzo dużo zrobili podłączeń, w tym u mnie. Tylko niestety dużo osób im konkurencja sprzątnęła spod nosa i mają mało klientów u mnie w bloku, bo zrobili to za późno o przynajmniej rok.

 

PS. Weź poszukaj gdzieś na słupach, albo wejdź do jakiegoś bloku koło ciebie gdzie już są podłączeni, śpisz sobie numer do opiekuna budynku, bo Orange przykleja takie naklejki z numerami i skontaktuj się z nim, on może coś więcej wiedzieć.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód [Warszawa - Wawer]

Miałeś z tym styczność? jaki to mniej więcej koszt takiego kabla? 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Światłowód [Warszawa - Wawer]

@Anaruku nie rozumiem pytania? 🙂 Podłączenia są za free. W domkach jendorodzinnych masz dodatkową opłatę miesięcznie 14.99zł do faktury. Spróbuj jak pisałem wyżej znaleźć w jakimś bloku numer do opiekuna budynku na naklejeczce, można od niego się dowiedzieć więcej, bo taka osoba jest na bieżąco z inwestycjami w okolicach jego terenu. Fakt faktem, oni też dosyć często się zmieniają, ale zawsze można poprosić o numer do aktualnego opiekuna.