Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód POPC na sieci Orange - kilku dostawców usługi

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Światłowód POPC na sieci Orange - kilku dostawców usługi

@StefanSa  możesz być spokojny, to jest kabel doziemny


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Światłowód POPC na sieci Orange - kilku dostawców usługi


@StefanSanapisał(-a)

Nie jest moim zamiarem spieranie się z monterem, chcę być pewny, że prace zostaną zrobione zgodnie ze sztuką budowlaną. Zrobiłem zdjęcia zwoju, który leży przy ogrodzeniu. Kolor pomarańczowy, czyli powinno być w porządku.


Na pewno będzie w porządku. Ponawiam natomiast radę, żebyś dobrze przemyślał położenie punktu docelowego. To należy z monterem uzgodnić i warto to starannie przemyśleć.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 40
  • 1

Światłowód POPC na sieci Orange - kilku dostawców usługi

Punkt docelowy jest niejako wymuszony położeniem pomieszczenia oraz urządzeń końcowych. Kilka z nich będzie połączone skrętką, reszta -WiFi. Podczas wspomnianej wcześniej rozmowy z technikiem pokazałem punkt docelowy - stwierdził, że nie będzie miał problemu z wykonaniem. Nie zdecydowałem jeszcze czy instalację skończę na Funboksie, czy też pośrednio z terminalem ONT.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Światłowód POPC na sieci Orange - kilku dostawców usługi


@StefanSanapisał(-a)

...

Nie zdecydowałem jeszcze czy instalację skończę na Funboksie, czy też pośrednio z terminalem ONT.


To ważna decyzja. Prawdopodobnie wszyscy radziliby Ci zrobienie wersji z ONT, jeśli tylko jest to możliwe. W przypadku BSA prawdopodobnie zresztą nie ma innej opcji.

Natomiast zapewne zdajesz sobie sprawę, że to wymusza pewne rozwiązania. Jeśli to jest domek to pewnie WiFi z FB nie będzie Cię satysfakcjonowało, więc centralne umieszczenie FB nie jest aż takie ważne jak np. w mieszkaniu. No ale z drugiej rozprowadzenie kabelków eternetowych pewnie jakieś już masz, położenie FB powinno być z tym kompatybilne. Jeśli weźniesz ONT to zyskujesz sporą elastyczność, bo ewentualną zmianę topologii sieci LAN zrobisz bez problemu sam w dowolnym terminie. Jeszcze jedno: jeśli bierzesz pod uwagę IP TV to warto zaplanować to tak, żeby połączenie FB-dekoder było bezproblemowo po kablu. W ramach instalacji światłowodu technik może też położyć do 25m eternetu, więc warto to wszystko zaplanować już teraz.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 40
  • 1

Światłowód POPC na sieci Orange - kilku dostawców usługi

Dzień dobry,

Tydzień temu zdecydowałem się na usługę w Orange. Dzisiaj nastąpił montaż. Wszystko przebiegło sprawnie bez większych zakłóceń. Pozostało mi posprzątanie po małej demolce w ogrodzie i w pokoju, do którego doprowadzono przyłącze. Z ONT nie było problemu, technikowi wystarczył mój zamiar korzystania z własnego routera. Dopóki jednak nie zakończę małego remontu w pokoju, będę testował Funboxa. Dziękuję wszystkim za udzielone wcześniej rady.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Światłowód POPC na sieci Orange - kilku dostawców usługi

@StefanSa Mam nadzieję że kabel nie przebiega pod drogą wjazdową, chodnikiem do domu lub innym newralgicznym miejscem. Wówczas nawet gdy jest to kabel ziemny powinno ułożyć się rurę osłonową. Pamiętaj też o tym kablu gdy za 5-10 lat będziesz coś tam stawiał albo kopał. Kable miedziane łatwo uszkodzić a co dopiero światłowód. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 40
  • 1

Światłowód POPC na sieci Orange - kilku dostawców usługi

Trasę wytyczyłem bezkolizyjnie, przebiega pod  powierzchnią w ogrodzie, która jest urządzona i nie przewiduję stawiania tam czegokolwiek nowego. Przewód został ułożony w rurce osłonowej.