Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Moja infrastruktura ma dopiero miesiąc. Z czego Orange ciągle coś jeszcze robi w okolicy. Może to dla tego że infrastruktura nie jest na terenie całego miasta jeszcze uruchomiona, a więc zrobili w przeliczeniu na całe miasto, i dla tego się zapycha ? Nie wiem. Aczkolwiek dziwi mnie to że przez 2 tygodnie na prawdę bylo dobrze, a potem siadło. 

Co do testów pro, to tak jak pisałem. Pliki pobierają się i wiele za wolno, i nie jest to równe z prędkością pobierania na certyfikowanym pomiarze. 

 

Podpowie ktoś, gdzie zgłosić taka usterkę która nam i gdzie im wysłać raport z testów ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

@sojer2005Może powiecie, że to nudne, ale wciąż namawiam do regularnych pomiarów certyfikowanych. Zawsze dobrze mieć dowód w sprawie i podstawę do reklamacji. Z takimi wynikami trudno polemizować i każdy Operator musi je brać pod uwagę jako niedostarczenie usługi w pełnym wymiarze. Nie chodzi mi o jakąś walkę o upusty, ale rzetelne podejście do technicznej strony problemu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Hej @agat13 masz 100 % racji. Dziś, jeśli to się powtórzy, zrobie ceryfikowany pomiar. Już odkurzyłem mojego laptopa do tego celu. Do tej pory testowałem na iPhonie, iPad i Apple TV (kabel). Mam też sygnał od Orange, że moje dotychczasowe zgloszenie nie zostało niestety potwierdzone.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

@sojer2005najlepiej zainstaluj programik ze strony speedtest.pl (aby się nie rejestrować) a może się przyda na większa ilość pomiarów cyklicznych? Czekamy na wyniki


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

wynniki.png

 Tak wyglądają moje wszystkie wyniki jakie robiłem. Jeżeli chodzi o te "tragiczne" to te co zaznaczyłem w całości. Ping na czerwono to są już skoki, na zielona są normalne. Wyniki odznaczone niebieska grubą poziomą kreską to jest moment wymiany modemu Funbox 3.0 na nowy. Na starym modemie, nie dość że malała prędkość, to i wzrastał ping. Na nowym modemie problemu z pingiem już nie ma. Jak widać, upload jest stały. Widać też godziny w których testy były robione


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 14
  • 0

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

@mihawooo połączenie po kablu czy Wi-Fi?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Oczywiście, że po kablu. Pisałem o tym wcześniej. Poza tym, certyfikowane testy można robić tylko po kablu, w wyłączonym wifi 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Powoli zaczyna się ślimaczyć. Zrobiłem kilka testów, tym razem kabel ETH, Funbox  2.0 - czyli saute;-)

Mam umowę 1Gb/s down, 300 Mbps up

 

 


1.png

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!


2.jpg

 

Zobaczę za godzinę około ...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Ja już nie patrzę, żeby się nie denerwować