Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

W Łodzi odkąd jestem w Orange nigdy nie miałem problemu z prędkościami, o każdej godzinie idzie max.

 

10425112541

 

10425120220


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 167
  • 519
  • 2

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Ja z tego co przeglądam forum, to problem występuje w Warszawie i Trójmieście.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Mój wynik obecnie, Trójmiasto (wszystkie pomiary do Orange PL Gdańsk)

umowa 1Gb/s

i tak jest codziennie wieczorem

 


DE68171A-A304-4360-834D-FDCF1E05F463.jpeg

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Róbcie certyfikowane pomiary i wysyłajcie reklamacje. O ile technicznie niewiele może to poprawić, o tyle przynajmniej będziecie mieli bonifikaty. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 167
  • 519
  • 2

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

A co mi po bonifikatach. Płacę za światłowód a nie za miedziaka ! Zresztą cały ten pseudo certyfikowany test zawyża sztucznie wynik żeby klient nie miał podstaw do reklamacji. Nie wierzę w różnice 400mbs na teście "pro" a na teście zwykłym. Tym bardziej, że obecny download w megabajtach zgadza się właśnie ze zwykłym speedtestem pl czy Speedtest net


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Ja mam umowe na czas nieokreślony. Od 2018 roku, do tej pory nie było u mnie problemów. Nigdy. To co się dzieje obecnie jest bardzo dziwne. Orange milczy, mimo zgłoszenia. Zastanawiam się z punku widzenia technicznego co może być przyczyną?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 167
  • 519
  • 2

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

U mnie przez dwa tygodnie było bez zarzutu i byłem zachwycony. Problem jest od niego ponad tygodnia 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1462
  • 3

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

za duzo userow korzystajacych z infrastruktury? Przeciez macie best effort.

zapewne zapas jest zbyt maly i przeciazony jest wezel sieci.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Miałem podobnie na początku. 

 

Chociaż tu było różnie - raz było tak, że pingi były w porządku - ale pasmo było zbyt niskie (do 100 Mbps/10 Mbps - a było 2-3 Mbps/11 Mbps) - a raz pingi były o wiele za wysokie, pojawiały się utraty pakietów, aczkolwiek sama przepustowość łącza była w porządku. I to było dziwne. 

 

Oba przypadki wskazują wyraźnie na zapchane łącze "w świat", czyli idące dalej do sieci Orange. 

 

Dopóki Orange nie rozbuduje swojej sieci światłowodowej z GPON w miejscach z dość "intensywnym" ruchem na XGS-PON, to będzie problem - szczególnie, że mamy pandemię a więc utylizacja łącz w sieci zarówno rdzeniowej jak i tej lokalnej jest o wiele wyższa. 

 

W regulaminie (nie napiszę umowie, bo zaraz pewien P. się przyczepi) jest jak wół "1. Aby zapobiegać osiągnięciu lub przekroczeniu pojemności łączy lub
Sieci mobilnej lub stacjonarnej, dokonujemy pomiaru ruchu wewnątrz
Sieci oraz na stykach do innych sieci. Sieć mobilna i stacjonarna jest
monitorowana przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Na bazie pomiarów
ruchu oraz prognoz ruchowych uruchamiamy procedury inwestycyjne
w celu zapewnienia optymalnej pojemności Sieci. Stosowane
procedury mają na celu zapewnienie maksymalnych możliwych
parametrów jakościowych Usług, ale w okresie wdrażania nowych rozwiązań może nastąpić chwilowe pogorszenie ich jakości" - pytanie jak długo zajmie Orange rozbudowa pasma w waszej okolicy. 

 

Na ten moment można jedynie robić certyfikowane pomiary - reklamować i odkładać zaoszczędzone z bonifikat pieniądze na trudne czasy 🙂 

 

Speedtest Pro absolutnie nie zawyża wyników. Być może klasa IP posiada jakieś ograniczenie - nie wiem. Sam autor zauważył, że niektóre wyniki na Speedtest Pro - były "tragiczne". 

Dlatego tak jak mówię - robić speedtesty i reklamować. Nawet światłowody potrafią się zapchać - a dokładniej - urządzenia które przesyłają sygnał. 

 

Tu trzeba składać reklamacje, dręczyć Orange aż albo coś z tym zrobią, albo wypowiedzą klientowi umowę. Jestem w 100% przekonany, że w przypadku BSA reakcja byłaby diametralnie inna. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1462
  • 3

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Tak jak napisal przedmowca - dodalbym jeszcze - skoro macie luksus swiatlowodu- to przeciez jest jeszcze T-Mobile ze swiatlowodem od Orange. Ich szkielet to GTS Energis, byc moze byloby lepiej, byc moze ( wtedy i Orange zadowolony bo i tak ma przychody)