Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Witam wszystkich.

 

Użytkownikiem firmy Orange jestem od bardzo długiego czasu. Orange Światłowód 1GB/s mam od nieco ponad miesiąca. Przez trzy tygodnie, wszystko działało niesamowicie! Prędkość, nie ważne jaka pora dnia czy nocy, super! 950mb/s, ping 1, upload 305. BAJKA! Ale... no właśnie. Od jakiegoś czasu, z mojego światłowodu nie da się korzystać wieczorem. Najpierw ping 50 na moją lokalizację! prędkość z 950 spadła do - uwaga, 6MB!, upload został bez zmian - 305. Są to bardzo regularne godziny, zazwyczaj od 18-19, do 23-24. Zgłosiłem sprawę do operatora, zostałem poproszony o stawienie się w punkcie Orange na wymianę modemu FunBox 3.0. Modem wymieniłem, nówka. I jest jedna poprawa, ping stały 1-2. To mnie akurat bardzo cieszy, ponieważ uwielbiam sobie pograć, a jak widzę ping 30 na serwerze w Hiszpanii to dla mnie super. Przed wymianą na takim serwerze ping wynosił około 100, więc nic nie dało się zrobić. Ale o ile ping już jest super, to prędkość daje znowu wiele do przemyślenia. Speedtesty pokazują od 6 do 20-30mbs. Oczywiście, zaraz ktoś napisze, "zrób PROSPEEDTEST". Ok, robię ten test "pro". Prędkość od 200 do 350. Nie uwierzę w to, że nie jest to sztucznie podnoszone w górę. Każdy znany mi speedtest w przeglądarce pokazuje nie więcej niz 20-30, a PRO pokazuje nagle 350? To ja się pytam, dlaczego nie mogę obejrzeć transmisji meczu online, bo się nie wczytuje, albo dlaczego zacina mi się filmik na YT w rozdzielczości HD, skoro "certyfikowany" test pokazuje 350? Ale mało tego. Pobierając plik bezpośrednio z serwera FTP, prędkość pobierania tego pliku to 1mb/s - czyli prędkość zgodną z "niecertyfikowanymi" testami, a nie ~43mbs - tak jak to mówi "pro". Ok, w raporcie testu trafiły się dwa razy wyniki tragiczne, takie jak 18 czy 32, ale to tylko dwa razy tak było. I tak, ja rozumiem, że mogą być spadki prędkości, że to nie będzie stałe 950 tak jak miałem w dzień. Ale to co widzę na testach to jest jakiś nie śmieszny dowcip. Obecnie czasy mamy jakie mamy, więc myślę, że każdy oczekuje od "sieci nr 1 w Polsce" stałego połączenia na wysokim poziomie. Mam sporo domowników, z czego połowa jest na Home Office, i nikt nie może zrobić totalnie NIC! Dodam na koniec, że każdy z testów został wykonany z wyłączonym WiFi w FunBoxie, podłączonym przez kabel (specjalnie kupiłem nowy), komputerem stacjonarnym. Komputer ma rok, sterowniki aktualne, na karcie sieciowej ustawione 1GBs full duplex. Oprócz PC w chwili każdego z testów nie jest podpięte do funboxa nic. Ma, lub miał ktoś podobny problem? Jak to załatwić?

 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

@sojer2005Może powiecie, że to nudne, ale wciąż namawiam do regularnych pomiarów certyfikowanych. Zawsze dobrze mieć dowód w sprawie i podstawę do reklamacji. Z takimi wynikami trudno polemizować i każdy Operator musi je brać pod uwagę jako niedostarczenie usługi w pełnym wymiarze. Nie chodzi mi o jakąś walkę o upusty, ale rzetelne podejście do technicznej strony problemu

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

115 ODPOW. 115

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Potwierdzam.

Wieczorami jest tragicznie od jakiegoś czasu, wyłapałem to jak filmy zaczęly po prostu rwać, przerywać, radio (flac) nie odtwarza płynnie. Nie wiem dokładnie od jakiego czasu, u mnie (Trójmiasto) chyba kilka dni.

U mnie około godz. 19 - 20 wieczorem prędkość spada do około 8 (ośmiu) Mbps !

Obecnie, czyli przed północą jest około 80 Mbps.

Mam pakiet 1Gb/s.

Zgłoszenie na czacie zrobione, oczywiście musiałem podłączyć też funboxa 2.0 (dla sprawdzenia „po kablu”), bo przecież jest lepszy niż Netgear R9000 😂 Oczywiście nie jest. Na czacie podejrzewano, że to przez zdalne nauczanie - po prostu śmieszne....

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Router też chętnie bym zmienił, jednak gniazdo w ścianie ma tylko złącze światłowodowe, więc niestety nie podepne routera na ethernet.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Ja akurat jestem w takiej sytuacji, że mam ONT w piwnicy -> ETH -> router w mieszkaniu

Ale to nie jest tak bardzo istotne.

Zastanawiam się ile osób ma podobne problemy wieczorami? Przecież tego się nie da nie zauważyć ....

 

ps. Już ( godz. 00:06 ) mam dl około 400 Mbps - czyli jest już normalnie. Zobaczę jak jutro wieczorem będzie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Ja zauważyłem podczas gry, że ping skoczył z 30 tak jak był wcześniej, na 90-120. Teraz ping jest stały i wynosi 1 na moja lokalizację, jednak prędkość jest tak niska, że stream meczu się nawet nie uruchomił 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Kolejny wieczór, sieć zapchana.


AFA58569-3716-492A-9642-8E1302AA5A2D.png

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Miałem dokładnie to samo... tragedia jakaś. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 131
  • 0

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

I kolejny wieczór ....

 


DA077BAD-D7A4-47AA-8052-8FCF222ED947.jpeg

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Bez tytułu.png

 No to witam w klubie. O ile ping jest bajeczny, to prędkość jest tragiczna

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód Orange - Wieczorna tragedia!

Warszawa, pełna prędkość łącza - coś jest lokalnie nie tak.