Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 1GB zmniejszenie jakości YouTube


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Światłowód 1GB zmniejszenie jakości YouTube

Nie chcę aż tak bardzo reklamować, ale na razie według mnie T-Mobile świadczy lepszą usługę, pomimo że te same kable. Właśnie przez lepszy routing, połączenie jest lepszej jakości.

 

Niech Ci @Banan9 da ten link bo na komórce ciężko przekopywać posty.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Światłowód 1GB zmniejszenie jakości YouTube

Widzę, że @Banan9 zabalował, to jestem na kompie, to odkopałem link z działaniem YT 😉

 

https://drive.google.com/file/d/1iJlsyg2A368YYZS91JU45sl_5fcjOb_d/view

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 1GB zmniejszenie jakości YouTube

T-Mobile jest lepszy od Orange, ale jeśli jest możliwość to najlepszym wyborem na kablach Orange jest Plus 🙂 
Teraz też UKE wydało decyzję, dzięki której operatorzy kablowi również będą musieli udostępnić swoją infrastrukturę innym. Będzie jeszcze większy wybór. 

 

Może w związku z tym Orange coś poprawi jeśli chodzi o routing...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Światłowód 1GB zmniejszenie jakości YouTube

Czy decyzja UKE dotyczy również domów jednorodzinnych? ( Jak mam tylko Orange, to też będzie można skorzystać z usług Plusa i T-Mobile?)

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 1GB zmniejszenie jakości YouTube

Z tego co wiem, to decyzja UKE dot. sieci kablowych ma zastosowanie jedynie w budynkach zabudowy wielorodzinnej. Natomiast dostęp BSA po FTTH Orange - tu już trzeba sprawdzić na stronach dostawców, czy pod Twoim adresem jest dostępna usługa. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Światłowód 1GB zmniejszenie jakości YouTube

Na stronach T-Mobile i Plusa usługa jest niedostępna. Miałem nadzieje że będzie jakikolwiek inny dostawca internetu poza Orange w Warszawie. 

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 1GB zmniejszenie jakości YouTube

Pozostaje mi jedynie współczuć 😞 Jeśli masz problemy z przeglądaniem internetu, to spróbuj Opery - tam jest darmowy, nielimitowany VPN. Jeśli chodzi o problemy z grami - to pozostaje jedynie VPN (jakiś tani VPS, np. w OVH za 13 zł/m-c) normalny. 

 

A w międzyczasie należy mieć nadzieję, że Orange w końcu pochyli się nad problemem klientów i poprawi ten routing 😞 Ja na szczęście mam u siebie 3 dostawców po FTTH i 1 po FTTB. Więc pod koniec tego roku już z całą pewnością w Orange mnie nie będzie, jeśli nie będzie PLIX'a. Mam jednak nadzieję, że tak jak poprawili stopniowo YouTube'a, Twitch'a, routing do Apple'a - tak i dodadzą tego IX-a. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Światłowód 1GB zmniejszenie jakości YouTube

Najgorsze według mnie jest to, że UKE ciągle w blokach stara się zwiększać wybór usług i konkurencję a w przypadku domów jednorodzinnych jeden operator (Orange Polska) i żadnego dostawcy lokalnego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Światłowód 1GB zmniejszenie jakości YouTube

Jeśli masz internet w domu jednorodzinnym na terenie regulowanym lub powstałym z POPC, to masz też innych dostawców.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Światłowód 1GB zmniejszenie jakości YouTube

@Piotrekk85 Będe podłączony do światłowodu z POPC 1.1 przez Orange, które jest jedynym dostawcą internetu w mojej lokalizacji ( poza LTE 😉 ). Nie ma innego operatora (w tym lokalnego)