Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 1GB/s - piętrowy dom, brak zasięgu na piętrze


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Światłowód 1GB/s - piętrowy dom, brak zasięgu na piętrze


@Andriuu_eJaYnapisał(-a)

Może inaczej  czy biorąc AX1500 będę miał na piętrze pomiędzy pokojami neta ~500-600 mbps lub lepiej ?


Ale po co Ci takie prędkości jak chcesz tylko Netflixa oglądać? 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7621
  • 30

Światłowód 1GB/s - piętrowy dom, brak zasięgu na piętrze

@Andriuu_eJaY, nie ścigaj megabitów bez sensu dla samego ścigania, tylko zacznij używać, tego co chcesz, na tym co masz, i dopiero na podstawie wrażeń z użytkowania podejmuj dalsze działania.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 22
  • 0

Światłowód 1GB/s - piętrowy dom, brak zasięgu na piętrze

Hej,

 

zamówiłem dzisiaj AX1500 w środę powinien być. Odpowiadając na Wasze sugestie. Na piętrze znajdują się trzy pokoje - komputerowy, córki, nasza sypialnia. Router umiejscowiony jest w salonie w "strefie RTV". Nad nim znajduje się pokój komputerowy, który ma wyprowadzony od router'a podtynkowo ethernet, córki po przeciwnej stronie i ta sama historia, czyli fizycznie złącze ETHERNET w ścianie. Sypialnia nie posiada żadnego gniazda. Komputerowy będzie odbierać sygnał po kablu. Natomiast póki co sypialnia jak i pokój córki będą miały dekodery w multiroom od cyfra+, który wymaga co jakiś czas podłączenia do neta/sieci. Dodatkowo na obydwu odbiornikach NETFLIX w FULL_HD. Chcemy też używać neta na komórkach, bo aktualnie dość słabo lata...

 

W przyszłości będę chciał wdrożyć rozwiązania smart, na razie tylko mam termometry xiaomi z BT z możliwościa podpięcia do jakieś bramki, aby z neta obserwować, co będę chciał zrobić a później możliwe, że pójdę w opcję SONOFF


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12911
  • 53073
  • 610

Światłowód 1GB/s - piętrowy dom, brak zasięgu na piętrze

@Andriuu_eJaY  oba ETH możesz podpiąć do Switcha w FB. W komputerowym założyć AP, a u córki tego RE  w trybie AP i na jej potrzeby wystarczy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 22
  • 0

Światłowód 1GB/s - piętrowy dom, brak zasięgu na piętrze

Tak oczywiście, że mogę, ale córka ma póki co 5 lat 🙂 złącze ethernet ma być na przyszłość jak dostanie laptopa, teraz chcę tylko jej podłączyć dekoder + w TV ustawić netflix'a obydwie rzeczy mają działać po Wi-Fi. Repeater planuje zwrócić czekam, aż AX1500 jutro przyjedzie i sprawdzę jak działa. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12911
  • 53073
  • 610

Światłowód 1GB/s - piętrowy dom, brak zasięgu na piętrze

@Andriuu_eJaY  sugeruje już dekoder podpiąć po kablu ( jeśli to np multiroom z Orange) bo po prostu nie będzie kłopotu... Jak nakazuje religia i doświadczenie radzę...