Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł


@Kimirikonapisał(-a)

a jak wygląda to na fakturze?


@Kimiriko  sprawdzałem na adresie sąsiada z przeciwka (nie ma jeszcze usług w pomarańczy), a wygląda to tak:

 

slav72_1-1678951481157.png

 

 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

@slav72 tak to niestety jest. Szukają pieniędzy gdzie się da. Najpierw weszły te wyższe opłaty na czasie nieokreślonym, potem do sprzętów teraz to 

 

Ja u siebie już od jakiegoś czasu mam dopłatę 5 zł za to, że mam umowę na czas nieokreślony. Ale i tak place oszałamiające 40 zł. Usługa w zupełności  mi wystarcza.wiec ruszać na mam zamiaru. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

 A tak wogóle to na rachunku , który dostaję od OP widnieją takie hasła:

Kierus57_0-1678963138419.pngoraz to:

 

Kierus57_1-1678963200148.png

To tyle w tym temacie.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

Sprawdziłem jak jest u mnie na sieci POPC Orange i nie dolicza tej opłaty. 

Mam umowę terminową do grudnia i jak patrzę na obecne ceny, to obecnie nowy klient w zabudowie jednorodzinnej za 300 Mb/s musi zapłacić ~85 zł, wg. warunków obecnej umowy taką właśnie kwotę będę płacił jak umowa przejdzie na czas nieokreślony, więc nie ma sensu przedłużać umów, do póki Orange samo z siebie tej umowy nie wypowie.

 

Widać, że Orange szuka pieniędzy, w ostatnim czasie dzwonią dość często, z ofertą sprzedaży telewizji/telefonu, mając flexa, nie wiedzą, że ma się telefon w Orange 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł


@Kierus57napisał(-a)

 A tak wogóle to na rachunku , który dostaję od OP widnieją takie hasła:

Kierus57_0-1678963138419.pngoraz to:

 

Kierus57_1-1678963200148.png

To tyle w tym temacie.

 


Mocne polityczne 👍


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł


@j131napisał(-a)

Faktycznie wygląda na to że Orange sprzedał sam sobie swoją sieć tylko po to żeby zrobić podwyżkę o 5PLN. Potwierdzam że i u mnie pojawiła się podobna oferta. A sieć do tego stopnia była pomarańczowa, że dwa lata temu nikt inny nie mógł na niej świadczyć usług. A teraz nagle się okazało że to już nie ich sieć. To chyba jakaś farsa?


Zagrywka poniżej pasa. Gdyby to jeszcze było po sieci dajmy na to Inea to można by zrozumieć chodź też nie ładnie. Ale stworzyli spółkę córkę, przekazali papierkowo kilkaset tys. łączy i wystawili za całą operację rachunek klientowi. To się nazywa kreatywna księgowość hehe


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

Bardzo nie fajnie. Takie różnicowanie w obrębie tej samej firmy to dyskryminacja. Wszystko budował Orange. Wszystko własnymi siłami, a teraz nowa dopłata. To już kolejna podwyżka po zabudowie jednorodzinnej i dzierżawie modemów. Przykre. Dobrze że jest jeszcze BSA i możliwość skorzystania po tych kablach z usług konkurencji. Choć cenowo nic specjalnego. Ale zawsze to kilka-kilkanaście złotych mniej.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

U mnie to samo, osiedle domków jednorodzinnych, w 2019 roku Orange wybudowało tu sieć światłowodową, wszędzie stoją czarne słupki z logo Orange i CYK opłata za Internet na sieci innego operatora, jak Orange brakuje pieniędzy powinni podnieść opłatę 5zł za abonament, a nie wszystkie podwyżki pakować w "dodatkowe opłaty" takimi zagraniami powinno się zająć UOKiK. Wszyscy operatorzy powinni podawać całkowitą kwotę opłaty/abonamentu a nie abonament 79.99zł + 40zł w różnych dopłatach typu za domek jednorodzinny i za "sieć innego operatora".


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

na oficjalnej stronie Światłowód Inwestycje dostępna jest mapa ich zasięgu. Często bloki stoją obok siebie, należą do tego samego osiedla i spółdzielni, ale ci z bloku nr 5 zapłacą dodatkowo 4,99 a z nr 7 nie albo jeszcze nie. 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

Ale nie da się tak podać ogólnie kwoty. Jest to abonament i dopłaty które są zależne od tego, czy to domek, czy na łączu innego operatora. Zresztą na fakturze też tak będą rozpisane.  Więc tak samo na umowie są wyszczególnione.