Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

@Leptuss a jak wygląda to na fakturze?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł


@agat13napisał(-a)

@Leptuss  zostań na czas nieokreślony, jeśli nic się nie zmieni w warunkach. To sprawdź w minionej umowie... Opłaty nie będzie 


Za wiele mi to nie pomoże. Gdy umowa przechodzi na czas nieokreślony cena abonamentu wzrasta o 10 PLN. Poza tym ja mam jeszcze stary pakiet "LOVE Standard" z internetem mobilnym 10 GB, bez rozmów 5G i bez Orange TV Go. Nie mam opłaty za domki 20 PLN a od 2 lat płacę miesięcznie 145 PLN. Ale za to mam 1 Gbps! Przedłużając na obecnych warunkach chyba lepiej wyjdę niż pozostając na dotychczasowych. Miałem przedłużyć już w grudniu ale usłyszałem bajer z 10 Gbps więc się wstrzymałem. Teraz nie dość że nawet tych 2 Gbps nie mam to jeszcze 5 zł dopłacę do interesu.

 

 

@Kimirikonapisał(-a)

@Leptuss a jak wygląda to na fakturze?


Na ostatniej fakturze którą dostałem miałem nadal tą samą kwotę do zapłaty pomimo że już umowa przeszła na czas nieokreślony.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

@Leptuss  skoro na ostatniej fakturze miałeś tyle samo, to się na 100% dowiedz i zastanów...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

sieć u mnie zbudowana od zera przez Orange w 2016, Światłowód Inwestycje istnieje od 2020 i opłata też się pojawiła w razie zawarcia nowej umowy. Przypomina mi to sytuację jak konkurencja dostała wielomilionową karę i od razu zapowiedziała wzrost cen zgodny z klauzulą inflacyjną. Orange nie zarobi z kolei na darmowej infolinii, więc odzyska w inny sposób utracone pieniądze. To tylko moja teoria 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

@kovalskybobi  może i słuszna, na czymś trzeba...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

nie ma znaczenia że sieć budował orange skoro teraz zarządza nią SI. wszystkie inwestycje teraz robi SI bo orange praktycznie nic nie buduje i niestety ale sobie wymyślili jakieś wynalazki typu dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy. pytanie co następnym razem wymyślą.
opłata za korzystanie z serwerów innych dostawców?
ktoś mi powiedział że orange chce być takim przewodnikiem za którym pójdą inne i firmy i też podniosą ceny. kolega który pracuje w t-bombaju już ma radochę że konkurencja strzela sobie w kolano z takimi ofertami
na koniec roku wymyśla oferty typu rok za darmo aby tylko wszystko w exelu się zgadzało 🙂
ja się pytam gdzie to "więcej za więcej" bo mi zaproponowali więcej za to samo haha

 

ŻENADA

nawet nie chce mi się już tu zaglądać


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

Faktycznie wygląda na to że Orange sprzedał sam sobie swoją sieć tylko po to żeby zrobić podwyżkę o 5PLN. Potwierdzam że i u mnie pojawiła się podobna oferta. A sieć do tego stopnia była pomarańczowa, że dwa lata temu nikt inny nie mógł na niej świadczyć usług. A teraz nagle się okazało że to już nie ich sieć. To chyba jakaś farsa?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

ciekawe czy tę opłatę ma się już pod każdym adresem czy pod ŚI trafiła infrastruktura najbardziej czy najmniej wykorzystywana. Trochę to pokręcone powiedzmy Zenek z Warszawy zostaje bez opłaty, a Tomek z Częstochowy płaci, bo tak przeniesiono prawa własności, a wszystko było kiedyś Orange. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

@kovalskybobi  ja tej opłaty nie mam, przedłużałem pod koniec grudnia ale po przeczytaniu tego wątku sprawdziłem i na moim adresie też już widnieje 4,99 zł 😡. Dodam że infrastrukturę u mnie budowali pomarańczowi. Tak sobie myślę że chyba to było moje ostatnie przedłużenie i przyjdzie się pożegnać, dobrze że mam wybór, od niedawna są u mnie już trzy przyłącza światłowodowe (Orange, Nexera i lokals) i na nich full oferty wszystkich opów, tak że jest w czym wybierać 😁

Edyta:

Naprawdę "sami sobie strzelają w kolano", jak nie klauzula waloryzacyjna to opłata za usługę nie na ich łączu ale na ich łączu, podwyżki opłat za sprzęt (ciekawe za co jeszcze będą chcieli wyciągnąć kasę od abonenta). Chyba nie tędy droga, "drogie" Orange 🤔

PS.

Widać że zaczyna spełniać się to o czym mówił "najwyższy" w zeszłym roku, że w Polsce usługi są za tanie...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

dopłata za internet dostarczany na sieci innego dostawcy 4,99 zł

@slav72 Uważam, że to troszkę niesprawiedliwe, jeśli zasoby Orange oddano do SI i teraz nakładana jest ta opłata...Według mnie, skoro preferencje do np opcji prędkości dostępnej na SI są takie same jak sieci własnej (czym odróżnia się od sieci konkurencji), to i w tym przypadku powinna być zachowana zasada równości. przecież całą siec można oddać w "obce" ręce i naliczać opłaty..

Ja w końcu zrezygnowałem z neo do10Mb/sek (więcej problemów niż korzyści dla pracy zdalnej domowników) i mam FTTH lokalsa. Może nie było taniej, ale komfort pracy większy...teraz poziomy finansowe (podliczając koszt najmu dekodera i modemu, a w perspektywie opłaty za domek i obcą infrastrukturę) się wyrównały 🙂

Ciekawe ile osób myśli właśnie tak jak Wy?