Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wprowadzanie w błąd

Anonim

Nie dotyczy

Wprowadzanie w błąd

Dzień dobry,

 

Niedługo kończy mi się Umowa z Orange. Korzystam ze światłowodu od 2017 roku, wcześniej korzystałem również z VDSL od Orange. W dużym skrócie - jestem zadowolony. Przyszedł jednak czas na zmiany, szukałem nowej oferty w swojej lokalizacji i z czystej ciekawości sprawdziłem stronę Orange, nóż widelec trafiłaby się fajna oferta.

 

Trafiłem niestety na jawne wprowadzanie klientów w błąd w tymże filmiku: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LXkhrpQDGKU

 

Dokładniej chodzi mi o fragment ze wskazaniem "gry online bez opóźnień". Czy sprawa winna zostać przeze mnie zgłoszona do UOKiK? Jak powszechnie wiadomo, nie ma technicznej możliwości, jakoby nie było żadnego opóźnienia w przypadku transmisji danych w Internecie. Co najwyżej "minimalne opóźnienia", ale nie "brak opóźnień". Czy jest szansa, aby ktoś z Orange wypowiedział się na ten temat? Nie ukrywam, że wieloletnia współpraca z Orange była pełna dobrych i gorszych chwil, wiele Orange odpuściłem bo jak dla mnie to dostawca pod względem jakości numer 1 w Polsce, ale nigdy nie zaakceptuję jawnego kłamstwa. Zdaję sobie sprawę, że może to wyglądać śmiesznie - ale grajmy fair, prawda? Jeśli klient zobowiązany jest do wywiązywania się z Umowy i regulowania rachunków w terminie, to niech operator gra uczciwie i nie kłamie wprost w reklamie.

 

Czy jakkolwiek warto zgłosić to do UOKiK? 

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wprowadzanie w błąd

Możesz próbować, chociaż w tym filmie nie ma żadnych technicznych deklaracji.
Anonim

Nie dotyczy

Wprowadzanie w błąd

Owszem, ale wydźwięk jest jednoznaczny. Skoro film jest ofertą (nie zostało zaznaczone, iż nie jest to oferta w rozumieniu KC), jest również na stronie z ofertą - no to IMHO nie powinno to tak być wskazane. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

Wprowadzanie w błąd

To kwestia znaczenia słowa "opóźnienie" i kontekstu w jakim zostało użyte, byle adwokat sprawi, że zapłacisz koszty sądowe 😉 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wprowadzanie w błąd

Film nie jest ofertą. Bo jakoś nie widziałem ceny. Możesz pisać, za 10 lat może coś się zmieni. UOKIK nie działa szybko.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Wprowadzanie w błąd

@Piotrekk85 dobrze to opisałeś 😃

Autor tematu zrozumiał i zniknął 😁


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Wprowadzanie w błąd

@IreneuszCD dokładnie. Film to nie oferta. Nie ma żadnego kłamstwa. 

 

Swoją drogą autor tego tematu zaliczył chyba najkrótszy okres bytności na forum.