Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Starocie dla szkoły


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 31
  • 0

Starocie dla szkoły

Dzień dobry,

pracuję w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu. Szkołę mamy bardzo dobrze doposażoną o najnowsze rozwiązania technologiczne, ale:

pojawił się pomysł, by zrobić (zdobyć, zamontować, uruchomić) wewnętrzną sieć telekomunikacyjną opartą na starej technologii.

Poszukujemy zatem działających telefonów na tarczę, działających budek telefonicznych na tarczę najlepiej na żetony/monety, a szczytem marzeń by było zdobycie działającej mechanicznej, automatycznej (wybierakowej) centrali telefonicznej z pojemnością na kilka/kilkanaście numerów wewnętrznych.

Czy jest możliwe jeszcze zdobycie takiego sprzętu? (Z telefonami na tarczę jest łatwiej, bo wielu taki miało, ale zdobycie budki telefonicznej lub centrali wybierakowej graniczy z cudem).

 

Czy dla szkoły - jest ktoś w stanie odkopać taki sprzęt.

Centralę planujemy uruchomić i zamontować za szkłem (pleksą), by była widoczna jej praca, a telefony mają być używane do pracy codziennej szkoły i nauczycieli przedmiotów zawodowych informatycznych, programistycznych, mechatronicznych i robotycznych.

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie sprawą.

Pozdrawiam
Sławomir T
ZST Grudziądz

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Starocie dla szkoły

@slawt  będzie kłopot. Działających central Strowgera już nie ma. Poza tym trzeba to uruchomić, a speców już od tego brak...

Mam Astra, Tulipana i Bratka...piękne pamiatki

Zaczynałem pracę ma cwmtralce sznurowej  300NN. Słyszałem trzask wybieraków podnoszaco-obrotowych i cykanie Pentaconty

Ech, wspomnienia 

Swoją drogą, nie każda centrala nadaje się do połączeń tego typu. To musi być centralka abonencka, wewnętrzna, a nie miejska, jakie miała TP.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

Starocie dla szkoły

Pachnie sezonowym słomianym zapałem i kłopotem dla następców. To jest szkoła, czy muzeum? Jak za szkłem, to sobie kupcie ekran duży na ścianę i puszczajcie playlisty tematyczne z YT. https://www.youtube.com/results?search_query=pentaconta+


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 31
  • 0

Starocie dla szkoły

Zdecydowanie nie masz racji, ale każdy może mieć swoje zdanie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Starocie dla szkoły

@slawt  pomysł fajny, ale chyba nierealny do wykonania. Szybciej znajdziesz takie centralki w dawnych firmach państwowych w stanie upadłości niż w Orange

Złomiarze się już o takie perełki zatroszczyli...

Ale pierwsze centralki Panasonica z 91 roku jeszcze pracują 😁


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

Starocie dla szkoły


@agat13napisał(-a)

Szybciej znajdziesz takie centralki w dawnych firmach państwowych

też nie. One były zastępowane pabxami cyfrowymi w latach 90. Byłem wtedy przy wielu takich cut-overach. Boom był na to po transformacji. Więc teraz można stamtąd pozyskać co najwyżej ... te cyfrowe! -  też zabytki, ale już nie tak widowiskowe. No i raczej to bywały łącznice po kilkaset i więcej NN, więc nie do wstawienia do gabloty. To już niech raczej kolega szuka wiejskich pentacont jednostojakowych. Co by nie znalazł, należy zacząć od sprawdzenia obciążalności stropu 😈


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Starocie dla szkoły

@pirenej  a ja tam uważam, że w starych aparatach systemowych Panasonica był jakiś urok 

Proste i kanciaste, ale niezniszczalne i fiunkcjonalne 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 31
  • 0

Starocie dla szkoły

Funkcjonalność potrafimy sami rozszerzać za pomocą serwera asterisk.

A to ma być taka perełka tamtych lat wśród wszechobecnej nowoczesności.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

Starocie dla szkoły

@slawt  żaden serewer nie pomoże przy strowgerze...to czysta mechanika 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 31
  • 0

Starocie dla szkoły

Dlatego napisałem, że z nowoczesnością jesteśmy na co dzień. A teraz dla odmiany chcemy ziarno przeszłości.

 

Swoją drogą.... wiecie, że dzisiejsza młodzież (oczywiście nie wszyscy - bo zaraz ktoś będzie za słówka chwytał)... dzisiejsza młodzież nie wie, jak dzwonić z aparatu na tarczę?