Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie starego numeru z Idei na Orange


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Przeniesienie starego numeru z Idei na Orange

Witam serdecznie,

 

piszę, ponieważ mam niemały problem, otóż: posiadam wciąż aktywny numer, z którego korzystam jeszcze z nieistniejącej już dziś sieci komórkowej Idea. Umowa została podpisana w 2002 roku. Ostatnio otrzymałam w prezencie smartfona. Niestety nie włożę do niego starej karty, gdyż jest to jeszcze tzw. standard SIM. Kupiłam nową startówkę z Orange i chciałabym przenieść numer ze starej karty na nową startówkę Orange. Jak mogę to zrobić? Dodam, że niestety posiadam tylko umowę, nie pamiętam kodu PUK i nigdzie nie mogę go znaleźć. Kiedy dzwoniłam na infolinię, pan poinformował mnie, że nie może mi pomóc, bo nie obsługują klientów ,,na kartę''. 

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Przeniesienie starego numeru z Idei na Orange

Jakaś ściema. Wejdź na czat, uzyskasz PUK bez problemu.

A potem:

https://www.orange.pl/omnibook/samodzielna-wymiana-karty-sim


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie starego numeru z Idei na Orange

@Sakebi81 kod PUK możesz otrzymać na infolinii jak i na czacie. Jeżeli ponownie dostaniesz odpowiedź, że konsultant nie obsługuje oferty na kartę, to poproś o przełączenie do odpowiedniego konsultanta.

 

Pamiętaj, aby przed wymianą karty SIM nowego startera nie wkładać do telefonu. To bardzo ważne.

 

Samodzielna wymiana karty SIM kosztuje 15 PLN. Koszt startera, załóżmy wynosi 5 PLN, to z konta głównego pobrane zostanie 10 PLN. Dobrze, aby koncie byłą wymagana kwota. Ewentualnie należy uzupełnić przed wymianą:

 

Więcej info: https://www.orange.pl/omnibook/samodzielna-wymiana-karty-sim

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Telefony-i-tablety/Samodzielna-wymiana-karty-SIM-przez-SMS/ta-...

 

________________
* Usunięto nieaktywny link do video – moderator Michał


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Przeniesienie starego numeru z Idei na Orange

@ketrasaArtur , na czacie otrzymałam informację, że nie mogą znaleźć mojego numeru w systemie i już całkiem zgłupiałam... Czy może mieć to związek z tym, że karta była rejestrowana jeszcze w sieci Idea?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie starego numeru z Idei na Orange

@Sakebi81 jeżeli konsultanci tak mocno stawiają się z udostępnieniem numeru PUK do Twojego numeru telefonu, to zostaje jeszcze możliwość wymiany karty SIM w salonie. Wystarczy aby właściciel zgłosił się z dowodem osobistym i kartę SIM może wymienić na miejscu. Koszt wymiany 25 PLN, płatność może być pobrana z konta komórkowego lub płatne na miejscu.

 

Możesz się powołać na bezpłatna wymianę w salonie ze względu, że Twoja karta SIM nie obsługuje LTE, ale musisz mieć ją przy sobie. Powołaj się, że przyszedł SMS z informacja o bezpłatnej wymianie, ale został skasowany.

 

Teraz wymiana w salonie może być utrudniona, ze względu na panujące warunki.

 

Dziwi mnie zaistniała sytuacja, że nie chcą udostępnić kodu PUK. Muszą go mieć w systemie, ale czemu nie chcą udostępnić. Chyba, że uda się Tobie gdzieś znaleźć ramkę do obecnej arty SIM. Tam PUK musi być zapisany.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie starego numeru z Idei na Orange

A na mój Orange nie masz puk? Zaloguj się w przeglądarce lub na smartfonie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie starego numeru z Idei na Orange

@Piotrekk85 @Sakebi81 w aplikacji szukałem, nie znalazłem kodu PUK. Chyba, że na Nowy Mój Orange przez stronę internetową.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie starego numeru z Idei na Orange

Tak. Nowy mój Orange lub aplikacja 5.x.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Przeniesienie starego numeru z Idei na Orange

@ketrasaArtur , @Piotrekk85 dziękuję za wskazówki. Zobaczę, co da się zrobić, choć w temacie jestem totalnym laikiem i bazuję wyłącznie na informacjach z internetu. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie starego numeru z Idei na Orange

@Sakebi81 daj znać, jak rozwiążesz swój problem. Trzymam kciuki za pozytywne rozwianie Twojej sprawy.