Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  Właśnie zauważyłem że IP mi się nie zmienia codziennie. Brawo Orange 😉

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Reset sesji PPP wydłużony jest już kilka ładnych miesięcy, to ciekawe że gracie codziennie i dopiero teraz to zauważył.

Ja powiem więcej, kończenie dyskusji kończeniem dyskusji.

Ale chyba niektórzy przestali rozumieć ideę tego forum. I to za daleko zaszło, stanowczo. To forum pomocy klientom, a nie narzekania jakie to Orange jest złe (nadal śmieje się jak myślę o tym, że jacyś tam znajomi mają problemy to sieć jest do bani, chociaż kilka milionów klientów jest zadowolona :D). 

Może czas zacząć się tego trzymać, a nie wylewać swoje żale, że coś nie działa. Jeśli komuś nie podoba się to, jak jest w Orange to niech przejdzie do konkurencji i niech weźmie sobie LTE w Plusie czy innym T-Mobile, który też jest tu wychwalany na tym forum a wtedy przekona się, jak działa rynek. 

Nikt nikogo na siłę nie trzyma. 

I powiem szczerze, że gdybym miał użerać się z klientem któremu wiecznie coś nie pasuje, bo mu jeden pakiet po drodze zniknął, i już narzeka na całokształt dostawcy, to sam wypowiedzialbym mu umowę, bo lepiej mieć 10 klientów, którym się podoba i wystarcza, to co dostają niż 1000 narzekających, bo mu ping w grach skacze...

Nie ma dostawcy, który ma stały ping do każdego hosta na świecie. 

A jeśli ktoś poczuł się oszukany czy wprowadzony w błąd przez jakąkolwiek reklamę, niech podejmie odpowiednie kroki wobec dostawcy, a nie użala się na forum, które kompletnie nie jest do tego przeznaczone.

 

Ja również kończę tę bezsensowną dyskusje, pozdrawiam. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim  Oj nie, u mnie to niedawno musiało wejść bo jeszcze miesiąc temu miałem codziennie inne IP 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4110
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że dopiero teraz to zauważył, tylko jedyne na co ostatnio nie narzeka, to, że nie rozłącza mu internetu przez reset sesji IP podczas gry. 

 

A ja z @Banan9 nie jesteśmy kolegami. Znam go tylko z tego forum, nigdy z nim nawet nie grałem czy nie rozmawiałem na jakimś komunikatorze głosowym.

 

PS. to nie jest forum pomocy klientom. To społeczność Orange. Mogą tu być byli, obecni jak i przyszli klienci Orange. Są różne działy odpowiadające danemu zagadnieniu.

 

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Czytanie ze zrozumieniem to przyda się niektórym obecnym czy to w tym wątku, czy na tym forum ogólnie. 

Bo wielokrotnie było już tłumaczone, że Orange ani żaden inny dostawca NIGDY NIE ZAGWARANTUJE w usługach masowych pingu do każdego serwera na świecie. 

A dalej jest to wałkowane pierdyliard razy czy to w tym, czy innym wątku. Chcecie podyskutować, jakie to Orange jest złe to idźcie na wykop. 

Ja jestem gotów do pomocy Bananowi w taki sposób, jaki tylko mogę jeśli będzie chciał i pisałem mu o tym na priv, ale wciąż problemy z pingiem to nie jest temat, który powinien być ciągnięty tyle lat na forum SPOŁECZNOŚCI Orange, czyli miejscu gdzie można otrzymać pomoc od UŻYTKOWNIKÓW/PRACOWNIKÓW Orange w zakresie korzystania z usług na podstawie gwarancji umownych, a nie tego, jakie są oczekiwania. Od tego jest dział "Pomysły" i jeśli dużo ludzi się odezwie, to coś się z tym zrobi zapewne.

Ale wałkowanie w wielu wątkach, które kompletnie tego niejednokrotnie nie dotyczą tematu, że "No sorry, ale ten internet do gier się nie nadaje", czy "Twitch mi przycina, Orange jest do bani" to jest dziecinada i kompletna patologia. 

Ja rozumiem czyjeś niezadowolenie, ale ciągnięcie tego tematu kiedy zostało wam wytłumaczone wielokrotnie - dostaje się to, co ma się w umowie - a jeśli ma się ciekawy pomysł, to niech się go zgłosi tam gdzie trzeba - to wy dalej narzekacie, dalej ciągniecie temat i wielokrotnie prowokujecie i obrażacie innych użytkowników. 

To nie jest normalne, nie tak powinno to forum wyglądać. I mam nadzieję, że jeżeli Wy potraficie chociaż czytać ze zrozumieniem (zakładając, że ja nie potrafię tak jak to wskazałeś), to powinniście zrozumieć, że nikt nic z dnia na dzień nie zrobi, szczególnie że narzeka ciągle ta sama grupka osób, nie zawsze nawet będąca klientem Orange a na podstawie wypowiedzi "bo ja se ze znajomym grałem i go teleportowało"... 

Jeśli na prawdę w Orange jest tak źle, to są alternatywy - LTE, kablówki - przecież tam jest lepiej jak w Orange. To co tu jeszcze robicie?

Szukacie wrażeń? To nie park rozrywki. Niestety, ale taka jest prawda.

To nie forum "Wyraź swoją opinię", tylko "Opisz swój problem, a my w miarę możliwości pomożemy". 

I nie dociera do was to, że nikt na forum nie jest w stanie zmienić tras w jeden dzień, w jeden rok, nigdy. Bo nie ma tu osób decyzyjnych. 

 

Jeszcze nawiązując do mojej wypowiedzi o tym, że to forum nie jest miejscem do narzekania na złe pingi - chodziło mi tylko o sytuację, gdy linia działa prawidłowo, a nie ma awarii po drodze. W takiej sytuacji to oczywiste, że można napisać czemu są problemy, ale wałkowanie jednego "bo gra mi nie działa od paru lat" to już bezsens i dziecinada.

 

To był ostatni mój post w tym wątku na ten temat, definitywnie.

 

@Banan9 Nie było to wymierzone w Twoją stronę, Twój problem rozumiem i jeśli będę w stanie - pomogę. 

Ale też już jest aż do przesady to wałkowane. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim 

Wierz mi ze Docsis niepredko pęknie a swiadczy o tym fakt iz na rynku amerykanskim ma sie swietnie dtatego potezne kablowki ani myslą zmieniac technologii

zmiana technologii ma sens na nowych osiedlach ale tam gdzie lezy kabel koncentryczny tylko samobojca zmieniialby technologie...Orange sie o tym juz przekonal dlatego w Vectorze kupil urządzenia Converton (mozesz sobie poczytac w necie)

ten sam problem mają inni operatorzy ktorzy chca klasc swiatlowody w mieszkaniach, problem polega na tym ze ogromna liczba abonentow nie chce zadnej wymiany kabli w mieszkaniu bo po prostu nie chca wiercenia i brudu...Orange sie o tym przekonal dlatego dobija do sciany, mlody czlowiek jeszcze sie na to da namowic ale bardzo wiele osob nie chce o tym w ogole slyszec, wiem co mowie bo koledzy zwykle pytaja klientow dlaczego nie decyduja sie na swiatlowod, to jest bardzo czesty powod, ludzie majac rozprowadzone kable w mieszkaniach nie chca zmian a zmiana na swiatlowod nie daje z automatu tak duzej wartosci dodanej zeby sie masowo na to decydowac, pomijam juz takie drobiazgi jak chocby fakt ze ludzie nie chca dekoderow tylko normalna karte CI+ w TV, operatorzy typu Orange czy Netia tego nie dają, tu kablowki zamiatają pod wzgledem wygody korzystania z TV 🙂

co do VDSLa to oczywiscie ze 80mbps nie jest gorna granica fizyczna ale w przypadku Orange takie sa mozliwosci techniczne i generalnie zwykle uzytkownik dostaje okolo 40mbps, kablowki w zamierzchlej przeszlosci dawaly takie predkosci 🙂 kabel koncentryczny dzieki wlasnosciom fizycznym moze przenosic bardzo duze predkosci, szerokie pasmo (zwykle do 1.2Ghz), kwestia tylko zmiany gniazda albo elementow pasywnych, Docsis świetnie sie skaluje poprzez zmniejszanie segmentow, obecne karty do kontrolerow cmts bez problemu pozwalaja skonfigurowac 192 kanaly na jednej F-ce, a pojedyncza karta ma kilkadziesiat F-ek 🙂

to jest technologia ktora bedzie heszcze bardzo dlugo dzialac z powidzeniem i nie dlatego ze tak UPC chce ale dlatego ze rynek amerykanski pompuje w te technologie caly czas ogromne pieniadze! Ale tak jak za kazdym razem powtarzam, najwazniejszy jest wybór! Na swoim osiedlu (kilkadziesiat tysiecy mieszkancow) konkurencją dla nas są inne kablowki a nie Orange 🙂 raczej bym nawet powiedzial ze po pewnym zachlysnieciu sie haslem swiatlowod zauwazamy powrot czesci abonentow od Orange 🙂

Dla mnie wiekszym problemem jest taka Vectra czy UPC niz swiatlowod Orange

Dlatego piszac wczesniej o T-Mobile pisalem o mozliwosci wyboru kiedy juz ktoś zdecyduje sie na swiatłowód i to uwazam za pozytywny aspekt bo tylko nas motywuje do dawania jeszcze lepszej uslugi 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

Porównanie oferty z konkurencją

Jak czytam tekst, że "ludzie nie chca dekoderow tylko normalna karte CI+ w TV" to chyba wynika z nieznajomości rynku tv w Polsce. Poza narzekaniami w internecie to przeciętny klient chce mieć dekoder i to automatycznie ustawioną listą kanałów za niego pogrupowaną tematycznie.

Klienci w Polsce inne kryteria biorą pod uwagę decydując się na usługę linearnej telewizji:
1) dostępność i szybkość instalacji - niestety nie każdy ma pełną paletę operatorów do wyboru, sporo klientów też nie chce czekać kilka tygodni na zgody administracyjne jeśli ma innych operatorów do wyboru,
2) cena
3) dostęp do kanałów sportowych
4) dostęp do wybranych kanałów informacyjno-publicystycznych

Wszystkie inne elementy są poniżej błędu statystycznego.
Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@pawel__b w tym aspekcie się z Tobą zgadzam. Tam, gdzie DOCSIS już jest, tam będzie się trzymać dopóki nie osiągnie się granicy nie do przejścia. To fakt, że ludzie nie chcą wiercenia, chociaż to myślę że zależy od lokalizacji - u mnie są tylko dwie dziury dla światłowodu - od klatki i do pokoju, w którym jest router. Kwestia wyboru - dokładnie 😉 

Jednak wciąż trzeba wiedzieć, że DOCSIS to technologia miedziana i ma swoje granice, niestety. Światłowód też, jednak są one oddalone od siebie o lata... Świetlne 😉 

Przynajmniej na ten moment. 

Mi bardziej chodzi o to, że UPC nawet w nowych lokalizacjach nie ma FTTH, nie spotkałem się z czymś takim - zawsze na ostatniej mili jest koncentryk niestety. I to jest po prostu słabe u nich, z resztą nie tylko to. Ale to nie jest temat na taką dyskusję. 

Dla mnie tylko światłowód, dla wielu innych też - no nie da się ukryć, że DOCSIS ma więcej wad od światłowodu, i jeśli komuś zależy na dobrej jakości połączeniu to tylko światłowód. Nie na darmo w serwerowniach korzysta się ze światłowodów właśnie - bo jest to rozwiązanie bardziej stabilne. 

Co do CI+ zgadzam się - jest to wygodne, ale nie jest konieczne. Owszem, dla niektórych  to rozwiązanie stanowi podstawę do zawarcia umowy z danym operatorem, jednak wciąż uważam że to nie jest aż takie ważne 😉 

To już jest temat rzeka, każdy ma nieco inne zdanie i nie ma co zaśmiecać tego wątku takimi dywagacjami 😉 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim 

@Piotrekk85 

Ja nie kwestionuje ze swiatlowod jest lepszym medium...to nawet oczywiste 🙂

stwierdzam tylko ze bardzo wielu abonentow jest przyzwyczajonych do kabla koncentrycznego, czesto mają go rozprowadzonego po calym mieszkaniu podczas jakiegos remontu, tego naprawde nie nalezy bagatelizowac, ostatnio moj kumpel kupowal mieszkanie na osiedlu i tez kupil go z rozprowadzonym koncentrykiem, ethernetem i doprowadzonym swiatlowodem 🙂

Wygoda karty CI jest bezsprzeczna, zabawa dwoma czy wiecej pilotami to zmora wiekszosci uzytkownikow zwlaszcza ze wszyscy wiemy jakie potrafia dawac piloty do dekoderow 😉

ludzie tez nie lubia kolejnych urzadzen ktore pobieraja prąd 😉

my mamy dekodery ale generalnie kazdy tego unika jak ognia chyba ze zalezy mu na nagrywarce

Oferta musi byc jak najtansza ale bogata w kanaly sportowe, publicystykę typu TVN24, Polsat, TVP i kanały filmowe

Router z dobrym wifi to tez bardzo istotne!

a nade wszystko usluga musi działać nieprzerwanie...tak zeby abonent nie mial potrzeby dzwonic do BOK 😉

czy szybkosc instalacji ma takie znaczenie..,nie wiem

to ze UPC czy kazda wieksza kablowka w nowych lokalizacjach uruchamia uslugi na Docsis wynika po priostu z kosztow, nie ma sensu obecnie w takiej skali trzymac rownolegle dwoch technologii, ja tez nie tak dawno robilem testy z GPON i doszlismy do wniosku ze to nie ma sensu...koszty urzadzen i obslugi technicznej, poza tym urzadzenia Docsis 3.1 sa teraz duzo bardziej dostepne i tansze....jest ogromna konkurencja wiec naprawde trzeba ostro kalkulować

rzeczywiscie troche odeszlismy od tematu...namowcie kolege @Akira77 co ma usluge od TM zeby puscil tracerouta do waszego IP w Orange 🙂 puszczanie pinga do strony operatora to raczej zaden test


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

Porównanie oferty z konkurencją

Przeciętny klient nie wie czy ma światłowód czy kabel koncentryczny - bo to coś związanego z koncentratem pomidorowym przecież? 🙂

 

Orange ma zaplecze techniczne by szybko wdrożyć moduł, tylko to kwestia decyzji biznesowej i chęci unifikacji doświadczeń klientów. Mało kto pamięta że pierwsze karty tv do pierwszej oferty tv pod marką Orange nie były parowane z dekoderami. Ale zrozumcie, że Orange musi sobie zadawać pytanie co zyska ale też co straci. Klienci w dużych miastach (gdzie mają konkurencję) są wymagający - co zrozumiałe mogą wybierać oferty - Orange tu kusi ciut niższą ceną (Wawa i lokalne promocje), multiroomem (powyżej 2 dekoderów) i ofertą 4K (kiedyś może i netflixem ale obecnie nie ma już wyłączności). To i tak sporo, bo trzeba pamiętać że obecnie pakiet optymalny to koszt ok 18 zł w większości ofert pakietowych.


Ale osoba na prowincji ma zwykle do wyboru ADSL+tv sat lub VDSL+iptv jest zawiedziona bo multiroom tylko jeden, brak 4K itp itd. Stary dekoder - brak ICU (ICU już i tak ma ponad 2 lata). Do przeciętnego klienta nie trafiają ograniczenia techniczne. Poczucie bycie gorszym klientem w wielu badaniach pokazuje że tylko dlatego decydują się na ofertę konkurencji jeśli chodzi o tv.

 

Szczególnie na sat jeśli ktoś chce pakiety dodatkowe, to te od nc+ są minimalnie tańsze niż branie ich oddzielnie z nc+ (oczywiście nie mają wszystkich wodotrysków). Ale to też sporej grupie wystarcza.

A podstawową barierą w Orange to jest brak promocji na tv solo (obecnie nie dość, że tv solo ciężko kupić, to cena jest taka sama jak funpack). Ale to chyba decyzja by była to dostawka do internetu i voipa. I za 18 zł wiele nie dostaniemy.

 

Kablówki w Polsce są bardziej wyrafinowane. Tam zwykle w ofercie pakietowej internet jest tani, a telewizja droga. Czemu? Na tv jest 8% vatu, a na internet 23%. Więc więcej zostaje w kieszeni operatora. Orange tego nie zrobi bo obniżka ceny za internet pociąga za sobą obniżki w hurcie dla innych operatorów.

Może kiedyś zespół Nasz Orange pokusi się o zorganizowania akcji typu AMA o ofercie tv w Orange.

 

A szybkość instalacji nie ma znaczenia? Patrzę na to z perspektywy Olsztyna.

Vectra podłącza usługi w 2 dni robocze, Orange i Multimedia w tydzień, inni różnie, zwykle dłużej (Kormoran zwykle 2-3 tygodnie, kto tyle zaczeka?).