Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim

T-Mobile nie jest złą siecią, mają bardzo dobre peeringi w Polsce i o dużej przepływności, problemem jest ich styk w AMS-IX który mają przeciążony bo mają tam styk tylko 10Gbps! Tak przynajmniej było na początku roku i chyba nie zwiększyli jego przepustowości od czasu koronawirusa a tam wymieniają ruch m.in. z Activision Blizzard! Mogliby ten ruch z Activision wymieniać w jakimś innym punkcie styku  np. w DEC-IX w którym są ale tak zostawili nie wiedzieć czemu, chyba że Blizzard nie chce tam wymieniać z nimi ruchu z jakiegoś powodu a to też jest możliwe, po prostu AMS-IX stanowi na tę chwilę wąskie gardło TMobila w tym miejscu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  Właśnie oglądałem wtedy stream Twojego znajomego i aż dziw, bo każda gierka 0 lossa, 0 teleportów, zero cudów... ale z kolei gdyby u mnie był problem z routerem, kablem czy czymś innym to miałbym takie problemy w każdej grze o losowej porze, a nie głównie wieczorami w 2-3 grach. Dodatkowo winmtr nie wskazuje na żadne problemy, nawet do eu.battle.net teraz jest ok, brak lossa i skoków:

55.png

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9292 

a jaką trasę i czasy masz do np. 185.60.114.157

https://eu.battle.net/support/pl/article/7871


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@pawel__b  Zrobiłem reboot routera by się upewnić że wszystko jest ok - teraz idzie przez inne routery (zamiast konstruktorska jest kat-biuro i poznan-abr2 które i tak są w Warszawie).

77.png

 

W grze lagów aktualnie nie ma, ping spoko:

555.png

 

Do eu.battle.net bez zmian:

44.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Mój znajomy w Warzone ma raz ping 30-31ms, a nieraz po 50ms, ciekawe jaką trasą idzie do blizzarda jak ma ten ping 30ms..

 

A np. w takim UPC po ostatniej globalnej awarii co była z tydzień temu, coś się popsuło w serwerach  Valve z Warszawy i leci przez Frankfurt... tak mi się wydaje, bo w sumie nie widać trasy..

Ale ping jest po 40ms.. Bo zestawia zawsze połączenie podczas szukania WAW via FRA.  Sprawdzisz @Banan9292 i @pawel__b jak u Was jest?

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- W Orange również nie ma trasy do tych serwerów. Wchodzi na Telię i koniec. Ślad się urywa. 

 

Co do T-Mobile. Mają wąskie gardła, jak i miało Orange - a skoro jeden z moich znajomych, co jechał z Orange jak z burą s... - proszę sobie te kropki uzupełnić - nie narzeka już na pingi, to chyba coś się poprawiło. I pewnie - dalej są hosty, gdzie Orange po prostu ssie, tak samo ma UPC, Magenta, Vectra i inni ISP w Polsce i w Europie. 

 

Swoją drogą ostatnio rozmawiałem ze znajomym z Niemiec, wcale tam nie mają lepszego routingu - wręcz w niektórych przypadkach jest gorzej. 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- 

99.png

 

Mniej niż 6-7 ms nie będę miał bo tyle mam do Warszawy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Ok, czyli w UPC coś się posypało.

 

Wcześniej szło tak:

gTdkQKH


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  Na pewno coś im padło i używają alternatywnej trasy. Jak naprawią to powinno wrócić do normy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- 

Mam tak samo jak @Banan9292 , 7ms i przez plixa