Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- 

Kiedyś prezes UKE Anna Streżyńska (niedawny Minister Cyfryzacji odwołana przez PiS) chciała właśnie wprowadzic takie regulacje ale najwięksi operatorzy podnieśli takie larum że zablokowali tę inicjatywę niestety 😞

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Ja bym im zrobił larum, że jak im coś się nie podoba to mogą zwijać ten bałagan i wracać do swoich krajów. Bo najwięksi to zagraniczni. 

A wtedy dać przestrzeń dla polskich ISP.

 

Nikt by po takich kłamcach jak Orange nie płakał. 

Bo właściwie tylko Orange nie wymienia się w żadnym polskim IX. Za to najgłośniej reklamują się jako "internet dla graczy" z "najmniejszymi opóźnieniami". Tak niskimi, że lepiej grać na serwerze we Francji niż w Warszawie. 

 

U każdego dostawcy choćby selektywnie to idzie. 

 

Powinni dowalić takie podatki dla zagranicznych dostawców, że ceny musieliby podnieść o 300-400%. A wtedy ludzie by zaczęli wypowiadać im umowy. Zysk odnieśliby operatorzy na BSA. 

 

Inaczej jak siłowo się nie przetłumaczy takim "gigantom". 

Większość klientów Orange to ludzie na wsiach bez alternatyw na DSL. W dużych miastach Orange nie ma nawet podejścia. I bardzo dobrze. 


Oby szybko okablować wioski i wtedy ludzie kompletnie oleją to francuskie "cudo". 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim patrząc co u mnie  proponuje lokalny ISP to zdecydowanie wolę francuskie cudo

 

Ani w tym jakości ani konkurencyjnosci 

 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim 
Ale przecież jak Ci się nie podoba oferta Orange to skorzystaj z dowolnego innego operatora. 
Chłopie na prawdę nie ma przymusu korzystania z Orange. 
Ja rozumiem, że jakieś rozwiązania mogą Ci się nie podobać ale to co teraz nawypisywałeś to jakieś totalne głupoty. 

Przy okazji dodam, że ja mam w bloku Multimedię, UPC, Netię na światłowodzie i lokalnego operatora też na światełku i świadomie wybrałem Orange na światłowodzie z którego już korzystam prawie 4 lata i mam zamiar znowu przedłużyć umowę. 

A tak jeszcze odnośnie tematu porównania z konkurencją to muszę zganić Netię. 
Siostra we Wrocławiu założyła tego światłowód Netii 300 Mbit/s, który sam jej doradziłem bo miała do wyboru jeszcze Vectrę i UPC. Szybko umówili instalację, a ja przy okazji chciałem, żeby mi posprawdzała pingi i trasy pakietów. 
Niestety monterzy odwalili taką fuszerkę bo podłączyli router przy samych drzwiach wejściowych i to na podłodze tłumacząc się, że nie mogą dać zapasu kabla (nie da się routera położyć nawet na szafce w przedpokoju) ani tym bardziej poprowadzić kabla, żeby ustawić router w pomieszczeniu, które pełni rolę biura. Efekt jest taki, że po WiFi jest max 10 Mbit/s w pomieszczeniu, gdzie stoją komputery, a kabel kazali położyć sobie samemu. Skończyło się na tym, że złożyła już odstąpienie, usługa odłączona i nici z moich testów. 

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@Sebastian1 Skorzystałbym z oferty innego dostawcy, gdyby nie to że z Orange wiąże mnie jeszcze prawie rok umowy. I przez ten rok będę się męczył z ich trasami i zapchanymi łączami. Chyba, że zapłacisz chłopie karę umowną za zerwanie z nimi umowy, bo mi się nie widzi. 

 

Niestety nie miałem w momencie podpisywania umowy alternatywnego dostawcy - nawet gdyby to była kiepska Vectra to bym się nie zastanawiał. A niestety było tylko Orange. Chcąc nie chcąc - byłem na nich skazany. 

 

A teraz mam prawo do wyrażenia opinii i nikt nie będzie mi zabraniał wypowiadania się ani nakazywał brać innego dostawcy. 

 

Nie będę namawiał Cię do zmiany operatora - skoro lubisz być robiony w konia, Twoje życie. 

 

 

Nie interesuje mnie to, jakich masz w swoim bloku dostawców - i wierz mi - nikogo to nie interesuje.

 

Natomiast co do podłączenia Netii - nie wiem po co tutaj to wytykasz. Osobiście znam przypadki, gdzie technicy Orange odwalali jeszcze większe fuszerki. Ba - jak ktoś poszuka w internecie, to znajdzie. Czy to na wykopie, czy na innych stronach - ba - nawet na tym forum. 

I co - to świadczy o tym, że całościowo technicy danego ISP są słabi? 

 

Trasy Netii, T-Mobile, UPC, Plusa i kilku innych dostawców są tu na forum dostępne dla każdego kto chce sobie to porównać. 

 

Ja rozumiem, że ludziom nie zależy na jakości i jeśli coś działa poniżej możliwości, jakimi dysponuje sama technologia to jest dla nich wszystko okej (na szczęście dla niewielkiej liczby osób) - ale na litość - nie można bronić dostawcy, który ma taki bałagan w BGP. 

 

Chłopie - nie tylko mi się to nie podoba. Na tym forum jest kilkuset jak nie więcej użytkowników, którzy przez długi czas wskazują największe bolączki Orange. Co się z tymi wskazaniami stało? Nic. 

 

Po całym internecie jest kilka milionów (przez te lata się tego nazbierało) opinii, wskazań i porównań jak coś działa w Orange i na konkurencji. Trzeba jedynie poszukać i poczytać ze zrozumieniem. 

 

Myślisz, że Orange jest takie idealne i bronisz ich razem z Piotrem na każdym kroku - to dlaczego mają tak mało klientów? Zaraz oczywiście ktoś wyleci - że przecież to świeża usługa (światłowód), że coś że pstroś. A tu proszę - dane z listopada 2019 roku: orange.jpg

 

Do tej pory nie zmieniło się to jakoś diametralnie. I nie będzie się szybko zmieniało - bo coraz więcej ludzi znajduje to forum, czyta wątki o graniu online (i nie tylko) i po prostu decyduje się albo na BSA, albo na kompletnie innego dostawce. Całe szczęście, że mamy właśnie to BSA - bo gdybyśmy byli skazani na Orange - byłoby jeszcze, o wiele gorzej. 

 

Orange kompletnie nie panuje ani nie kontroluje swojego peeringu i routingu, przez co klienci biorą ich albo z braku alternatywy - albo dlatego, że nie grają w gry a internetu używają tylko do scrollowania sociali, VoD czy innych prostych zastosowań. Tak skuteczna jest ta polityka Orange, że gdyby nie wpuścili operatorów konkurencyjnych do swojej sieci - to byłyby generowane olbrzymie straty. Tak świetnie sprzedaje się ich światłowód. Dobijają do 5 milionów gospodarstw domowych, a jakość mają tak wysoką, że nie mają nawet 1 miliona klientów - bodaj mniej niż 700 tys. obecnie. 

 

To jest ta świetność, ta jakość i dobre, najlepsze pingi - jak to Orange się reklamuje. Szkoda, że klienci widzą co innego - nawet jak wezmą raz Orange - to szybko chcą zrezygnować. 

 

Jeśli Orange woli zarabiać na BSA - to niedługo będzie to zdecydowanie najważniejszy dla nich target. Co z resztą widać na wykresie załączonym do mojego postu. W wielomilionowej Warszawie czy innych dużych miastach mają znikome ilości klientów. Ktoś zaraz powie, że to kablówki i promocje adresowe decydują - nie. To decyduje przede wszystkim jakość, a jeśli można mieć taniej internet z kablówki - z lepszymi pingami i trasami, to oczywistym jest, że Orange nie będzie brane pod uwagę. 

 

Także jeśli nie masz pojęcia to po prostu się nie wypowiadaj. Gdybym miał alternatywę w 2019 roku - nawet nie zastanawiałbym się nad Orange. A z racji, że to mój dostawca na najbliższe 8 miesięcy - to niestety muszę czasami ponarzekać - bo ciągle mam nadzieję (tak wiem, głupi jestem bo to trwa od xx lat), że coś zmienią. 

 

@PARANOJA Niestety - są czarne owce i wśród lokalnych ISP. Ale w skali kraju - to są naprawdę promile. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

A to już nie wina usługi tylko monterów. Niezaprzeczalne jest, że Netia ma lepszy światłowód (jak nie najlepszy z tych większych), a instalatorzy niestety trafiają się tacy w niektórych lokalizacjach.

 

@Sebastian1 a masz kogoś w okolicy, co ma tego lokalnego, by posprawdzał trasy? Wtedy zobaczysz, co to znaczy lokalny operator.. 😉 Lokalny nie zawsze znaczy najtańszy tak btw.

 

@Anonim oni jak najbardziej kontrolują swój peering, tylko niestety dla dobra swojego portfela.

 

A jeszcze taka ważna informacja dla osób co by chciały brać T-Mobile na łączach Orange.

Niestety T-mobile daje prywatne IP w usłudze światłowodowej. Jak ktoś poważnie myśli o jakimś serwerze, do którego by się dostać z zewnątrz czy monitoring, to niestety nie jest to internet dla Was.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim skoro Orange jest dla Ciebie takie złe to mogłeś nie podpisywać umowy tylko korzystać z LTE lub narzekać na forach innych operatorów dlaczego Cię nie podłączyli. Nie rozumiem takich ludzi jak Ty. Sam wybierasz Orange, podpisujesz umowę, testujesz łącze przez czas jaki masz na odstąpienie od umowy ale tego odstąpienia nie składasz i korzystasz dalej narzekając. Nie widzę tu logiki. 

Jak podłączałem światło od Orange to też szukałem opinii o tej usłudze i nie rezygnowałem jeszcze z poprzedniego dostawy aby w razie czego móc odstąpić od Orange mając cały czas dostęp do sieci. Okazało się jednak, że w grach mam 20-30 ms co dla mnie jest wynikiem wystarczającym więc zostałem z Orange. Jakbym nie był zadowolony to po prostu odstąpiłbym od umowy zamiast wyżalać się na forach. 

Co do podłączenia Netii to opisałem sprawę, żeby pokazać, że gdzie indziej także zdarzają się fuszerki. Sam chciałem się przekonać jak działa ich światłowód bo podobno to dobra usługa ale lenistwo montera sprawiło, że nie porównam ich usługi do swojej. 

@-brtk- niestety nie znam nikogo w bloku kto miałby usługi tego lokalnego ISP, a cenę mają OK bo 59 zł za 1 Gbit/s. 

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@Sebastian1 Mogłem korzystać z LTE, mogłem nawet z internetu satelitarnego. 

Ale najbardziej irytuje mnie to, że ktoś kompletnie nie zna sytuacji ale się wypowie. 

 

Jak wskażesz mi ofertę na LTE, na którym będę mógł dla klienta indywidualnego przetransferować ponad 4 TB danych z prędkością stałą na poziomie ponad 100 Mbps - to biorę od razu. 

 

Gdybyś był w sytuacji takiej jak ja - tj. skazany na światłowód, nawet od tak słabego dostawcy jakim jest Orange - to byś nie zastanawiał się ani chwili, tylko brał to co pod ręką. 

 

Mieszkając w Warszawie oczekuję do serwerów w Warszawie pingów na poziomie 3-4ms. A nie tak, że do Francji jest lepiej niż do mojego miasta. To chyba nie jest normalne i nikt nie powie, że jest. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim 


@Anonimnapisał(-a)

Jak wskażesz mi ofertę na LTE, na którym będę mógł dla klienta indywidualnego przetransferować ponad 4 TB danych z prędkością stałą na poziomie ponad 100 Mbps - to biorę od razu. 

Nie jestem znawcą rynku ale zawsze możesz wziąć kilka różnych ofert, których sumaryczna wielkość pakietu będzie wynosić 4 TB. Rozumiem, że jak wymagasz to liczysz się także z kosztami. 

Gdybyś był w sytuacji takiej jak ja - tj. skazany na światłowód, nawet od tak słabego dostawcy jakim jest Orange - to byś nie zastanawiał się ani chwili, tylko brał to co pod ręką. 


Jakby ja bym skazany na jednego dostawcę to byłbym wdzięczny, że w ogóle ktoś podłączył światłowód pod moim adresem. 


Mieszkając w Warszawie oczekuję do serwerów w Warszawie pingów na poziomie 3-4ms. A nie tak, że do Francji jest lepiej niż do mojego miasta. To chyba nie jest normalne i nikt nie powie, że jest. 


To może warto uderzyć do operatorów jakich cenisz, żeby Ci dociągnęli światłowód. Za odpowiednią cenę na pewno się dogadacie. 


Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Musiałbym wziąć x-naście ofert, jak nie więcej i to z najwyższym pakietem danych - bo trzeba wziąć pod uwagę lejki techniczne i wiele innych czynników. 

Nie znasz rynku, nie znasz mojej sytuacji, nie znasz możliwości światłowodu a bronisz Orange zajadle i nie wiem co i komu chcesz udowodnić. 

 

Co mi po tym światłowodzie było wtedy i do tej pory, skoro w większości trasy Orange i ich pasma i ograniczenia są żenujące? Nie można skorzystać z pełni możliwości internetu mając Orange. 

 

I oczywiście - tak dzieje się tylko w przypadku Orange w mojej lokalizacji.

 

Nieważne, że coś może i przede wszystkim powinno działać lepiej, tak jak to działa u konkurencji. 

Nie można narzekać, nie można wyrazić negatywnego zdania o Orange bo u Ciebie działa. 

 

Co z tego, że działa u Ciebie - jak u np. 10 innych osób nie działa? 

 

W wielu Twoich postach można zobaczyć podlizywanie się ludziom, którzy bronią Orange jak lwy, a w wielu można zobaczyć kompletnie bezsensowne wypowiedzi bez poznania sytuacji, bez prześledzenia konkurencji i możliwości - tylko dlatego, że wyrazili negatywną opinię o Orange (ale u mnie działa!)  - ot, napisać oby napisać. 

 

Nie piszę tego po to, żeby się poużalać, bo mi to nie jest potrzebne. Piszę po to, żeby razem z innymi przestrzec ludzi przed wzięciem Orange jeśli mają alternatywę. 

 

Ktoś poszuka opinii o grach online na Orange - znajdzie to forum i na szczęście na 99% nie weźmie waszego internetu, bo on się do tego nie nadaje. 

Wtedy takim "chłopom" (jak to do mnie napisałeś wcześniej) jak Ty będzie łatwiej, bo nie przylezie i nie będzie się "użalał", "narzekał", "płakał" itp. itd. etc. 

 

________________
* Wpis poddany edycji – Netykieta – moderator Kinga