Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim  Skąd te dane? Albo moje miasto leży w innym kraju albo nie wiem.. u mnie koleżanka na kasie w markecie zarabia 2200zł netto, ochroniarz 2500zł netto.

 

W MC 3k zł netto? Chyba jako kucharz. Poza tym MC nie ma wszędzie, a dojeżdżać 50km do pracy to właśnie dokładanie do interesu, bo odliczymy czas i kasę na dojazdy to wyjdzie jak najniższa krajowa albo i mniej...

 

12-14% Polaków pracuje za najniższą krajową. To nie jest aż tak mało. Do tego jak dojdzie rodzina na utrzymaniu, dom.... wiesz, nie każdego utrzymują rodzice. Mówisz jakbyś nigdy nie pracował a informacje o płacach dostał od jakiegoś kolegi mitomana.

 

Pewnie, szukać pracy jest łatwo. Tylko że ludzie nie pracują za najniższą krajową bo chcą za takie grosze, tylko dlatego że:

1. Mają blisko

2. Mają stałe zatrudnienie i znają tam ludzi

3. Praca jest łatwa i nieangażująca

 

Pewnie że fajnie jest znaleźć pracę gdzie płacą 1000zł więcej... tylko pytanie, czy się tam utrzymasz? Czy nie będzie zwolnień? Czy będzie dobra atmosfera? Czy jest mobbing?

 

Sorry ale mówisz jakbyś nigdy nie pracował. Życie nie jest takie łatwe jak Ci się wydaje, że cyk wyślesz 3 CV i na drugi dzień telefon a na powitanie tort i fanfary.

 

Ten temat zmierza do totalnego offtopu więc już kończę tym postem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Porównanie oferty z konkurencją

Nie wiem skąd te dane na temat wynagrodzeń, na stronach GUS czy Eurostatu można znaleźć inne dane. Doliczcie samozatrudnionych, śmieciówki, umowy na ułamki etatów. A teraz koronawirus. Przeciętne wynagrodzenie to koło 5k, ale uwzględnijcie, że jakiś prezes ma miliony - to spokojnie kilka tysięcy osób ma dużo mniej by było takie przeciętne wynagrodzenie.

W Polsce w tym roku nic się nie zmieni. Koronawirus pokazał, że ludzi dosyć "na lajcie" przyjęli "zapchanie" sieci. Żadne mainstreamowe media się tym nie zajęły dłużej niż 1 dzień. Nowe prawo PKE konsultowane w zaciszach gabinetów - właśnie ten stan rzeczy będzie utrwalać. Ciekawe czy ktoś z piszących lub czytających wysłał jakiegoś maila na zakończone konsultacje?

Internet naprawdę nic nie zmieni, jeśli to nie będzie masowe.

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Ja w sumie liczyłem tylko pełny etat przy umowie o pracę bądź umowę zlecenie przy pełnym wymiarze godzin, tj. 8-12 dziennie. W 2018 14% zarabiało najniższą krajową, teraz ten procent minimalnie raczej na pewno spadł.

 

Tak - z tą średnią to jest ciekawie. Ogólnie ze statystyką też - statystycznie 100 na 100 Polaków pijących wodę umiera. Przestańmy pić wodę! Dlatego ja nie patrze na statystyki, a na to co wokół mnie się dzieje. Znajomy w McD dostał raz z dodatkami i ze wszystkim (a te praktycznie co miesiąc dostają) około 2800 chyba, nie pamiętam dokładnie więc nie chcę kłamać - ale zarabia się właśnie tyle. Brat na monitoringu zarabia około 2500-3000 PLN w zależności od ułożenia grafiku. Mama w UPRP za względnie luźną pracę około 2200-2300 - a to i tak więcej niż najniższa krajowa. Kontroler biletów w Warszawie zarabia około 3000-3400 PLN z premiami. Także no - zarobki są w miarę optymalne - coraz wyższe.

 

Fakt, że pracować trzeba dużo - ale zarobki nie są takie strasznie małe, jak wielu to widzi. Oczywiście pole do rozwoju jest przeogromne.

 

Sieć była zapchana (przynajmniej u mnie - nie wiem jak to ogólnie wyglądało/wygląda) parę pierwszych dni - od tamtej pory Orange działa jak torpeda 😄

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Porównanie oferty z konkurencją

Oj nie każdy dostaje premie. Są też ludzie co dostają minusy do wypłaty. Poza stolicą różowo nie jest.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją


@Anonimnapisał(-a)

Było to od Valve, a Ty miałeś niski ping bo szło przez PLIX-a. Coś było z tranzytem od Valve, styki z NTT pewnie nie działały tak, jak powinny - z Telią również.

 

Poza tym powtarzam trzeci już raz - na Orange miałem to samo, bo nie szło mi IX-em, a tranzytem.

Więc nawet dziecko się domyśli, że to nie był problem u ISP, a na trasach.

 

Z resztą - to tylko tracert. Skoro dało się pograć, to dla mnie nic się nie popsuło.


Nie dało się pograć na serwerach z Warszawy, bo połączenie CSGO traktowało tamto połączenie jakby nie działało.

 

@Piotrekk85 dużo pracodawców ucina teraz pensje pracownikom, by dostać ten dodatek od państwa. Tu akurat fakt.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

W Warcraft 3 Reforged jednak dalej skoki pingów i lagi...

7878.png


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Mam internet od UPC 300Mb, ale od kilku miesięcy jakość zauważalnie spadła (zrywanie połączenia, brak netu, delay w Fifie). Z lenistwa nie chciało mi się szukać alternatywy, ale w tym miesiącu na Ursynowie to masakra z netem wrrr...

Doradźcie: T-Mobile czy Orange światłowód?

Szczególnie zależy mi na komfortowej grze w Fife. Słyszałem, że T-Mobile ma lepsze coś tam coś tam 🙂

A może się zmieniło?

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@Ashtin  Ja zdania nie zmieniam - czy Orange czy TM to jeden pies. Rzuć monetą. Orzeł - TM, reszka - Orange i dokonaj wyboru. Różnic raczej nie będzie. Żadna z tych sieci nie dba o graczy.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Porównanie oferty z konkurencją

@Ashtin 

Da się sprawdzić połączenie  FIFIE jakimś testem czy tylko grając? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Nie wierzę w żadne pingi, testy etc... Jedynie subiektywne odczucie czy jest delay czy nie ma.

Wezmę Orange światłowód 1 Gb/s oferta bez zobowiązań.

Za jakiś czas porównam UPC 300 Mb/s zwykły z pomarańczowym światłowodem.

Mam umowę z UPC do pażdziernika.

Myślałem o T-Mobile, ale oni tam z grubej rury 24 miesiące. Nigdy więcej takich długich umów.